Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 12 lutego 2021, 16:38

tryb fotograficzny

photo mode

Specjalny tryb w grze wideo pozwalający na zatrzymanie gry i wykonywanie dopracowanych zrzutów ekranu. Większość trybów fotograficznych pozwala graczom na mniej lub bardziej swobodną zmianę położenia kamery bądź obracanie nią na potrzeby „zdjęcia”. Poza tym umożliwiają one nakładanie na obraz rozmaitych filtrów i zmianę jego ustawień, jak głębia ostrości, ekspozycja, kontrast, jasność czy temperatura barw.

W grze God of War z 2018 roku możemy między innymi zmieniać mimikę głownego bohatera i jego pozę na potrzeby „zdjęcia” wykonywanego w trybie fotograficznym. - 2021-02-12
W grze God of War z 2018 roku możemy między innymi zmieniać mimikę głownego bohatera i jego pozę na potrzeby „zdjęcia” wykonywanego w trybie fotograficznym.

W trybach fotograficznych wybranych gier wideo można również znaleźć różnego rodzaju dodatkowe funkcje, jak zmiana widoczności poszczególnych postaci, możliwość manipulacji pozą i mimiką głównych bohaterów czy przyozdabianie „fotografii” rozmaitymi dodatkami pokroju naklejek.

Swego rodzaju wariacją na temat trybu fotograficznego jest dostępne na PC narzędzie Ansel, opracowane przez firmę Nvidia. Pozwala ono na tworzenie spersonalizowanych screenshotów z wspieranych przez nie produkcji, w tym również takich o 360-stopniowym zakresie pola widzenia czy wykonanych w trybie stereoskopowym (3D).

Narzędzie Nvidia Ansel można w dużym uproszczeniu określić jako zewnętrzny tryb fotograficzny. - 2021-02-12
Narzędzie Nvidia Ansel można w dużym uproszczeniu określić jako zewnętrzny tryb fotograficzny.