futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 15 sierpnia 2020, 15:23

autor: Karol Laska

Połowa młodych Amerykanów opłakuje TikToka

Na platformie TruePublic przeprowadzono ankietę, na podstawie której zbadano opinie Amerykanów w sprawie zbanowania TikToka. Większość ludzi nie zgadza się z rozkazem Donalda Trumpa.

Połowa młodych Amerykanów opłakuje TikToka - ilustracja #1
TikTok nadal jest numerem jeden pod względem popularności.

Ponad tydzień temu prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, rozkazał wprowadzenie zakazu używania aplikacji TikTok oraz WeChat ze względu na ich chińskie pochodzenie. Poszło przede wszystkim o dostęp Wschodu do osobistych informacji Amerykanów.

W związku z całą tą sytuacją na platformie TruePublic przepytano ponad 10 000 użytkowników w wieku od 16 do 35 lat. Głównym tematem ankiety był TikTok. 51% uczestników wyraziło swój smutek związany z decyzją Trumpa o zablokowaniu dostępu do aplikacji, podczas gdy 21% poparło prezydenta w jego poczynaniach. Całą resztę, czyli 28%, stanowi grupa ludzi, których nie obchodzi dalszy przebieg sprawy.

Połowa młodych Amerykanów opłakuje TikToka - ilustracja #2
Chińskie praktyki wyciągania prywatnych danych nie przerażają naszych zachodnich sojuszników.

Jeżeli dziwi Was taki rozstrzał, to poczekajcie na najbardziej przerażającą statystykę całego głosowania. Okazuje się, że 83% użytkowników TikToka nie za bardzo przejmuje się tym, że chiński rząd zbiera o nich informacje. Tym bardziej nie chcą oni z takiego powodu usuwać aplikacji. Zaledwie 41% ankietowanych uważa, że Chiny powinny odpowiedzieć za nadużycia prywatności.

A jakie alternatywy wybierają Amerykanie? Zaledwie 24% wybrałoby Reels (czyli nową funkcję Instagrama), 28% postawiłoby na Triller, a 27% skłoniłoby się w stronę Byte. Jeżeli jednak mieliby do wyboru TikToka, to zdecydowaliby się na niego w 88% przypadków. Wpływ na to może mieć już pewnego rodzaju przyzwyczajenie (żeby nie powiedzieć uzależnienie). 45% reprezentantów pokolenia Z spędza co najmniej godzinę dziennie na używaniu tej aplikacji. Na przykładzie powyższych statystyk widać doskonale, jak wielką popularnością i zaufaniem cieszy się ona wśród młodych ludzi.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej