Wiadomość gry na świecie 5 sierpnia 2015, 14:20

autor: Meehow

Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2015

Dzisiaj o godzinie 10:00 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja firmy Electronic Arts na targach gamescom w Kolonii. Zapraszamy wszystkich czytelników gry-online.pl do lektury naszego zbiorczego podsumowania.

Podsumowanie konferencji Electronic Arts na targach gamescom 2015 - Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2015 - wiadomość - 2015-08-05
Podsumowanie konferencji Electronic Arts na targach gamescom 2015

Konferencja firmy Electronic Arts na tegorocznej edycji targów gamescom w niemieckiej Kolonii rozpoczęła się o godzinie 10:00 czasu polskiego i dobiegła końca godzinę później. W tym czasie EA zademonstrowało osiem produkcji – wszystkie zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami – nie racząc nas przy tym żadnymi niespodziankami. Mieliśmy okazję zobaczyć sporo nowego materiału: zarówno zwiastuny, jak i gameplaye, a także dowiedzieliśmy się nowych rzeczy na temat produkcji, jakie Electronic Arts planuje wydać w nadchodzących miesiącach. Jeśli z takiego czy innego powodu nie mogliście oglądać transmisji na żywo, nic straconego. Zgodnie z tradycją, przygotowaliśmy dla czytelników serwisu gry-online.pl zbiorcze podsumowanie całości konferencji Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Need for Speed

Konferencję rozpoczęto prezentacją reboota kultowej serii gier wyścigowych, Need for Speed. Mogliśmy się dowiedzieć o kilku stylach rozgrywki, jakie możemy obrać w nadchodzącym NFS-ie, a także o współczesnych ikonach świata samochodowego, które wystąpią w fabularnej części rzeczonej produkcji. Aby zaimponować poszczególnym personom, będziemy musieli dokonywać jak najbardziej spektakularnych wyczynów przy użyciu naszego samochodu, wliczając w to zawrotne prędkości, niebezpieczne wariacje, daleko idące ulepszenia wozu czy karkołomne ucieczki przed policyjnymi pościgami. Nie obeszło się też bez dwóch zwiastunów.

Need for Speed gamescom 2015 - trailer

Need for Speed gamescom 2015 - trailer [1:11]

Need for Speed gamescom 2015 - Icons

Need for Speed gamescom 2015 - Icons [1:17]

Mirror’s Edge Catalyst

W drugiej kolejności na scenie pojawiło się Mirror’s Edge Catalyst z pierwszym, pięciominutowym zapisem rozgrywki. Gameplay pokrótce przedstawia tło fabularne gry, a także najistotniejsze elementy rozgrywki, czyli niesamowite akrobacje, szybkie ucieczki i obijanie facjat tym, którzy przeszkadzają Faith (głównej bohaterce) w odwrocie.

Mirror's Edge Catalyst gamescom 2015 - gameplay (PL)

Mirror's Edge Catalyst gamescom 2015 - gameplay (PL) [8:31]

Star Wars: The Old Republic

Trzecim tytułem okazał się nowy dodatek do masówki Star Wars: The Old Republic. Knights of the Fallen Empire – bo tak brzmi jego tytuł – otwiera kolejny rozdział w historii SWTOR-a i stanowi „nowy początek” dla wszystkich, choć starzy gracze otrzymają możliwość kontynuacji dziejów swoich istniejących postaci. Jako tzw. Outlander, weteran galaktycznej wojny, wybierzemy stronę mocy, zrekrutujemy nowych towarzyszy i wpłyniemy na rozwój wydarzeń w kosmicznym uniwersum. Ponadto gracze, którzy dołączą do grona subskrybentów Knights of the Fallen Empire jeszcze w czasie targów gamescom, otrzymają dostęp do unikalnego towarzysza broni. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun rozgrywki z Knights of the Fallen Empire.

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire gamescom 2015 - The Outlander

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire gamescom 2015 - The Outlander [1:08]

The Sims 4

Następnie Electronic Arts zapowiedziało kolejny dodatek do gry The Sims 4, czwartej odsłony niezwykle popularnych symulatorów życia. Rozszerzenie Spotkajmy się [oryg. Get Together], jak sama nazwa wskazuje, skupia się na integracji i wspólnym spędzaniu czasu przez Simów. W grze pojawi się kilka lokacji inspirowanych Europą, w których wirtualni ludzie oddadzą się różnego rodzaju rozrywkom. Przedsmak nowej zawartości daje poniższy zwiastun. Spotkajmy się zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku.

The Sims 4: Spotkajmy się gamescom 2015 - trailer (PL)

The Sims 4: Spotkajmy się gamescom 2015 - trailer (PL) [1:21]

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 także doczekało się swoich kilku minut. Najważniejszą zapowiedzią z pewnością był tryb Backyard Battleground, czyli swojego rodzaju świat, w którym gracze mogą podejmować różnego rodzaju questy, wchodzić w interakcję z postaciami uniwersum Plants vs. Zombies, czy po prostu toczyć bitwy wspólnie ze swoimi znajomymi. Ponadto w czasie prezentacji ujawniono nowe klasy roślinek, jak również potwierdzono obecność trybu jednoosobowego w Garden Warfare 2. Ciekawym zwrotem akcji i zarazem oczkiem puszczonym do fanów serii Mass Effect było zapowiedzenie grywalnego mecha Grass Effect Z7 jako nagrody dla osób, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę. Na koniec zademonstrowano gameplay z wyżej wspomnianymi nowymi klasami w rolach głównych.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 gamescom 2015 - trailer (PL)

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 gamescom 2015 - trailer (PL) [1:43]

Unravel

Na konferencji nie zabrakło także Unravel – platformówki po raz pierwszy zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3. Widzom dane było obejrzeć krótki gameplay, przedstawiający głównego bohatera zmagającego się z siłami fizyki, wodą i innymi przeszkodami terenowymi. Oto rzeczony materiał:

Unravel gamescom 2015 - gameplay

Unravel gamescom 2015 - gameplay [3:34]

Star Wars: Battlefront

Przedostatnim tytułem okazało się Star Wars: Battlefront, a konkretnie obecny w nim tryb walki myśliwców. W Fighter Squadron zadaniem graczy jest strącenie jak największej ilości wrogich pojazdów, a także zniszczenie wrogiego transportera. W podniebnych walkach udział może wziąć maksymalnie 20 osób, do których dodatkowo dołączy 20 statków sterowanych przez sztuczną inteligencję. Ponadto pokazano nowy zwiastun fabularny.

Star Wars: Battlefront gamescom 2015 - Fighter Squadron

Star Wars: Battlefront gamescom 2015 - Fighter Squadron [2:04]

FIFA 16

Konferencję Electronic Arts zamknęła FIFA 16. Przede wszystkim zademonstrowano tryb Draft, będący zmodyfikowaną wersją Ultimate Team. W Draft stworzymy w nieco uproszczony sposób swoją własną drużynę, po czym zagramy w turnieju składającym się z czterech spotkań. Wygrana zapewni nam dostęp do nowych kart piłkarzy czy monet. W pokazie wspomniano także o trybie treningowym, gdzie podniesiemy umiejętności zarówno wirtualnych zawodników, jak i własne.

FIFA 16 gamescom 2015 - Ultimate Team Draft

FIFA 16 gamescom 2015 - Ultimate Team Draft [3:40]

Powtórka konferencji Electronic Arts