Premium Opis Usług

Ustawienia profilu użytkownika GRYOnline.pl


Nowe funkcjonalności, wraz z którymi każdy użytkownik otrzymał swój publiczny profil, wprowadziły sporo zmian w sekcji Ustawienia. Większość starszych opcji znajduje się w sekcji Moje Dane, gdzie można zmienić swoje dane z rejestracji, połączyć konto w naszym serwisie z Facebookiem lub Steamem, wybrać kolorystykę serwisu, ustawić autologowanie, wyłączyć banery na stronie (o ile masz Abonament Premium) oraz usunąć konto. Dodaliśmy tu jedną sekcję, która odnosi się do Abonamentu Premium.

Pojawiły się również trzy osobne zakładki, związane są z nowymi funkcjonalnościami: Edytuj Profil, Edytuj Gry oraz Zainteresowania.

Edytuj Profil

W tym miejscu możesz dowolnie zmieniać informacje, które dotyczą bezpośrednio Twojego profilu, ale nie znajdują się w Twojej Kolekcji Gier.

Adres Twojego profilu – to adres URL, który możesz podać innym osobom (również niezarejestrowanym w serwisie GRYOnline.pl), by pochwalić się swoim profilem gracza.

Mój sprzęt, platformy, na których gram – w tym miejscu możesz wybrać wszystkie platformy, na których grasz. Platformy będą wyświetlane w Twoim profilu w postaci graficznych symboli. Opcjonalnie możesz również wypełnić pole tekstowe, w którym przykładowo możesz podać konfigurację swojego peceta. Kliknij „Zapisz”, by zatwierdzić wprowadzone zmiany.

Awatar – w tym miejscu możesz ustawić swój awatar, który będzie wyświetlać się zarówno w Twoim profilu, jak i na forum. Awatar możesz importować z dysku, z Facebooka lub ze Steama (o ile połączyłeś swoje konto w GRYOnline.pl z tymi serwisami). Jeśli nie chcesz mieć awatara, możesz usunąć go poprzez kliknięcie opcji „Usuń awatar”. Awatar w profilu musi być w rozmiarze 200x200 pikseli, forumowy zostanie automatycznie zmniejszony do 64x64 piksele. Jeśli wrzucisz grafikę większą niż 200x200 pikseli, zostanie ona zmniejsza do odpowiednich rozmiarów.

Informacje o mnie – tutaj możesz wprowadzić opcjonalny tekst, który powie coś więcej o Tobie wszystkim osobom oglądającym Twój profil. Dajemy Ci również możliwość podania adresu Twojej strony WWW, strony domowej lub innej ulubionej strony. Taka strona wyświetli się w profilu pod przyciskiem Moja Strona WWW. Kliknij „Zapisz”, by zatwierdzić wprowadzone zmiany.

Moje profile growe – tutaj możesz wprowadzić nazwy profili lub linki do serwisów growych, w których posiadasz konta. Dzięki temu możesz pochwalić się innym użytkownikom serwisu GRYOnline.pl swoimi osiągnięciami w grach oraz zostawić namiary na siebie do wspólnego grania.

Profile Growe

Steam

Jest to jedyna platforma growa, w przypadku której możesz podać dwie informacje. Nazwa profilu na Steamie jest polem opcjonalnym, ale zachęcamy do jego uzupełnienia. Wymaganą informacją jest link do profilu na Steamie. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie http://steamcommunity.com i skopiujesz adres widoczny w pasku przeglądarki.

UWAGA: Istnieje możliwość ustawienia niestandardowego adresu na Steamie. Zaloguj się na stronie http://steamcommunity.com lub w kliencie Steama i kliknij swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu. Następnie wybierz „Zobacz profil”, a później „Edytuj mój profil”. Skopiuj nazwę widniejącą w polu „Niestandardowy adres” lub ustaw nową.

PSN

Swój identyfikator PlayStation Network znajdziesz w górnym menu po zalogowaniu się na stronie www.playstation.com lub w menu głównym swojej konsoli. Pamiętaj, by wprowadzić swój identyfikator, a nie link do profilu.

Xbox Live

Swój Gamertag Xbox Live znajdziesz w prawym górnym rogu po zalogowaniu się kontem Microsoftu na stronie account.xbox.com lub w menu głównym swojej konsoli. Pamiętaj, by wprowadzić swój Gamertag, a nie link do profilu.

Battle.net

Swój BattleTag znajdziesz po zalogowaniu się na stronie http://eu.battle.net. Kliknij w prawym górnym rogu swoją nazwę użytkownika i wybierz „Ustawienia konta”. Twój BattleTag znajduje się w sekcji „Informacje o koncie”. Pamiętaj, by wprowadzić swój BattleTag, a nie link do profilu.

Origin

Swój Origin ID znajdziesz, logując się w aplikacji Origin. Origin ID wyświetla się pomiędzy ikonką „Pokaż listę znajomych” a awatarem.

Uplay

Swoją nazwę użytkownika Uplay możesz znaleźć na dwa sposoby: logując się w aplikacji Uplay lub na stronie https://club.ubi.com. W obu przypadkach nazwę użytkownika znajdziesz w prawym górnym rogu. Pamiętaj, by wprowadzić swoją nazwę użytkownika, a nie link do profilu. UWAGA: Twój adres profilu Uplay wyświetlany jest inaczej dla Ciebie, a inaczej dla innych użytkowników. Z racji tego, że musisz być zalogowany, by móc wyświetlić jakikolwiek profil w Uplay, swój własny profil możesz otworzyć jedynie poprzez link https://club.ubi.com/#!/pl-PL/profile/me ; inni użytkownicy będą go jednak widzieć jako https://club.ubi.com/#!/pl-PL/profile/nazwaprofilu.Profile Społecznościowe

Moje profile społecznościowe – tutaj możesz wprowadzić nazwy profili lub linki do serwisów społecznościowych, w których posiadasz konta. Dzięki temu możesz zostawić namiary na siebie innym użytkownikom serwisu lub pochwalić się swoimi dokonaniami, które publikujesz w tych serwisach. UWAGA: Większość serwisów społecznościowych oferuje szeroki wachlarz ustawień prywatności i to od tych ustawień zależy, jakie informacje na Twój temat będą mogły zobaczyć inne osoby. My nie ingerujemy w te opcje i nigdy nie poprosimy Cię o hasło do poszczególnych serwisów.

Facebook

Link do swojego profilu znajdziesz po zalogowaniu się na www.facebook.com. Kliknij swoje imię i nazwisko u góry strony, a następnie skopiuj adres www (taki sam jak na pasku przeglądarki).

YouTube

Link do swojego kanału znajdziesz po zalogowaniu się na www.youtube.com. Kliknij „Mój kanał” w lewym panelu bocznym, a następnie skopiuj adres www (taki sam jak na pasku przeglądarki).

Twitter

Twoją nazwą użytkownika jest jednocześnie Twój login. Wprowadź swoją nazwę użytkownika bez symbolu @. Pamiętaj, by wprowadzić swój identyfikator, a nie link do profilu.

Last.fm

W tym wypadku należy podać login, którego używasz w serwisie last.fm. Pamiętaj, by wprowadzić swój login, a nie link do serwisu.

DeviantArt

W tym wypadku należy podać login, którego używasz w serwisie DeviantArt. Pamiętaj, by wprowadzić swój login, a nie link do serwisu.

LinkedIn

Link do swojego profilu znajdziesz po zalogowaniu się na www.linkedin.com. Po zalogowaniu kliknij swoje imię i nazwisko u góry strony, pod paskiem z opcjami serwisu, a następnie skopiuj adres www (taki sam jak na pasku przeglądarki).

Google+

Link do swojego profilu znajdziesz po zalogowaniu na https://plus.google.com. Kliknij „Profil” w menu po lewej stronie, a następnie skopiuj adres www (taki sam jak na pasku przeglądarki).

Pinterest

W tym wypadku należy podać login, którego używasz w serwisie Pinterest. Pamiętaj, by wprowadzić swój login, a nie link do serwisu.

Instagram

W tym wypadku należy podać nazwę użytkownika, której używasz na Instagramie. Pamiętaj, by wprowadzić swoją nazwę użytkownika, a nie link do serwisu.Moja galeria – w tym miejscu możesz dodać do 30 ilustracji, które zostaną wyświetlone na Twoim profilu w serwisie GRYOnline.pl. UWAGA: Dopuszczalne formaty to jpeg, gif, bmp, tiff oraz png, przy czym rozmiar żadnego obrazka nie może przekroczyć 6.0 MB.

Edytuj Gry

W tym miejscu możesz zarządzać wszystkimi swoimi grami, które wyświetlane są na stronie Twojego profilu użytkownika GRYOnline.pl. Jedyny wyjątek stanowią gry obserwowane, które widoczne są tylko dla Ciebie.

Pokaż moje gry w profilu – domyślnie ta opcja jest zaznaczona, co oznacza, że gry obserwowane, oceniane oraz ostatnio oglądane będą widoczne dla innych użytkowników. Jeśli odznaczysz tę opcję, inni nie będą widzieli Twoich gier.

Napisz o swoich ulubionych grach – jest to opcjonalne pole tekstowe, które pojawi się u góry strony Moje Gry. Możesz w nim napisać o swoich grach – przykładowo, jakie gry lubisz i dlaczego.

Moja Kolekcja Gier – w tym miejscu możesz usunąć tytuły, które dodałeś do swojej kolekcji gier. Możesz to robić pojedynczo, klikając opcję „Usuń” obok tytułu gry, ale możesz również usunąć całą swoją kolekcję przyciskiem „Usuń wszystkie z Moja Kolekcja Gier”. UWAGA: Usunięcie całej Kolekcji Gier jest nieodwracalne, jeśli chcesz ponownie dodać jakieś tytuły, musisz to zrobić pojedynczo.

Obserwowane – w tym miejscu możesz usunąć tytuły, które dodałeś do gier obserwowanych. Możesz to zrobić pojedynczo, klikając opcję „Usuń” obok tytułu gry, ale możesz również usunąć wszystkie gry obserwowane przyciskiem „Usuń wszystkie z Obserwowane”. Lista widoczna jest tylko dla Ciebie. UWAGA: Usunięcie wszystkich gier obserwowanych jest nieodwracalne, jeśli chcesz ponownie dodać tytuły do tej listy, musisz to zrobić pojedynczo.

Polecane – w tym miejscu możesz usunąć tytuły, które polecasz (czyli te, którym dałeś zieloną łapkę). Możesz to zrobić pojedynczo, klikając opcję „Usuń” obok tytułu gry, ale możesz również usunąć wszystkie gry polecane przyciskiem „Usuń wszystkie z Polecane”. UWAGA: Usunięcie wszystkich gier polecanych jest nieodwracalne, jeśli chcesz ponownie dodać tytuły do tej listy, musisz to zrobić pojedynczo.

Niepolecane – w tym miejscu możesz usunąć tytuły, których nie polecasz (czyli te, którym dałeś czerwoną łapkę). Możesz to zrobić pojedynczo, klikając opcję „Usuń” obok tytułu gry, ale możesz również usunąć wszystkie gry niepolecane przyciskiem „Usuń wszystkie z Niepolecane”. UWAGA: Usunięcie wszystkich gier niepolecanych jest nieodwracalne, jeśli chcesz ponownie dodać tytuły do tej listy, musisz to zrobić pojedynczo.

Oglądane – w tym miejscu możesz usunąć tytuły, które ostatnie oglądałeś. W tym przypadku możesz usunąć tylko całą listę poprzez „Usuń wszystkie z Oglądane”, nie można usuwać pojedynczych tytułów.

Zainteresowania

W tym miejscu możesz wybrać swoje zainteresowania z listy dostępnych tematów. Wybierz z poniższej listy temat, który Cię interesuje, a wszyscy zobaczą Twoje zainteresowania w formie obrazkowej na głównej stronie Twojego profilu. Pamiętaj, by zapisać wybrane zainteresowania, klikając zielony przycisk „Zapisz zainteresowania”.