Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2020, 09:55

autor: Entelarmer

Darmowe klucze i donacje, czyli jak twórcy ETS2 walczą z epidemią

Studio SCS Software pochwaliło się wynikami akcji #TruckAtHome. Gracze zdążyli już przejechać ponad 460 mln km wirtualnymi ciężarówkami w Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. Twórcy uczcili to rozdaniem darmowych kluczy Steam dodatków do obu gier oraz zaangażowaniem się w walkę z koronawirusem.

Darmowe klucze i donacje, czyli jak twórcy ETS2 walczą z epidemią - ilustracja #1
Czesi zachęcają do jazdy w wirtualnym świecie zamiast wychodzenia z domu.
Najważniejsze informacje:
  • studio SCS Software zorganizowało wydarzenie #TruckAtHome, w ramach którego zachęca do pozostania w domach i zabawy w grach z serii Truck Simulator;
  • gracze przebyli już ponad 460 milionów kilometrów w American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2. Drugi z tych tytułów pobił też własny rekord popularności na Steamie;
  • w rewanżu twórcy udostępniają za darmo klucze swoich tytułów oraz dodatków do nich, a także zaangażowali się w walkę z koronawirusem (m.in. przekazując na ten cel 9,4 tysiąca euro).

Kolejne doniesienia utwierdzają nas w przekonaniu, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na koniec epidemii koronawirusa. Jednak, sądząc po ostatnich działaniach polskiego rządu (m.in. zakazu wstępu do lasów oraz regulacjach w funkcjonowaniu sklepów), niektórzy najwyraźniej nie rozumieją sugestii i zalecenia z kategorii „zostań w domu” traktują co najwyżej jako sugestię. Więcej sukcesu w przekonywaniu mas do pozostania w czterech ścianach mają twórcy gier, w tym czeskie studio SCS Software. Deweloper poinformował, że od rozpoczęcia wydarzenia #TruckAtHome 2 kwietnia w gracze przejechali w popularnych symulatorach ciężarówek 460 milionów kilometrów, w tym 60 mln kilometrów w ciągu sześciu godzin.

Twórcy postanowili to uczcić rozdaniem kolejnych darmowych kluczy aktywacyjnych dodatków do American Truck Simulator (Utah) oraz Euro Truck Simulator 2 (Road to the Black Sea). Tej drugiej produkcji udało się też pobić rekord aktywności na Steamie. W czwartek w ETS2 jednocześnie bawiło się ponad 55 tysięcy użytkowników platformy firmy Valve, a według serwisu SteamSpy w pewnym momencie grze udało się przyciągnąć prawie 60 tysięcy użytkowników.

Zasady #TruckAtHome są proste: wykonać jak najwięcej zleceń, bez względu na wielkość ładunku oraz dystans. Jedynym wymaganiem jest posiadanie zarejestrowanego konta World of Trucks (opis oraz instrukcję założenia znajdziecie w naszym poradniku). Za każde 20 mln km przejechanych przez użytkowników SCS Software miało rozdawać za darmo klucze Steam. Co więcej, twórcy zobowiązali się podjąć kroki w walce z COVID-19, aczkolwiek szczegóły mieli ujawniać na bieżąco. Słowa dotrzymali i w pierwszej aktualizacji z 3 kwietnia podali, że przekazali 9,4 tysiąca euro osobom i organizacjom zaangażowanym w walkę z epidemią (w tym… sławnym czeskim kucharzom, którzy wspomagają ratowników medycznych, policjantów etc.). Ponadto trzech praskich deweloperów dostarcza ładunek do okolicznych szpitali firmową ciężarówką SCS On The Road.

Darmowe klucze i donacje, czyli jak twórcy ETS2 walczą z epidemią - ilustracja #2
SCS Software jakoś nie stosuje się do własnego zalecenia.

SCS Software to nie jedyny przedstawiciel branży w taki czy inny sposób angażujący się w walkę z epidemią. Od niedawna liczni deweloperzy oraz wydawcy promują przestrzeganie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia w ramach kampanii #PlayApartTogether. Można być cynikiem i zarzucać poniektórym wykorzystanie kryzysowej sytuacji do promowania swoich produkcji, ale w przypadku działań czeskiego studia trzeba by się naprawdę postarać, by wypaczyć intencje twórców. Akcja #TruckAtHome potrwa do 7 kwietnia do godziny 1:59, a do poniedziałku do godziny 19:00 gry oraz wybrane dodatki SCS Software zakupicie na Steamie nawet o 75% taniej.