Splatoon 2
Splatoon 2
Splatoon 2 Game Box

Splatoon 2

Gra Akcji Nintendo

Data premiery gry: 21 lipca 2017

Stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch kontynuacja wydanej w 2015 roku trzecioosobowej strzelanki, zaprojektowanej głównie do zabawy w trybie wieloosobowym. W grze Splatoon 2 rozgrywka opiera się na tych samych zasadach, co w pierwowzorze i polega na kierowaniu Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej kolorową farbą. Ta służy zaś nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy – co jest jednym z celów zabawy i pozwala na szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie amunicji. Wśród najważniejszych nowości sequela pojawiają się m.in. nowa broń (Splat Dualities), nowy ruch (Dodge Roll), a także nowi bohaterowie (w tym odświeżone wersje tych już znanych). System sterowania przystosowany został zarówno do kontrolerów Joy-Con, jak i Pro Controllera – czyli bardziej klasycznego gamepada. Co ważne, w obu przypadkach możemy skorzystać z przydatnego podczas celowania żyroskopu.

Więcej informacji o: Splatoon 2akcjikooperacjamultiplayerstrzelankiTPPTPS .

Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat
Recenzja gry Splatoon 2 – pomaluj swój świat

recenzja gry18 lipca 2017

Światowa premiera 21 lipca 2017. Nintendo niedawno w końcu zrozumiało, że sieciowe rozgrywki mogą być fajne nawet w jego własnych grach. Splatoon 2 jest najlepszym przykładem tego, jak w milusi sposób rozsmarowywać przeciwników po ścianach obryzganych wszystkimi kolorami tęczy.

Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha
Przegląd recenzji Splatoon 2 - Nintendo dostarczyło kolejny hit na Switcha

wiadomość20 lipca 2017

Firma Nintendo po raz kolejny nie zawiodła i dostarczyła następną udaną produkcję na konsolę Switch. Splatoon 2, czyli wesoła strzelanka przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze, daje radę i zbiera bardzo dobre opinie w mediach.

Splatoon 2 - Nintendo prezentuje kontrowersyjny pomysł na czat głosowy
Splatoon 2 - Nintendo prezentuje kontrowersyjny pomysł na czat głosowy

wiadomość2 czerwca 2017

W sieci opublikowano informacje na temat dedykowanego zestawu słuchawkowego dla gry Splatoon 2, dzięki którym poznaliśmy szczegóły dotyczące działania czatu głosowego na konsoli Nintendo Switch. Japoński koncern zdecydował się na dość nietypowe rozwiązanie, wymagające podłączenia słuchawek nie tylko do konsoli, lecz także do smartfona.

Nintendo ujawnia datę premiery Splatoon 2

wiadomość13 kwietnia 2017

Nintendo oficjalnie potwierdza: premiera gry Splatoon 2 odbędzie się w drugiej połowie lipca 2017 roku. Zręcznościówka trafi na platformę Nintendo Switch. Oprócz daty premiery producent wyjawił garść informacji dotyczących nowego trybu gry - kooperacyjnego Salmon Run.

Wieści ze świata (For Honor, LawBreakers, Splatoon 2, 2Dark) 15/3/2017
Wieści ze świata (For Honor, LawBreakers, Splatoon 2, 2Dark) 15/3/2017

wiadomość15 marca 2017

Dziś piszemy o walce Ubisoftu z „farmingiem AFK” w For Honor, testach gier LawBreakers (jutrzejsza zamknięta beta) i Splatoon 2 (Global Testfire w przyszłym tygodniu) oraz o aferze wokół premiery niezależnego horroru 2Dark, który miał być „DRM-free”, lecz za sprawą wydawcy (Bigben Interactive) wyszedł z Denuvo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

artykuł30 czerwca 2017

Jak zwykle lipiec nie sprzyja wydawaniu największych hitów. Czy zatem nie będzie w co grać? Niezupełnie. Epic Games wypuszcza Fortnite w wersji beta, Nintendo kontynuację Splatoona, zaś polski PlayWay nowego Car Mechanic Simulatora. A to nie wszystko.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.03.2017 18:15
arix99
24
Chorąży
9.0

Co prawda bedzie to praktycznie kopia Splatoon 1 + pare nowosci ale opcja gry na switchu w kazdym miejscu jakim chcemy sprawia ze ta gra bedzie miala na prawde sens ;)