Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat UFO: Enemy Unknown (1994)

Oryginalny X-COM został anulowany i powstawał w tajemnicy

Vergil, 27 kwietnia 2017, 19:32

Julian Gollop podzielił się z graczami informacjami na temat dość pokrętnych ścieżek, jakimi pierwszy X-COM podążał na sklepowe półki. Projekt został anulowany przez inwestora i przez bardzo długi czas powstawał w tajemnicy… o czym nie wiedział nawet Gollop.

UFO: Enemy Unknown do jutra za darmo w serwisie Humble Store

Jakub Mirowski, 31 stycznia 2017, 09:29

Serwis Humble Store oferuje za darmo grę UFO: Enemy Unknown - absolutnego klasyka wśród turowych strategii, wydanego w 1994 roku przez firmę MicroProse. Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań

Yoghurt, 1 października 2012, 09:42

W niniejszym artykule, z okazji zbliżającej się premiery XCOM poznacie pokrótce historię serii. Będzie bardzo wspominkowo.

XCOM: Enemy Unknown – garść nowych informacji o systemie taktycznym

Aver, 27 stycznia 2012, 11:17

Serwis Game Informer opublikował pierwszą część prezentacji systemu taktyki zastosowanego w nowej odsłonie serii XCOM.

Twórca X-Com pracuje nad nową turówką

Adrian Werner, 17 sierpnia 2010, 12:59

O Julianie Gollopie, czyli autorze cyklu X-Com od wielu lat było cicho. Twórca zabrał jednak wreszcie głos i ujawnił, że pracuje nad kolejną turówką. Wiele wskazuje na to, że może nią być opracowywana z myślą o Nintendo 3DS gra z serii Ghost Recon.

Niezależne studio pracuje nad duchowym następcą kultowego X-COM

Jiker, 17 kwietnia 2010, 12:05

Niezależny deweloper Goldhawk Interactive postanowił wykorzystać zamieszanie wynikłe w związku z zapowiedzią nowoczesnej i nie spełniającej oczekiwań fanów kontynuacji kultowej marki X-COM, ujawniając oficjalnie swoje pierwsze dzieło – strategię Xenonauts. Grę zaczęto już określać mianem duchowego spadkobiercy takich pozycji, jak X-COM: UFO Defense oraz X-COM: Terror from the Deep.

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie

Adrian Werner, 14 kwietnia 2010, 08:32

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

Plotki o X-COM i nowa gra twórców BioShock

omadaha, 18 stycznia 2010, 11:04

Studio Irrational Games skomentowało plotki dotyczące prac nad wskrzeszeniem kultowej serii X-COM oraz ujawniło nowe informacje o projekcie zatytułowanym Project Icarus.

Nowe gry z serii X-Com?

Gambrinus, 28 października 2009, 11:32

W sieci pojawiły się plotki o zaawansowanych pracach nad nową odsłoną serii X-Com. CV jednego z grafików zatrudnionego w okresie od stycznia 2007 do kwietnia 2008 przez 2K Australia zawierało (bo już go usunięto), bowiem informację o pracach nad grą z tego cyklu na platformy PC i Xbox 360.

Czy trwają prace nad nową grą z serii X-Com?

Filip „fsm” Grabski, 7 maja 2008, 09:08

Od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki jakoby odpowiedzialna za wiele wystrzałowych tytułów firma 2K miała w zanadrzu kolejną grę z legendarnej serii.

Znamy datę wydania UFO: Aftershock

Elrond, 6 września 2005, 13:43

UFO: Aftershock, połączenie taktycznej gry akcji na poziomie odziału oraz strategii, rzec można, globalnej, powstające w czeskim studiu Altar Interactive ukaże się na rynku już 7 października, poinformowali przedstawiciele Ascaron oraz Cenegi, wydawcy gry. Tym samym pozostał miesiąc do wkroczenia w kolejną część popularnej niegdyś serii.

UFO: Alien Invasion – spadkobierca serii X-Com

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2004, 11:51

Niewielka grupa zapaleńców z Niemiec, zrzeszona pod nazwą WW3, przygotowuje obecnie grę UFO: Alien Invasion, która będzie czerpać garściami z rozwiązań zapoczątkowanych w UFO: Enemy Unknown i X-Com: Terror from the Deep.

Firaxis i X-COM

Łosiu, 2 września 2002, 08:55

X-COM powraca i nie mam tu na myśli najnowszego dzieła czeskich programistów z Altar Interactive - UFO: Aftermath (choć przyznam, i ono zapowiada się wyśmienicie) lecz grę wywodzącą się od człowieka, który zainspirował Microprose do stworzenia tej serii - Sida Meiera. Jak informuje jeden z postów na forum The Gaming Lounge firma Infogrames potwierdziła, że studio Firaxis wykupiło prawa do serii X-COM i prawdopodobnie, zamierza stworzyć kolejną jej cześć.