Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Interplay - newsy i ciekawostki (3)

Lionheart dopiero w sierpniu
Lionheart dopiero w sierpniu

ComCo, 29 marca 2003, 09:00

Nie lubię być posłańcem złych wiadomości, ale tym razem nie mam wyboru - stało się, a fani komputerowego RPG znów zostali wystawieni do wiatru. Tym razem chodzi o grę Lionheart i przesunięcie jej premiery z czerwca tego roku na (aż) 12 sierpnia. Trzeba przyznać, że zespoły Black Isle Studio oraz Reflexive Entertainment starają się wydać produkt dopracowany nawet w najmniejszych szczegółach, ale, jak każdy gracz zresztą, już dawno wolałbym mieć go w rękach, a nie nerwowo wyczekiwać momentu wydania...

Fallout na konsolach Xbox i PS2
Fallout na konsolach Xbox i PS2

Łosiu, 13 marca 2003, 09:15

Legendarna PC-towa seria Fallout zadebiutuje również na konsolach Xbox i PlayStation 2 – tak głosi najnowsza informacja prasowa na serwisie firmy Interplay. Tytułem, który pojawi się na obu wyżej wymienionych platformach będzie wydany na PC w roku 2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Patch dla "złotej" edycji Jagged Alliance 2

eLKaeR, 17 stycznia 2003, 17:05

Prosto z siedziby firmy Strategy First nadeszła kolejna poprawka systemowa, przeznaczona dla turowej gry strategicznej o nazwie Jagged Alliance 2 Gold. Tytuł ów jest połączeniem Jagged Alliance 2 oraz Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business.

Baldur's Gate za 29,99 zł już w kioskach

Fajek, 13 listopada 2002, 16:43

Od dzisiaj na terenie całego kraju można kupić znaną i bardzo lubianą grę RPG Baldur's Gate w serii eXtra Gra Wielkie Hity, czyli za 29,99 zł.

Baldur's Gate za 29,99 PLN

Fajek, 5 listopada 2002, 14:12

Już 13 listopada ukaże legendarny RPG - Baldur's Gate w cenie 29,99 zł w serii eXtra Gra Wielkie Hity! Ta kultowa już gra RPG będzie wydana na 5 płytach CD i dostępna w każdym kiosku.

Interplay wycofany z notowań giełdy Nasdaq

Łosiu, 10 października 2002, 08:50

Jak informuje firma Interplay Entertainment (wydawca takich gier jak Baldur's Gate czy Icewind Dale) wczoraj, 9 października została wycofana z notowań giełdowych - Nasdaq SmallCap Market. Przyczyną tego faktu było niespełnienie przez spółkę minimalnych wymagań, czyli ceny za jedną akcję wynoszącej jeden dolar. Ostatnia cena akcji spółki oscylowała w granicach pięciu do siedmiu centów. Przypominam, że wycofanie z notowań giełdowych groziło firmie już od lutego tego roku, lecz na skutek odwołania się spółki od decyzji Nasdaq, ostateczne wprowadzenie jej w życie nastąpiło dopiero wczoraj.

Odgłosy płynące z Doliny Lodowego Wichru

eLKaeR, 25 września 2002, 07:46

Oferta internetowego sklepu firmy Interplay wzbogaciła się właśnie o kolejny artykuł. Mowa tu o płycie kompaktowej ze ścieżką dźwiękową, pochodzącą z bestsellerowej pozycji spod znaku cRPG pt. Icewind Dale.

Fallout 2 PL od dzisiaj w eXtra Klasyce

Fajek, 7 sierpnia 2002, 15:18

Długo oczekiwana przez fanów serii chwila w końcu nadeszła! Fallout 2 PL trafił do sprzedaży! Gra dostępna jest w serii eXtra Klasyka w polskiej, "kinowej" wersji i cenie 19,90 zł.

Fallout 2 na Macintosha

Robal, 4 lipca 2002, 09:22

Dzięki firmie Interplay wszyscy posiadacze komputerów typu Macintosh będą mogli pod koniec czerwca zakupić drugą odsłonę jeden z najlepszych jak do tej pory gier RPG a mianowicie Fallout, która w 1998 roku pojawiła się po raz pierwszy na PC okupując przez wiele tygodni pierwsze miejsca najchętniej kupowanych gier.

Black Isle Studio zapowiedziało Lionheart

Sznur, 22 maja 2002, 13:36

Być może dla cRPG-owców ponownie nadejdą dobre czasy, gdyż Black Isle Studio, twórcy serii Fallout i Icewind Dale oraz Baldur’s Gate II, zapowiedziało kolejną izometryczną grę fabularną. Nowa produkcja nosi tytuł Lionheart i powstaje we współpracy z zespołem Reflexive Entertainment. Co najważniejsze, gra ma wzorować się na kultowej serii Fallout, a fabuła rozgrywać się będzie w alternatywnej rzeczywistości XVI-wiecznej Europy.

Interplay sprzedaje Shiny Entertainment

Łosiu, 16 kwietnia 2002, 09:19

Czy Interplay, twórca takich tytułów jak Baldur's Gate, Icewind Dale czy Planescape Torment, wygrzebie się z tarapatów finansowych? Po serii pesymistycznych wiadomości (Wyniki finansowe Interplay'a oraz Czyżby koniec Interplay??!) chyba nikt nie jest tego pewien. Firma robi wszystko żeby dalej prosperować i dziś poinformowano, że Interplay stara się sprzedać studio Shiny Entertainment, odpowiedzialne za powstanie takich gier, jak: Sacrifice, Messiah i MDK; a obecnie pracujące nad kolejną - The Matrix (Xbox).

Fallout Fantasy w tym roku!!?

Łosiu, 12 kwietnia 2002, 08:59

We wrześniu bieżącego roku prawdopodobnie ziszczą się marzenia fanów serii Fallout. Francuski serwis Overgame.com otrzymał bowiem od firmy Virgin Interactive (która to jest europejskim dystrybutorem produktów firmy Black Isle Studios) najnowszy plan wydawniczy i pojawiła się w nim pozycja „Fallout Fantasy” planowana oczywiście na wrzesień 2002 roku.

Recenzja Hostile Waters: Antaeus Rising

Fajek, 20 marca 2002, 10:29

Hostile Waters: Antaeus Rising to strategiczna gra akcji 3D, której akcja przenosi nas w rok 2032. Na Ziemi panuje ogólnoświatowy pokój, a wszystkie narody współpracują ze sobą, pragnąc stać się cywilizacją globalną. Z takim stanem rzeczy nie mogą pogodzić się byli prominenci i wojskowi, którzy pragnąc odzyskać władzę i wpływy, organizują tajną armię na wyspach Pacyfiku. Ich celem jest destabilizacja sytuacji politycznej i powrót do starego stylu życia. Sprzyja im ogólnoświatowe rozbrojenie i brak jakichkolwiek lokalnych konfliktów.

Wyniki finansowe Interplay'a

Oneeyee, 12 marca 2002, 17:47

Interplay ogłosił swoje wyniki finasowe za 4 kwartał 2001 r. Przychody znanego producenta gier komputerowych są o 30% gorsze od wyników 4 kwartału w 2000 r...

Zapowiedź: Galleon

Fajek, 1 marca 2002, 11:00

Galleon to przygodowa gra akcji z elementami cRPG umiejscowiona w świecie fantasy. Gracze wcielają się w rolę kapitana Rhama Sabrira, legendarnego żeglarza, żołnierza i kartografa. Wyrusza on w towarzystwie dwóch kobiet Faith i Mihoko na wyprawę, której celem jest odkrycie pochodzenia tajemniczego okrętu.

Czyżby koniec Interplay??!

Łosiu, 18 lutego 2002, 10:30

Interplay poinformował w dniu 15 lutego swoich inwestorów, że otrzymał w dniu 14 lutego 2002 informację z giełdy Nasdaq, iż przez ostatnie 30 dni handlowych cena jego akcji nie osiągnęła 1 dolara. Jeśli spółka nie spełni innych wymagań stawianych przez giełdę do dnia 15 maja 2002 r. spółka zostanie wycofana z notowań giełdowych na NASDAQ.

Recenzja: The Darkest Day

Fajek, 4 lutego 2002, 12:12

Już ponad rok upłynął, odkąd światło dzienne ujrzała jedna z najlepszych gier RPG w historii- Baldurs Gate 2: Shadows of Amn. Mimo, że gra oferowała ponad 300h zabawy, dla części fanów było to jeszcze za mało! Pół roku temu światło ujrzał oficjalny dodatek o nazwie Tron Bhaala, jednak i on nie zaspokoił wszystkich apetytów. Pojawiły się grupki zapaleńców które w domowym zaciszu na własną rękę, metodą „chałupniczą” postanowiły zwiększyć możliwości BG2. W efekcie pracy grupy TEAMBG ukazał się Mod noszący nazwę „The Darkest Day”.

Recenzja Trials of Luremaster

Fajek, 26 października 2001, 10:57

Trials of Luremaster to darmowy dodatek do Icewind Dale: Serce Zimy. Jest to kolejna produkcja oparta na znanym silniku Black Isle – Infinity, który był wykorzystany w serii Wrota Baldura, Icewind Dale czy Planescape: Torment.

The Babylon Project już dostepny...

Michał Bobrowski, 14 października 2001, 12:01

Symulator kosmiczny Freespace 2, pomimo „swojego wieku” (gra ukazała się w październiku 1999 roku...) nadal cieszy się zainteresowaniem sporej grupy miłośników tego typu gier. Niewątpliwie na utrzymanie popularności tego tytułu wpłynęła decyzja o udostępnieniu kody gry, co zaowocowało rozpoczęciem prac nad kilkoma ciekawymi rozszerzeniami Freespace 2. Całkiem niedawno zakończono pracę nad jednym z najbardziej obszernych mod-ów o nazwie The Babylon Project.

BioWare i Parallax pozywa do sądu Interplay

Sznur, 21 września 2001, 13:13

Oprócz kłopotów finansowych, z którymi od dłuższego czasu boryka się Interplay, firmę czekają kolejne tarapaty, tym razem spowodowane przez zaskarżenie firmy przez dwóch znanych producentów. Kanadyjska firma BioWare, doskonale znana z całej serii Baldur’s Gate, wystosowała przeciwko Interplay’owi dwa pozwy sądowe, z czego jeden razem z firmą Parallax, twórcą serii Descent.

Fallout Tactics - aktualizacja poradnika

Solnica, 19 września 2001, 12:25

Po raz kolejny uaktualniliśmy znajdujący się na naszych stronach poradnik do Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Restrukturyzacja Interplay

Łosiu, 12 września 2001, 09:21

Znany wszystkim graczom wydawca, odpowiedzialny między innymi za powstanie słynnej serii Fallout czy Baldur's Gate - Interplay Entertainment w obliczu swych dużych kłopotów finansowych w porozumieniu ze swymi akcjonariuszami, w tym największym Titus Interactive podjął decyzje o restrukturyzacji firmy.

Fox Interactive przejmuje kontrolę nad Interplay

Sznur, 18 sierpnia 2001, 09:29

Ponieważ nie znalazł się inny chętny do wyłożenia pieniędzy na podupadający Interplay, na pełne przejęcie kontroli nad firmą zdecydował się francuski Titus Interactive. Kłopoty finansowe Interplay widoczne są przede wszystkim we wstrzymywaniu wszelkich prac nad nowymi tytułami gier. Zaprzestano już prac nad interesującym tytułem Torn i wielce oczekiwanym Fallout 3.

Recenzja Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Fajek, 10 sierpnia 2001, 13:35

Na dodatek do Baldur’s Gate II czekało bardzo wielu graczy. Dla jednych była to kontynuacja wspaniałego Baldur’s Gate II, dla innych nadzieja po lekkim zawodzie, który sprawiła gra podstawowa (BG 2). Co niesie ze sobą Tron Bhaala?

Aktualizacja poradnika do Fallout Tactics (09/08/01)

Solnica, 9 sierpnia 2001, 15:53

Znajdujący się na naszych stronach poradnik do Fallout Tactics: Brotherhood of Steel doczekał się kolejnej aktualizacji, dodane zostało siedem nowych opisów lokacji.

Poradnik do Kingpin: Life of Crime

Solnica, 3 sierpnia 2001, 14:12

Porzucony w ciemnym i brudnym zaułku, obolały od wielu ciosów byłych towarzyszy, którzy wciągnęli go w pułapkę, z wieloma jeszcze krwawiącymi ranami postanawia się zemścić...

Poradnik do Baldur’s Gate 2: Tron Bhaala

Solnica, 1 sierpnia 2001, 14:45

Mamy dziś dla Was kolejny materiał związany z wydaną ostatnio przez CD Projekt polską wersją Tronu Bhaala – oficjalnego dodatku do Baldur’s Gate 2. Po wczorajszym artykule na temat jego polonizacji przyszedł czas na poradnik.

Opublikowaliśmy artykuł o polonizacji gry Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Solnica, 31 lipca 2001, 16:36

Jako że na półki sklepowe trafiła dziś polska wersja Tronu Bhaala - oficjalnego dodatku do Baldur’s Gate 2, postanowiliśmy uraczyć Was nowym artykułem ściśle powiązanym z tym tytułem. Jego autor postara się przedstawić Wam między innymi problemy z jakimi borykali się ludzie pracujący nad lokalizacją tej gry. A jako że sam był jednym z nich możecie spodziewać się, iż podanych informacji nie wyssał z palca.

"Tron Baala" od dziś w sprzedaży

Fajek, 31 lipca 2001, 09:08

Od dziś w sklepach dostępny jest dodatek do znanego hitu z gatunku cRPG pod tytułem Baldurs Gate 2: Tron Baala.

Czy zwolnienia pomogą Interplayowi?

Mariusz Klamra, 29 lipca 2001, 09:41

Jeszcze niedawno spekulowaliśmy, że być może rezygnacja z Torna była spowodowana przesunięciem jego ekipy do projektu Fallout 3. Kolejne pojawiające się fakty sugerują jednak, że przyczyna może leżeć po prostu w pogłębiającej się zapaści finansowej Interplayu.

Prace nad TORN oficjalnie wstrzymane

Łosiu, 27 lipca 2001, 09:29

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku dni o tym, iż prace nad TORN zostały wstrzymane okazały się być prawdziwe i dzisiaj oficjalnie potwierdziła je firma Interplay.

TORN wstrzymany?

Fajek, 25 lipca 2001, 09:48

Nie jest to informacja oficjalna i ma status niepotwierdzonej plotki aczkolwiek może być zgodną z prawdą; produkcja gry z gatunku cRPG firmy Black Isle pod tytułem TORN została wstrzymana!

Tron Baala opóźniony...

Michał Bobrowski, 24 lipca 2001, 11:49

Firma CD Projekt poinformowała o niewielkim opóźnieniu premiery Baldur's Gate 2: Tron Baala. Zamiast 25 lipca tytuł pojawi się na półkach sklepowych 31 lipca. Przypomnijmy, że jego cena została ustalona na 79,90 zł.

Tron Baala w wersji angielskiej

Fajek, 20 lipca 2001, 16:00

Jeśli jesteś posiadaczem Bladurs Gate 2: Shadows of Amn w wersji angielskiej a chciałbyś zagrać nadchodzący dodatek do tej gry, ta informacja jest dla Ciebie.

Polska premiera Baldur’s Gate 2: Tron Baala przesunięta na 25 lipca

Solnica, 5 lipca 2001, 14:21

CD Projekt poinformował, iż planowana początkowo na 18 lipca premiera Baldur's Gate 2: Tron Baala została przesunięta na 25 lipca.

Aktualizacja poradnika do Fallout Tactics (03/07/01)

Solnica, 3 lipca 2001, 14:20

Zaktualizowany został znajdujący się u nas poradnik do Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Dodane zostały opisy kilku kolejnych lokacji.

Recenzja Fallout Tactics po raz drugi, czyli „miłość nie od pierwszego wejrzenia”

Solnica, 29 czerwca 2001, 12:16

Zamieszczona dziś na naszych stronach druga recenzja Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to swoistego rodzaju opowieść o tym jak FT zdobył sobie uznanie autora tekstu i w jaki sposób to uczynił pomimo, iż pierwszy kontakt z grą nie trwał zbyt długo i w wyniku którego FT poleciał z dysku szybciej, niż nań trafił.

Giants: Obywatel Kabuto - aktualizacja materiałów

Solnica, 25 czerwca 2001, 14:13

Zaktualizowane zostały zamieszczone na naszych stronach na początku maja materiały dotyczące Giants: Citizen Kabuto.

Interplay nie na sprzedaż

Sznur, 24 czerwca 2001, 10:28

Wszystko wskazuje na to, że plany Interplay Entertainment dotyczące sprzedaży firmy spaliły na panewce. Francuski koncern Titus, jej główny akcjonariusz będący w posiadaniu 46,5% akcji, postanowił na razie nie sprzedawać swoich udziałów.

Aktualizacja poradnika Fallout Tactics

Solnica, 22 czerwca 2001, 15:17

Uaktualniony został znajdujący się na naszych stronach poradnik do Fallout Tactics. Dodane zostały opisy kilku map, jednak wciąż nie jest to jeszcze jego całość i wkrótce możecie spodziewać się kolejnych części.

Star Trek: Starfleet Command - Orion Pirates do tłoczenia

Fajek, 21 czerwca 2001, 10:21

Star Trek: Starfleet Command - Orion Pirates jak podaje firma Taldren właśnie powędrowała do tłoczni.

Giant: Citizen Kabuto na GeForce 3

Fajek, 20 czerwca 2001, 09:56

Giant: Citizen Kabuto zostanie wydane w specjalnej wersji dla kart opartych na kości GeForce 3. Początkowo firma ELSA będzie ją dodawała do swoich kart z serii Gladiac 9xx.

Poradnik do Fallout Tactics

Solnica, 19 czerwca 2001, 12:21

Zapraszam do nowego, zamieszczonego dziś na naszych stronach poradnika do Fallout Tactics. Jest to co prawda dopiero jego pierwsza część ale i tak już teraz znajdziecie w nim wiele cennych uwag i wskazówek pomocnych podczas zabawy.

Premiera Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business już jutro

Sznur, 18 czerwca 2001, 13:38

Dzięki firmie CD Project, już jutro będziemy mogli kupić najnowszą część jednej z najbardziej znanych gier strategiczno taktycznych Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business. Jest to co prawda tylko samodzielny dodatek, oparty na znakomitym engine Jagged Aliance 2, lecz wydany zostanie jako atrakcyjny pakiet w serii „eXtra Gra” przy niskiej cenie 29,90 PLN.

Nowy patch do Fallout Tactics

Solnica, 16 czerwca 2001, 14:13

Interplay udostępnił nowy patch do Fallout Tactics, który oprócz usunięcia większości wykrytych błędów zawiera także edytor pozwalający na tworzenie własnych map. Co prawda jak na razie dostępne są jego wersje przeznaczone do angielskiego, francuskiego i niemieckiego wydania gry, jednak już wkrótce pojawi się również wersja PL.

Hostile Waters: Antaeus Rising od dziś w zachodnich sklepach

Łosiu, 13 czerwca 2001, 07:34

Interplay Entertainment poinformował, iż najnowsza futurystyczna strategia czasu rzeczywistego Hostile Waters: Antaeus Rising powędrowała właśnie do zachodnich sklepów.

Domysły o sprzedaży Interplay Entertainment

Sznur, 30 maja 2001, 15:39

W związku z wczorajszą informacja dotyczącą przejęcia Interplay Entertainment, trwają spekulacje kim może być tajemniczy nabywca jednego z największych wydawców gier na świecie.

Ostatnie szczegóły sprzedaży Interplay Entertainment

Sznur, 29 maja 2001, 17:24

Interplay Entertainment poinformował, iż prowadzi końcowe rozmowy z koncernem zainteresowany kupnem całej firmy. Jak wiemy Interplay to jeden z największych producentów i wydawców gier komputerowych na świecie. Oprócz gier na PC firma silny nacisk kładzie również na konsole nowej generacji oraz rozrywkę w sieci Internet, czemu służy otwarty w zeszłym roku serwis www.interplay.com

Recenzja Icewind Dale: Heart of Winter

Solnica, 25 maja 2001, 13:49

Zapraszam do lektury kolejnej zamieszczonej na naszych stronach recenzji. Tym razem jej autor wziął na tapetę wydany niedawno w naszym kraju oficjalny dodatek do Icewind Dale.

Recenzja Descent Freespace: Wielka Wojna

Solnica, 24 maja 2001, 08:59

Jeżeli zapoznaliście się już zapowiedzią Echelon’a o której wspominałem we wcześniejszej wiadomości i dalej macie ochotę przeczytać coś na temat futurystycznych symulatorów lotu, to tym razem chciałbym zaprosić Was do lektury recenzji „Descent Freespace: Wielka Wojna”, gry może nieco starszej ale wciąż bardzo grywalnej.