Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Interplay - newsy i ciekawostki (4)

Nowe trailery z Interplay'u

Solnica, 24 maja 2001, 08:13

Co prawda targi E3 zakończyły się już kilka dni temu, jednak wciąż jeszcze na sieci pojawiają się coraz to nowe materiały stamtąd pochodzące. Dzisiaj przyszła kolej na firmę Interplay, która zaprezentowała trailery kilku swoich gier.

Giants na Xbox'a

Fajek, 18 maja 2001, 16:22

Tegoroczne targi E3 stoją wyraźnie pod znakiem konsol. Gdziekolwiek by nie spojrzeć wszędzie pojawiają się nazwy PS2, Xbox, GameCube. Większość tytułów jest anonsowana właśnie na konsole. Nawet gry które początkowo zostały stworzone na komputery klasy PC są przenoszone na urządzenia Sony, Microsoftu i Nintendo.

Recenzja Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Solnica, 17 maja 2001, 09:54

Fallout Tactics był z pewnością jednym z bardziej oczekiwanych tytułów na rynku, wczoraj w końcu pojawił się również i w polskich sklepach. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje? Wielu bardzo się podoba, jednak nie brakuje również osób które uważają, iż jest to tytuł przeciętny, niczym specjalnym się nie wyróżniający. Do osób niezbyt przychylnych grze należy z pewnością autor zamieszczonej dziś u nas jej recenzji.

Fallout Tactics PL w sklepach

Solnica, 16 maja 2001, 11:14

Po Evil Islands do sklepów trafił dzisiaj również inny ciekawy tytuł – Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Za niecałe 100 PLN w pudełku oprócz głównej gry znajdziemy również jeden krążek z dodatkowymi misjami, dwa CD z pełnymi wersjami poprzednich części Fallout’a 1&2 i „papierową” edycję gry.

Poradnik do Giants: Citizen Kabuto

Solnica, 15 maja 2001, 15:25

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym, umieszczonym dziś na naszych stronach poradnikiem. Tym razem jego autor postanowił wziąć na tapetę grę Giants: Citizen Kabuto.

Poradnik do Icewind Dale: Serce Zimy

Sznur, 11 maja 2001, 18:11

Wszystkich miłośników przygód w Mroźnych Krainach Północnego Wiatru ucieszy wiadomość o zamieszczeniu na Gry-OnLine poradnika do Icewind Dale: Serce Zimy. Zawiera on opis wszystkich lokacji dostępnych w tym dodatku, wraz z questami i ciekawszymi magicznymi przedmiotami.

Recenzja Giants: Obywatel Kabuto

Solnica, 9 maja 2001, 12:31

Chciałbym dzisiaj zaprosić wszystkich do lektury nowej recenzji umieszczonej na naszych stronach a tyczącej się niezwykle ciekawej pozycji jaką jest Giants: Obywatel Kabuto. Wczoraj za sprawą firmy CD Projekt i pierwszego tegorocznego numeru eXtra Gry tytuł ten trafił do sprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie 29.90 PLN.

Fallout: Tactics poszedł do tłoczenia

Fajek, 8 maja 2001, 14:49

Długo oczekiwana gra pod tytułem Fallout: Tactics PL trafiła do tłoczni. Dlatego też termin premiery ustalony na 16 maja jest jak najbardziej aktualny.

Baldur’s Gate 2: Tron Baala - film

Solnica, 8 maja 2001, 08:55

Na sieci pojawił się pierwszy, krótki filmik z nadchodzącego wielkimi krokami, noszącego podtytuł Tron Baala (Throne of Bhaal) dodatku do Baldur’s Gate 2.

eXtra Gra już w sprzedaży

Solnica, 8 maja 2001, 08:35

Dzisiaj do sklepów komputerowych i punktów sprzedaży prasy na terenie całego kraju trafił pierwszy tegoroczny numer eXtra Gry. Dołączona zostanie do niego polska wersja językowa gry Giants: Obywatel Kabuto.

Add-on do Freespace 2

Mariusz Klamra, 6 maja 2001, 08:40

Ostatnio symulatory kosmiczne trochę odeszły w cień, dlatego ciekawą propozycją, szczególnie dla fanów Freespace 2, jest nowa kampania o nazwie Freespace 2: Twilight, która ma zostać wydana już 15 maja.

Baldur's Gate II w wydaniu DVD filmu Dungeons & Dragons

Sznur, 27 kwietnia 2001, 14:24

Po kinowej premierze w USA, w połowie maja na DVD zostanie wydany film Dungeons & Dragons: The Movie, oparty o system gier RPG rozgrywających się w fantastycznym świecie Forgotten Realms. Film powstawał blisko dziesięć lat, lecz dopiero niedawno znaleźli się chętni do wyłożenia pieniędzy na drogie efekty specjalne, bez których świta magii i smoków nie mógłby zaistnieć.

Rozwinięcie Freespace 2?

Michał Bobrowski, 19 kwietnia 2001, 09:55

Bardzo ciekawie zapowiada się próba połączenia znakomitego symulatora kosmicznego Freespace 2 z... klimatem znanym z filmu Babylon 5. Projekt, nad którym pracuje zespół z IceFire będzie nosił nazwę The Babylon Project.

Icewind Dale + Fallout = TORN ?

Solnica, 17 kwietnia 2001, 10:50

Części z Was firma Black Isle Studios znana jest jako producent ciekawych pozycji z gatunku cRPG, jak chociażby Icewind Dale czy też mającego pojawić się wkrótce w polskich sklepach oficjalnego dodatku do niego Heart of Winter. Ludzie z tego zespołu pracują obecnie nad nowym, niezwykle interesującym projektem w którym także zwolennicy postnuklearnego Fallouta znajdą coś dla siebie – grą TORN.

Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal - zapowiedź

Solnica, 1 kwietnia 2001, 12:57

Z okazji pierwszego kwietnia (ale to wcale nie jest żart prima aprilisowy) zamieściliśmy dziś na naszych stronach kolejną zapowiedź, tym razem dotyczącą będącego w fazie produkcji oficjalnego dodatku do ulubionej przez wielu z Was gry Baldur’s Gate II.

Duża aktualizacja oficjalnej strony Torn

Mariusz Klamra, 1 kwietnia 2001, 09:30

Przed tygodniem pisaliśmy o nowo otwartej stronie gry Torn -potencjalnego nowego hitu z Black Isle Studios. Nie zawierała ona wtedy zbyt wiele, jednak właśnie ten stan rzeczy się zmienił, i obecnie znajdziecie na niej znacznie więcej ciekawych informacji.

W polskim wydaniu Fallout Tactics aż 6 CD!

Sznur, 30 marca 2001, 15:32

CD Projekt poinformował, że polska premiera Fallout Tactics, tytułu oczekiwanego przez wielu miłośników post-apokaliptycznego świata, odbędzie się 16 maja.

Oficjalna strona Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal

Michał Bobrowski, 30 marca 2001, 10:54

BLACK ISLE Studios uruchomiło oficjalna stronę do bardzo oczekiwanego dodatku do Baldur’s Gate II - Throne of Bhaal. Jak na razie zawartość, tej strony jest dość skromna, gdyż zawiera tylko podstawowe dane o grze, FAQ i niewielką liczbę screenshot’ów.

eXtra Gra powraca !!! Giants: Obywatel Kabuto za 29.90 PLN

Solnica, 29 marca 2001, 12:58

Zapewne większość z Was pamięta pierwszy numer eXtra Gry który ukazał się w czerwcu zeszłego roku, wzbudzając przy okazji wiele kontrowersji związanych z obniżeniem ceny oryginalnego produktu poniżej cen wersji pirackich. W wyniku wszystkich tych zawirowań projekt został zawieszony, jednakże firma CD Projekt postanowiła wznowić wydanie tego tytułu a co ciekawsze numer 01/2001 zawierał będzie zbierającą wiele pochwał grę Giants: Obywatel Kabuto.

Fallout Tactics - patch gigant

Solnica, 28 marca 2001, 09:40

Patrząc jedynie na rozmiar pliku można by sądzić że jest to na przykład wersja demo jakiejś obszernej gry. Nic bardziej mylnego, okazuje się że ten zajmujący ponad 75MB plik jest jedynie zwykłym uaktualnieniem (patch) do najnowszej wydanej przez Interplay gry Fallout Tactics.

SFC2: Orion Pirates zapowiedziane

Solnica, 27 marca 2001, 08:54

Ludzie z Taldren, twórcy Star Trek: Starfleet Command II: Empires at War pracują obecnie nad nowym projektem zatytułowanym Orion Pirates.

TORN - nowy, trójwymiarowy cRPG z Black Isle Studios

Solnica, 23 marca 2001, 04:05

Firma Black Isle Studios, producent takich pozycji cRPG jak na przykład gra Icewind Dale i wydany niedawno dodatek Heart of Winter, zapowiedziała powstanie kolejnej gry z tego gatunku, tym razem oferującej w pełni trójwymiarowe środowisko w którym toczyć się będzie akcja.

Dziecię Bhaala nie dane Ci jest odpoczywać zbyt długo... Oficjalne informacje na temat dodatku do BG2!

Michał Bobrowski, 2 marca 2001, 09:44

Od kilku tygodni dostępne były nieoficjalne informacje na temat dodatku do Baldur’s Gate 2. Śmiało można podejrzewać, że sami autorzy gry specjalnie wypuścili kilka przecieków „kontrolowanych”(m.in. ujawniając tytuł dodatku), aby miłośnikom tej pozycji puls skoczył do góry... Black Isle Studios and BioWare, tym razem już zupełnie oficjalnie ogłosiły zbliżający się Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Co więcej, ujawnili też nieco ciekawych szczegółów na jego temat!

Nowa wersja Giants-ów tylko dla klientów Elsy.

Łosiu, 1 marca 2001, 07:54

Znamy już odpowiedź na pytanie zadane we wczorajszym newsie dotyczącym zoptymalizowanej pod kątem nowego GeForce'a 3 gry Giants: Citizen Kabuto.

Nowa, zoptymalizowana po kątem GeForce’a 3 wersja Giants-ów

Łosiu, 28 lutego 2001, 19:13

Planet Moon Studios poinformowało o tym, iż pełna wersja gry Giants: Citizen Kabuto będzie znajdowała się w każdym pudełku nowej karty graficznej Elsa Gladiac 920 GeForce 3. Nie było by to niczym szczególnym, ponieważ wcześniej wiele firm promowało swoje produkty w podobny sposób, gdyby nie to, iż będzie to specjalna wersja gry.

Poradnik do Baldur’s Gate 2 – Ukończony

Soulcatcher, 28 lutego 2001, 17:08

Dzisiaj dodaliśmy ostatnie lokacje do naszego poradnika opisującego grę Baldur’s Gate 2: Cienie Amn. Poradnik jest tak napisany iż będziecie w stanie bez większych trudności ukończyć grę. Zapraszamy.

Wersja beta Fallout Tactics w naszych rękach

Mariusz Klamra, 28 lutego 2001, 15:01

Ponieważ większość załogi GRY-OnLine jest wielkimi fanami serii Fallout, stąd z tym większą radością otwieraliśmy przesyłkę od dystrybutora, firmy CD Projekt, zawierającą prasową wersję beta Fallout Tactics.

Baldur’s Gate 2: Throne of Bhaal - kolejne informacje

Solnica, 27 lutego 2001, 10:51

Serwis Planet Baldur's Gate zamieścił u siebie zeskanowaną stronę jednego z zachodnich magazynów poświęconych grom na której to możemy znaleźć nieco informacji na temat tworzonego dodatku do Baldur’s Gate 2.

Drugi oddech FreeSpace - ciąg dalszy

Łosiu, 25 lutego 2001, 12:54

Zapewne wielu z was ucieszyła wczorajsza wiadomość dotycząca amatorskiej kontynuacji akcji słynnego symulatora kosmicznego Freespace. Dzisiaj ponownie mamy dla was bardzo interesującą wiadomość.

Giants: Citizen Kabuto - wkrótce nowe demo

Solnica, 24 lutego 2001, 14:47

Jeremy Ray, jeden ze współproducentów Giants: Citizen Kabuto zamieścił na oficjalnym forum Interplay’u wiadomość z której wynika, iż już wkrótce powinno pojawić się kolejne, nowe demo tego niezwykle ciekawego tytułu.

Fallout Tactics PL - bonus!

Solnica, 20 lutego 2001, 08:33

Ta wiadomość ucieszy zapewne wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekają na wydanie przez firmę CD Projekt gry Fallout Tactics PL.

Baldur’s Gate II – najlepsza gra której nigdy nie ukończę?

Soulcatcher, 19 lutego 2001, 11:51

Pod takim tytułem znalazłem ostatnio artykuł na stronie The Mushroom będący krótką recenzją BG2. Czy w słowach tych jest choć trochę prawdy?

Już wkrótce patch do Giants: Citizen Kabuto!

Michał Bobrowski, 16 lutego 2001, 12:06

Programiści z Planet Moon Studios zapowiadają rychłe udostępnienie patcha do gry Giants: Citizen Kabuto. Ma on w założeniu usunąć większość błędów zauważonych przez graczy w trybie multiplayer.

Fajny film widziałem – IWD: Heart of Winter

Solnica, 15 lutego 2001, 09:05

W dziale pliki umieściliśmy dziś ciekawy film z Heart of Winter – oficjalnego dodatku do Icewind Dale, gry z gatunku cRPG której akcja toczy się w wysuniętych daleko na północ, mroźnych krainach.

Czego zabrakło w Baldur's Gate II

Sznur, 13 lutego 2001, 16:07

Jeżeli interesuje was jak powstawał Baldur's Gate II, oraz co według projektantów i programistów z BioWare nie zostało całkowicie dopracowane w grze, to warto przeczytać artykuły Jamesa Ohlena, kierownika zespołu pracującego nad BGII. W cotygodniowych artykułach z serii BioFiles przedstawia on swoje uwagi powstałe podczas prac projektowych.

Baldur’s Gate 2 Expansion

Soulcatcher, 3 lutego 2001, 15:20

Pojawiły się pierwsze, na razie nieoficjalne informacje o dodatku produkowanym przez Interplay do gry Baldur’s Gate 2.

Interplay pracuje nad dużym portalem do gier sieciowych

Sznur, 1 lutego 2001, 14:22

Interplay otwiera nowy serwis przeznaczony dla graczy online. Dotychczas działająca strona interplay.com, jeszcze w tym roku, ma stać się ogromnym portalem do gier sieciowych. Główną przyczyną tego posunięcia stała się ogromna popularność gier cRPG produkowana przez Black Isle Studio (saga Baldur's Gate, Icewind Dale, a wkrótce Neverwinter Nights).

Sacrifice PL już w sklepach

Sznur, 31 stycznia 2001, 16:55

Dzisiaj pojawił się w polskich sklepach Sacrifice PL, długo oczekiwany przez miłośników RTS. Gra uznana przez wielu za najlepszą strategię roku, a już na pewno posiadająca najbardziej rewolucyjną grafikę 3D. W grze każdy z graczy posiada ołtarz dający mu magiczną moc przywoływania różnych stworzeń walczących po jego stronie, oraz rzucania wielu czarów a nawet umożliwiającą zmianę warunków atmosferycznych.

Baldur's Gate II - aktualizacja poradnika (31/01/01)

Solnica, 31 stycznia 2001, 13:08

Uaktualniliśmy zamieszczony na naszych stronach poradnik do Baldur’s Gate 2: Cienie Amnu. Dodane zostało kilka nowych lokacji, uzupełnione zostały również opisy poprzednio opublikowanych map.

Opis magicznych przedmiotów w Baldur's Gate II

Sznur, 30 stycznia 2001, 17:51

Opublikowaliśmy nową część poradnika do Baldur's Gate II: Shadows of Amn opisującą wszystkie ciekawe magiczne przedmioty dostępne w grze. Ich lista jest na tyle obszerna, że została umieszczona jako drugi, po opisie lokacji, poradnik do tej gry. Z tego co wiemy jest to pierwsza kompletna lista przedmiotów do Baldur's Gate II dostępna w Polsce. Dzięki znajomości przedmiotów łatwiej można zdecydować jaką postacią rozpoczniemy grę, a ci którzy już grają lub nawet ukończyli grę mogą sprawdzić jakie przedmioty uszły ich uwagi.

Będzie dodatek do Baldur's Gate II?

Sznur, 27 stycznia 2001, 19:51

Prawdopodobnie wszyscy miłośnicy gry Baldur’s Gate II ucieszą się wiadomością o planowanym dodatku to tej wspaniałej gry. Na razie nie jest to potwierdzona informacja, lecz internetowy sklep EBWorld rozpoczął już przedsprzedaż Baldur’s Gate II Expansion (na razie bez nazwy).

Zapowiedź Icewind Dale: Heart of Winter

Solnica, 24 stycznia 2001, 12:53

Wydana w połowie zeszłego roku Icewind Dale miała być swego rodzaju przekąską dla wszystkich fanów oczekujących na pojawienie się upragnionego „Baldurs Gate 2”, nieoczekiwanie odniosła jednak o wiele większy sukces niż się spodziewano, podbijając serca wielu graczy z całego świata. Idąc za ciosem Black Isle Studios postanowiła stworzyć dodatek do tej gry, dzięki któremu ponownie będzie można przenieść się do skutej lodem krainy i przeżyć tam kolejne ciekawe przygody. Co nowego w nim znajdziemy? Po odpowiedź zapraszam do zamieszczonej dziś na naszych stronach zapowiedzi tego tytułu.

Aktualizacja poradnika do gry: Baldur's Gate II: Shadows of Amn

Soulcatcher, 22 stycznia 2001, 17:13

Wprowadziliśmy poprawki do wcześniej opublikowanych części poradnika oraz dodaliśmy opisy nowych lokacji.

Fallout Tactics Bonus CD

Solnica, 19 stycznia 2001, 00:46

Ostatnimi czasy modne stało się dołączanie do gier zamawianych w systemie pre-order, bonusowych CD zawierających jakieś dodatkowe atrakcje. Podobnie będzie z Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, wydawanym przez Interplay.

Postacie w Icewind Dale: HoW będą mogły osiągnąć 30 poziom doświadczenia

Mariusz Klamra, 18 stycznia 2001, 13:10

Według ostatnich wypowiedzi J.E. Sawyera, projektanta dodatku Icewind Dale: HoW, maksymalny poziom doświadczenia (experience cap) w tej grze został podniesiony do 8.000.000 punktów albo 30 poziomu (w zależności od tego, co zostanie osiągnięte pierwsze).

Recenzja Planescape Torment

Michał Bobrowski, 15 stycznia 2001, 09:56

Planescape Torment jest uważany przez wielu graczy za prawdziwe dzieło wśród gier komputerowych. Pomimo tego, że od wydania tej gry na rynku polskim upłynęło już sporo czasu zachęcam do lektury jej recenzji autorstwa Acida, która jest jej swoistym podsumowaniem.

Oficjalna polska strona Sacrifice PL

Solnica, 12 stycznia 2001, 15:50

CD Projekt uruchomił w dniu dzisiejszym oficjalną polską stronę poświęconą mającej ukazać się wkrótce w sklepach grze Sacrifice PL. Jako że strona dopiero rozpoczęła swoją działalność znajdziecie tam na razie tylko nieco informacji o samej grze, przykładowe screeshoty, tapety, itp.

Ruszają prace nad kontynuacją Sacrifice

Sznur, 10 stycznia 2001, 14:05

Po komercyjnym sukcesie Sacrifice, producent Shiny Entertainment postanowił kuć żelazo póki gorące. Aktualnie przyjmuje nowych programistów, grafików i projektantów do pracy nad nowym projektem związanym z kontynuacją gry.

Czy Neverwinter Nights będzie ostatnią grą AD&D z firmy Interplay?

Soulcatcher, 8 stycznia 2001, 14:51

Znana międzynarodowa firma Infogrames zakupiła ostatnio Hasbro Interactive. Co to ma wspólnego z naszymi ulubionymi cRPG ? Ano ma ...

Poradnik do Giants: Citizen Kabuto na GameSpy

Solnica, 4 stycznia 2001, 13:39

GameSpy.com zamieścił u siebie pierwszą z trzech części ich poradnika do Giants: Citizen Kabuto. Obejmuje ona cheaty, kilka ogólnych porad oraz opis zadań do wykonania i przeciwników z którymi przyjdzie nam walczyć podczas wykonywania misji w których sterujemy Meccarynami.