Wiadomość gry na świecie 22 października 2016, 09:55

autor: Vergil

Bardzo dobre wyniki sprzedaży PlayStation VR w Japonii

Wirtualna rzeczywistość działa na wyobraźnię graczy z całego świata. Japonia, jako kolebka nowych technologii, to doskonały rynek zbytu dla nowatorskich urządzeń — nic zatem dziwnego, że Sony odnotowało bardzo dobre wyniki sprzedaży PlayStation VR na terenie tego kraju.

PlayStation VR trafiło do sklepów na całym świecie 13 października. Sony nie podzieliło się jeszcze globalnymi wynikami sprzedaży, jednak liczby pochodzące z Japonii, będącej przecież kolebką nowych technologii, mogą nastrajać optymistycznie. Jak bowiem wynika z ujawnionych informacji, w ciągu trzech dni od premiery sprzęt znalazł na terenie tego kraju 51 644 nabywców.

Bez wpływu na osiągnięcie tak wysokiego wyniku nie pozostaje z pewnością korzystna dla graczy polityka cenowa firmy, a także pakiet gier, przygotowywanych przede wszystkim z myślą o graczach z Kraju Kwitnącej Wiśni — wszak produkcje pokroju Summer Lesson doskonale wpasowują się w specyfikę „miejscowego” grania.

Futurystyczny design i przystępna cena to najmocniejsze strony PlayStation VR. - Bardzo dobre wyniki sprzedaży PlayStation VR w Japonii - wiadomość - 2016-10-24
Futurystyczny design i przystępna cena to najmocniejsze strony PlayStation VR.

Co dalej? O tym, że gogle prawdopodobnie czeka świetlana przyszłość, mogliśmy przekonać się 14 października, kiedy to Shawn Layden, szef Worldwide Studios w Sony Interactive Entertainment oraz prezes Sony Interactive Entertainment America potwierdził, że sprzęt przynosi zyski od samego początku. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na globalne wyniki sprzedaży, a posiadaczom PlayStation VR cierpliwie wyczekiwać zapowiedzi kolejnych tytułów.

PlayStation VR trafiło na sklepowe półki 13 października. Premierowa cena urządzenia została ustalona na poziomie 1770 zł. W zestawie gracze mogli znaleźć douszne słuchawki stereo, kabel HDMI, przewód USB, zasilacz, a także złącze oraz moduł procesora. W pudełku brakowało natomiast kamery PlayStation, która jest wymagana do zabawy. Wraz z goglami, w sprzedaży pojawił się szereg tytułów, takich jak choćby Batman: Arkham VR, Battlezone, EVE: Valkyrie, czy Rigs: Mechanized Combat League.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży PlayStation VR w Japonii - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.10.2016 10:24
-2
Michuu74
9
Konsul

PRZYSTĘPNA CENA
Za 1700zł można kupić ps4 z wieloma grami a może nawet taniej.

23.10.2016 14:41
-2
odpowiedz
rybka31
0
Legionista

To se kup HTC VIVE z nowym kompem za 10 tysiecy jak ci nie pasi.

23.10.2016 17:10
1
odpowiedz
JC Jensen
3
Legionista

PS VR to moim zdaniem obecnie najlepsze gogle VR jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Do tego dochodzą ciekawe gry (np. RIGS, Batman VR, Until Dawn: Rush of Blood) może sam się kiedyś skuszę :)