Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 Android

Stworzona we współpracy z firmą Mojang AB epizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w uniwersum legendarnego Minecrafta. Kiedy świat gry staje w obliczu realnego zagrożenia, jedyną szansą na jego ocalenie okazuje się pomoc legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia. Wcielamy się w bohatera imieniem Jesse, który wraz z towarzyszami wyrusza w niebezpieczną podróż celem odnalezienia Zakonu. Cechą charakterystyczną tytułu jest typowa dla Minecrafta, wokselowa oprawa graficzna, stworzona z dużych sześciennych bloków.

Przygodowe, TPP, fantasy, point-and-click, humorystyczne, epizodyczne.

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-07-27 - 326846Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-07-27 - 326845Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-07-27 - 326844Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-07-27 - 326843Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-07-27 - 326842Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-06-01 - 322886Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-06-01 - 322885Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-06-01 - 322884Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 - screen - 2016-06-01 - 322883

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 | AND

15października2015

15października2015

Google Play

Android
Okładka Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1 (AND)
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1

Minecraft: Story Mode to kolejna epizodyczna gra przygodowa w dorobku utytułowanego amerykańskiego studia Telltale Games, mającego na swoim koncie takie bestsellery, jak The Walking Dead, Tales from the Borderlands, Game of Thrones czy serię Sam & Max. Tym razem mamy jednak do czynienia z produkcją na wskroś wyjątkową. Gra została przygotowana we współpracy ze szwedzką firmą Mojang AB – twórcami legendarnego Minecrafta, a jej akcja rozgrywa się nigdzie indziej, lecz w uniwersum tego właśnie tytułu, który w przeciągu kilku lat od premiery pierwszej grywalnej wersji, stał się prawdziwym fenomenem kultury masowej, skupiając wokół siebie milionowe rzesze fanów.

Podobnie jak większość ostatnich produkcji Telltale Games, Minecraft: Story Mode ukazał się na wszystkich liczących się platformach sprzętowych, w tym Android. Na każdej z nich gracze otrzymali tę samą grę, dostosowaną rzecz jasna do możliwości technicznych określonego sprzętu. Poszczególne epizody trafiły tradycyjnie w pierwszej kolejności do dystrybucji elektronicznej, jednak w późniejszym czasie niektóre z platform doczekały się także klasycznej wersji pudełkowej.

Fabuła

Jakkolwiek w samym Minecrafcie nie znajdziemy nawet zalążków fabuły, to występujące w grze postaci, takie jak główny bohater Steve, Herobrine czy Enderman, znane są niemal każdemu z graczy. Celem twórców ze studia Telltale Games nie było jednak stworzenie oficjalnej historii Steve’a, ani wyjaśnianie szczegółów związanych ze światem Minecrafta. Przygotowana przez nich gra to zupełnie świeża fabuła z całkiem nowymi bohaterami.

Kiedy świat gry staje w obliczu realnego zagrożenia, jedyną szansą na jego ocalenie okazuje się pomoc legendarnego bractwa, znanego jako Zakon Kamienia czyli Order of the Stone (co ciekawe, tak właśnie brzmiał pierwotny podtytuł Minecrafta). Podczas rozgrywki wcielamy się w postać bohatera o imieniu Jesse, który wraz ze swoimi towarzyszami wyrusza w niebezpieczną podróż, której celem jest odnalezienie Zakonu i uratowanie świata.

Mechanika

Mimo związków z czysto sandboksowym Minecraftem, produkcja Telltale Games jest stuprocentową przygodówką, zrealizowaną w stylu, do jakiego zdążył przyzwyczaić graczy amerykański deweloper. W grze nie mogło więc zabraknąć tak charakterystycznego elementu, jak system konsekwencji, a podczas swoich przygód nasz protagonista będzie musiał niejednokrotnie podejmować szereg niezwykle trudnych wyborów, które znajdą swoje odbicie w przebiegu fabuły. Całość zrealizowana została w równie typowej, epizodycznej formule, przypominającej seriale telewizyjne i składa się z pięciu odcinków, udostępnionych w stosunkowo krótkich odstępach czasu.

Twórcy Minecraft: Story Mode poczynili jednak ukłon w stronę fanów oryginału, a w mechanikę klasycznej gry przygodowej wplecione zostały pewne elementy samego Minecrafta. Jedną z takich nowinek stanowi np. możliwość dostosowania indywidualnych cech kontrolowanego przez nas bohatera, poprzez wybór jednej z sześciu predefiniowanych postaci, różniących się ubiorem, karnacją, a nawet płcią bohatera (choć w każdym wypadku pozostanie nim oczywiście Jesse). Drugą z ciekawostek stanowi wprowadzenie systemu rzemiosła, wzorowanego na tym znanym z Minecrafta. Wprawdzie nie daje on graczom tak dużej swobody, jak w grze macierzystej, jednak skorzystanie z niego okaże się niezbędne dla ukończenia fabuły.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie Android Minecraft: Story Mode jest z całą pewnością grą daleką od kreskówkowego stylu graficznego, tak typowego dla produkcji Telltale Games. Jak przystało na grę osadzoną w uniwersum Minecrafta, rozgrywka ukazana została tu bowiem za pomocą charakterystycznej wokselowej grafiki, w której zarówno świat jak i bohaterowie zbudowani są z dużych prostokątnych bloków. Na szczególne podkreślenie zasługuje też na pewno warstwa dźwiękowa gry oraz profesjonalny dubbing aktorski. Postaciom, występującym w grze swoich głosów użyczyli m.in. tacy aktorzy, jak Patton Oswalt (znany z filmów Ratatuj i Agenci T.A.R.C.Z.Y), Ashley Johnson (dubbingująca m.in. The Last of Us oraz Tales from the Borderlands) i Dave Fennoy (znany z gier The Walking Dead czy Batman: Arkham Knight), a także Brian Posehn, Scott Porter, Martha Plimpton, Corey Feldman, Billy West oraz Paul Reubens.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 5.7 / 10 na podstawie 31 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 1

12+

Świat tego nie potrzebował. Gramy w Minecraft: Story Mode

Świat tego nie potrzebował. Gramy w Minecraft: Story Mode [8:25]

Telltale bierze na klatę Minecrafta. O wielu grach mówi się, że "idealne nie są, ale dla fanów serii będzie jak znalazł". Minecraft: Story Mode ma zadatki na taką grę, tylko czy miłośnicy oryginału czekali na coś takiego? Twórcy The Walking Dead i Tales from the Borderlands mają doświadczenie w wyciskaniu klimatu ze wszystkiego, co się rusza, ale pierwszy epizod Story Mode niestety niczym nie zaskakuje.

1:25
epizod #7 - Access Denied

PC | PS4 | XONE | X360 | PS3 | AND | iOS | WiiU | PSV

1:2530 grudnia 1899

1:28
epizod #8 - A Journey's End

PC | PS4 | XONE | X360 | PS3 | AND | iOS | PSV

1:2830 grudnia 1899

1:31
epizod #6 - A Portal to Mystery

PC | PS4 | XONE | X360 | PS3 | AND | iOS | WiiU | PSV

1:3130 grudnia 1899

14 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

premium171621658

Blackyyu

Gorn221

sandaczPL

zapix1337

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.10.2015 13:02
ArianV8
3
Junior

Lubie minecrafta mam nadzieje ze Story mode będzie równie fajny.