Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Vietcong

Studio Pterodon pod skrzydłami Illusion Softworks

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 10:20

Od momentu opublikowania na rynku gry Vietcong 2, niewiele słychać o czeskim studiu Pterodon. Ostatnie informacje o naszych południowych sąsiadach pochodziły z listopada ubiegłego roku i dotyczyły współpracy z firmą Illusion Softworks, odpowiedzialną za powstanie programu o nazwie Mafia.

Rising Sun uzupełnił Vietcong

ComCo, 20 lipca 2005, 09:21

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Vietcong 2 ma się dobrze i najpewniej zagramy w nią w ostatnim kwartale tego roku. Tymczasem, na falach Internetu pojawił drugi (po Red Dawn), darmowy dodatek do pierwszej części wspomnianej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS). Za produkcję całości tym razem odpowiadają fani programu.

Vietcong 2 - więcej informacji

Elrond, 19 maja 2005, 06:22

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.

Druga odsłona Vietcong oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2005, 12:13

Fani produktów z serii Vietcong mogą już zacierać ręce. Firma Illusion Softworks pracuje obecnie nad kolejną odsłoną programu, o czym z radością poinformował wczoraj koncern 2K Games – oddział Take 2 Interactive zajmujący się tylko i wyłącznie dystrybucją gier video.

Pobierz Red Dawn, darmowy dodatek do gry Vietcong

ComCo, 21 marca 2005, 10:43

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół Pterodon wydał obszerny, darmowy dodatek do taktycznej gry akcji, pt. Vietcong. Red Dawn (pierwotnie znany jako Blue Dusk) był do tej pory dostępny jedynie na płycie DVD dołączonej do magazynu PC Gamer, teraz zaś można bez żadnych problemów pobrać go z Sieci.

Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong

Cisek, 18 marca 2005, 13:39

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że dodatek do gry Vietcong, zatytułowany Blue Dusk, zbliża się wielkimi krokami. Od tego czasu zdążył się już zmienić tytuł gry, mamy również udostępnione screeny i zwiastun promujący zestaw nowych misji.

Blue Dusk – darmowy dodatek do Vietcong

Kull, 3 marca 2005, 09:19

Jarek Kolar, członek zespołu Pterodon, opublikował na oficjalnej stronie firmy sprawozdanie skierowane do fanów gier z serii Vietcong. Z notatki tej dowiadujemy się o procesie powstawania i planach związanych z dystrybucją Blue Dusk - dodatku do podstawowej wersji Vietcong. Nieoficjalnie otrzymujemy również informacje o trwających właśnie pracach nad pełnoprawnym sequelem Vietcongu.

Nui Lei - kolejne rozszerzenie do Vietcongu

Łosiu, 12 marca 2004, 09:12

Kiedy firmy Illusion Softworks oraz Pterodon tworzyły znakomitą wojenną grę akcji osadzoną w realiach wojny wietnamskiej, nie przypuszczały, że zapoczątkuje ona nową modę w tym gatunku. Okazało się bowiem, że Vietcong, bo o nim mowa, stał się dużym sukcesem, a ponadto tematyka jaką porusza jest na tyle atrakcyjna, że wielu największych zawodników w branży zdecydowało się na odpuszczenie tematu II Wojny Światowej na rzecz właśnie konfliktu wietnamskiego (np.: Battlefield Vietnam z EA, Men of Valor: Vietnam z Vivendi czy ShellShock: Nam '67 z Eidosu). Niedawno na zachodzie pojawił się dodatek do Vietcongu o podtytule Fist Alpha, ciągle pojawiają się też nowe mapy do rozgrywek wieloosobowych, a na tym nie koniec. Na oficjalnej stronie firmy Pterodon pojawiła się właśnie wiadomość dotycząca nowego projektu noszącego nazwę - Nui Lei.

Zmodyfikuj Vietcong: Fist Alpha na krótko przed premierą

ComCo, 25 stycznia 2004, 13:58

Do zachodniej premiery pełnoprawnego rozszerzenia taktycznej gry akcji Vietcong, noszącego podtytuł Fist Alpha, pozostało niewiele czasu (30 stycznia). Tymczasem, specjaliści z zespołu Pterodon opublikowali w Sieci beta-wersję narzędzi edytorskich do trybu multiplayer nadchodzącej produkcji.

Pterodon reaktywuje stronę i udostępnia nowe screenshoty z Vietcong: Fist Alpha

Krystian Smoszna, 26 grudnia 2003, 16:19

Po kilku latach przerwy, do sieci powraca grupa developerska Pterodon, odpowiedzialna m.in. za popularną grę Vietcong. Nowa strona, dostępna zarówno w języku czeskim, jak i angielskim, zainaugurowała działalność opublikowaniem dziesięciu nowych screenshotów do wielce oczekiwanego rozszerzenia do Vietcong, zatytułowanego Fist Alpha, który jeśli nic się już nie zmieni, pojawi się w sklepach na początku przyszłego roku. Poniżej prezentujemy kilka obrazków z gry, po resztę odsyłamy na oficjalną stronę naszych południowych sąsiadów.

Vietcong: Fist Alpha jeszcze nie teraz

ComCo, 14 października 2003, 08:00

Duet wydawniczy Illusion Softworks - Take 2 Interactive podał informację o sporym opóźnieniu oficjalnego rozszerzenia do całkiem popularnej strzelanki pierwszoosobowej Vietcong, noszącego podtytuł Fist Alpha. Całość miała pojawić się w sklepach jeszcze we wrześniu tego roku, zaś teraz przyjdzie nam poczekać do stycznia 2004. Szczerze mówiąc, tak długi okres czekania może przesądzić o powodzeniu (a raczej niepowodzeniu) add-onu, ale bądźmy dobrej myśli...

Vietcong: Fist Alpha w przygotowaniu

ComCo, 15 lipca 2003, 09:53

Firma Gathering, zachęcona niezłymi wynikami sprzedaży strzelanki pierwszoosobowej o nazwie Vietcong oraz przychylną reakcją ze strony „branżowych” recenzentów i samych fanów, postanowiła wypuścić na rynek oficjalne rozszerzenie omawianej produkcji, noszące podtytuł Fist Alpha.

Poradnik: VIETCONG

Sznur, 13 czerwca 2003, 19:45

Dzisiejszy poradnik to szczegółowy opis przejścia taktycznej gry akcji VIETCONG, w której mamy okazję poznać kulisy działań amerykańskich jednostek specjalnych podczas krwawej wojny w Wietnamie.

Recenzja: Vietcong

Fajek, 23 maja 2003, 13:19

Vietcong to taktyczna gra akcji stworzona przez firmę Illusion Softworks (autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous i Mafii) oraz studio Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona została podczas wojny w Wietnamie.

Hity kwietnia wg. GameSpot

eLKaeR, 12 maja 2003, 08:32

Redaktorzy sieciowego serwisu o nazwie GameSpot opublikowali właśnie swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Pierwsza modernizacja Vietcongu

Łosiu, 8 kwietnia 2003, 09:33

Pierwsze modele karabinów M-16 jakie zadebiutowały podczas Wojny w Wietnamie w Armii Amerykańskiej okazały się bardzo wadliwe. Karabiny często zacinały się i wymagane były liczne kolejne udoskonalenia, które doprowadziły do powstania dobrej i groźnej broni M16A1/A2. Nie inaczej sytuacja ma się z nową grą firmy Illusion Softworks oraz studia Pterodon zatytułowaną „Vietcong”. Patrząc na opinie graczy zachodnich tytuł ten ma spory potencjał, wymaga jednak licznych poprawek – dziś doczekał się pierwszej łaty oznaczonej numerem v.1.01.

Dziś w zachodnich sklepach...

Łosiu, 27 marca 2003, 09:14

W dniu dzisiejszym następne trzy długo oczekiwane gry pojawiły się na półkach sklepowych zachodnich sklepów. Mowa tu o kolejnej części przygód słynnego archeologa „Indiana Jones and the Emperor's Tomb”, wojennej propozycji zespołu Illusion Softworks, rozsławionego dzięki „Hidden & Dangerous” oraz „Mafia: The City of Lost Heaven”, pt. „Vietcong” oraz o gwiezdnej strategii „Galactic Civilizations”.

Vietcong „ozłocony”

Solnica, 18 marca 2003, 08:44

Wedle jak do tej pory jeszcze nieoficjalnych, krążących tu i ówdzie po Sieci informacji, zakończone zostały prace nad wersją gry Vietcong przeznaczoną na rynek amerykański. Rozpoczął się proces tłoczenia płyt CD (tzw. status GOLD), dzięki czemu już wkrótce tytuł ten trafi na półki sklepowe za oceanem.

Urok wietnamskiej dżungli...?!

Void, 14 marca 2003, 10:11

W świecie gier komputerowych temat wojny wietnamskiej nie był do tej pory jakoś nadzwyczajnie eksploatowany. Pojawiały się od czasu do czasu jakieś tytuły, jednak z reguły ich jakość powodowała, że gracze wspomnienie o nich starali się jak najszybciej zatrzeć w pamięci. Pozwólcie, że oszczędzę wam wymieniania ich tytułów...

Precyzyjny termin premiery GTA: Vice City na PC i nie tylko

eLKaeR, 11 lutego 2003, 07:07

Niemieckie źródła podają, iż korporacja Take 2 Interactive dokonała aktualizacji swojego planu wydawniczego na bieżący rok. Po raz pierwszy wymieniono dokładną datę rynkowego debiutu PeCetowej wersji bestsellerowej gry Grand Theft Auto: Vice City, ale ciągle nie ujawniono szczegółów, dotyczących oficjalnej premiery Duke Nukem Forever.

Brnąc przez podzwrotnikową dżunglę w poszukiwaniu spiczastych kapeluszy lub imperialistycznych panterek...

eLKaeR, 24 grudnia 2002, 12:43

Za niewiele ponad półtora miesiąca na półkach zachodnich sklepów z oprogramowaniem powinna wylądować pozycja zatytułowana Vietcong, przygotowywana obecnie przez fachowców z firm Illusion Softworks i Pterodon. W ramach przedpremierowej promocji rzeczonego produktu w Internecie ukazała się specjalna mini-gra o nazwie Junglewar: Vietcong, która została wykonana w technologii Macromedia Flash.

Take 2 Interactive odkrywa karty

eLKaeR, 18 grudnia 2002, 08:21

Gathering of Developers, Gotham Games, Rockstar Games i Talon Soft, to producenci oprogramowania rozrywkowego, którzy znajdują się obecnie pod opiekuńczymi skrzydłami korporacji wydawniczej Take 2 Interactive. Gdy patrzymy zatem przez pryzmat tak silnej bazy developerskiej, nie powinny nas absolutnie dziwić, ujawnione właśnie przez rzeczoną firmę, plany przyszłej rynkowej ofensywy.

Zapowiedź: Vietcong

Fajek, 17 grudnia 2002, 14:45

Vietcong to taktyczna gra akcji stworzona przez firmę Illusion Softworks (autorów niezapomnianego Hidden & Dangerous oraz Mafii) oraz studio Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona została podczas wojny w Wietnamie.

Twórcy Mafii i Hidden and Dangerous uderzą ponownie zimą...

Łosiu, 6 października 2002, 09:53

Zespół Illusion Softworks rozpoczął swą międzynarodową karierę wyśmienitą taktyczną grą akcji osadzoną w realiach II Wojny Światowej - Hidden and Dangerous, obecnie zachwyca nas swym kolejnym dziełem, grą gangsterską - Mafia: The City of Lost Heaven, a już zimą tego roku uraczy nas taktyczną grą akcji opowiadającą o Wojnie Wietnamskiej – Vietcong. Nie muszę chyba mówić, że szykuje się kolejny wielki hit – wskazuje na to wiele czynników, jak: ekscytujący temat, miejsce akcji, screeny, opis fabuły i rzecz jasna sam wyśmienity twórca w tym przypadku współpracujący z zespołem Pteredon, autorem gry Flying Heroes. Jeżeli nie dowierzacie w me słowa, to zapraszam na właśnie otwartą, oficjalną stronę gry, gdzie zapoznając się z zamieszczonymi tam materiałami, sami ocenicie czy warto czekać na Vietcong.

Vietcong - Take Two zaprasza na małą bitwę w Wietnamie

Łosiu, 26 czerwca 2002, 09:30

Firma Take Two Interactive powiadomiła, że pod koniec tego roku wyda taktyczną grę akcji zatytułowaną – Vietcong. Nad projektem pracują dwa zespoły Illusion Softworks oraz Pterodon. Jak sugeruje sam tytuł, akcja osadzona zostanie podczas wojny w Wietnamie. My zaś staniemy się dowódcą oddziału żołnierzy „A-team” wchodzącego w skład amerykańskich sił specjalnych.