Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2024, 10:18

autor: Adam Adamczyk

Karabiny w Palworld to efekt uporu prezesa studia i wsparcia 20-latka, który hobbystycznie zajmował się animacją broni

Możliwość używania broni palnej w Palworld jest efektem uporu prezesa studia Pocketpair oraz talentu dwudziestolatka. Na co dzień uczył się on animacji z filmów na YouTubie.

Źródło fot. Pocketpair
i

Palworld przykuwa uwagę m.in. kontrastem pomiędzy kolorowym światem i uroczymi stworkami, a przemocą w postaci broni palnej. Może ona posłużyć jako efektywny sposób na przekonanie napotkanej istoty, że to właśnie nasza postać powinna zostać jej najlepszym przyjacielem. Okazuje się, że wprowadzenie broni do Palworld było dla twórców bardzo problematyczne, ale udało się to dzięki uporowi prezesa i pomocy hobbystycznego animatora, który na co dzień pracował w sklepie spożywczym.

Dwudziestolatek uratował karabiny w Palworld

We wpisie na blogu studia Pocketpair, prezes Takuro Mizobe podzielił się historią stojącą za wprowadzeniem do Palworld broni palnej. Jak wspomniał, Japończycy nie specjalizują się szczególnie w tworzeniu strzelanek, więc nie było łatwo znaleźć osoby, która potrafiłaby zająć się animacją pistoletów, karabinów etc. W głowie pojawił się pomysł zatrudnienia kogoś z innego kraju, ale nikt w studiu nie mówił płynnie po angielsku, co utrudniałoby komunikację z ewentualnym przyszłym pracownikiem.

Przeglądając Twittera, Takuro Mizobe natrafił na profil osoby, która publikowała krótkie filmy przedstawiające animacje broni. Okazało się, że twórcą tym jest dwudziestolatek, który tego typu zawartość tworzy hobbystycznie, ucząc się wszystkiego z filmów na YouTubie. Domorosły projektant nie miał żadnego doświadczenia w pracy nad grami, a na co dzień był zatrudniony w sklepie spożywczym.

Wielkim atutem było także to, że ów młody człowiek doskonale mówił po angielsku – języka nauczył się, grając w FPS-y. Firma zatrudniła go i dzięki temu możemy dziś czerpać niepokojącą satysfakcję z używania broni palnej przeciwko kotkom, owieczkom i innym wirtualnym stworkom.

Małe, nieznane studio gier prosi absolwenta szkoły bez doświadczenia o rzucenie pracy w sklepie spożywczym i przeniesienie się do stolicy Japonii jako pełnoetatowy pracownik? Też bym pomyślał, że to oszustwo.

– Takuro Mizobe, prezes Pocketpair

Takuro Mizobe pochwalił się także dwoma filmami przedstawiającymi animację strzelania i przeładowywania karabinów. Obejrzycie je poniżej.

W Palworld zagrasz w Xbox Game Pass

Palworld znalazło już 8 mln nabywców na samym Steamie. W grę grają głównie Chińczycy i Amerykanie. Co ciekawe, tytuł znalazł się na celowniku The Pokemon Company – firma sprawdzi, czy Pocketpait nie wykorzystało do jego produkcji obiektów z gier z serii Pokemon. Nintendo jest również czujne w temacie blokowania modów i materiałów pokazujących słynne stworki w palworldowym środowisku.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej