Wiadomość gry na świecie 10 czerwca 2013, 19:27

autor: luckie

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - zwiastun na E3 2013

Nowy zwiastun Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, zaprezentowany na trwającym właśnie E3 omawia m.in. otwartą strukturę świata, dynamiczną pogodę i zmienne pory dnia. Studio Konami poinformowało oficjalnie, że gra trafi również na konsolę Xbox One.

Snake w otwartym świecie - Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - zwiastun na E3 2013 - wiadomość - 2013-06-10
Snake w otwartym świecie

Pierwszą grą zaprezentowaną przez firmę Microsoft na dzisiejszej konferencji otwierającej targi E3 był Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Oficjalne stało się również to, że tytuł poza Xboksem 360 i PlayStation 3 (i prawdopodobnie PC) trafi także na konsolę Xbox One. Poniżej znajdziecie najnowszy zwiastun produkcji:

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain E3 2013 trailer

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain E3 2013 trailer [6:00]

Materiał video do gry Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain prezentowany na targach E3 2013.

Grę charakteryzować ma przede wszystkim otwarta struktura świata. Na początku prezentacji mogliśmy ujrzeć podstarzałego Snake’a konno przemierzającego rozległe tereny Afganistanu, niczym John Marston z Red Dead Redemption. Oczywiście, oprócz na koniu poruszać się będziemy samochodami, czołgami i innymi pojazdami.

„Piątka” ma stawiać na elementy skradania się. Wpływ na nie ma mieć zmienna pogoda oraz cykl dnia i nocy. Obok przeciwników przekradniemy się również za sprawą dosiadanego rumaka – wystarczy, że Snake zsunie się na bok, by nie wzbudzając podejrzeń przedostać się za linię wroga. W trakcie krótkiej prezentacji twórcy zdążyli pochwalić się również „niezrównaną wolnością taktyczną”, nowymi możliwościami dokonywania zwiadu i dynamiczną walką wręcz.