Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Project Gotham Racing 3

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

Jiker, 18 lutego 2011, 14:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Blur i Project Gotham Racing kończą działalność

Jiker, 15 lutego 2011, 08:45

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Develop wynika, że studio Bizarre Creations oficjalnie kończy swoją działalność. Do jego zamknięcia dojdzie w najbliższy piątek, 18 lutego.

Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing

Hed, 20 stycznia 2011, 11:55

Firma Activision zamierza zamknąć studio Bizarre Creations, które znamy z dużych (Blur, James Bond) i małych produkcji (Geometry Wars). Losy dewelopera ważyły się od listopada 2010 roku, kiedy okazało się, że wspomniane projekty nie przyniosły zadowalających rezultatów finansowych.

Twórcom Project Gotham Racing oraz Blur grozi zamknięcie

Adrian Werner, 17 listopada 2010, 10:15

Mamy złe wieści dla wszystkich czytelników, którym podobały się gry zespołu Bizzare Creations takie jak Blur, 007: Blood Stone czy seria Project Gotham Racing. Według najnowszych doniesień studio może zostać wkrótce zamknięte.

Reaktywacja marki Project Gotham Racing coraz bliżej

Jiker, 23 listopada 2009, 14:40

Marka Project Gotham Racing nie jest rozwijana od 2007 roku. Wówczas to na rynek trafiła czwarta część cyklu – ostatnia jaką opracowało studio Bizarre Creations (obecnie własność Activision). Z informacji przekazanych przez Toma Burta, wiceprezesa koncernu Microsoft, wynika jednak, że jej reaktywacja ciągle jest bardzo realna.

Sprzedano 7 milionów egzemplarzy serii Project Gotham Racing

Jiker, 20 lipca 2009, 13:35

Swoisty powrót do przeszłości zaserwował nam Chris Pickford, jeden z głównych producentów studia Bizarre Creations. W rozmowie, której udzielił serwisowi Develop podjął on bowiem temat przejęcia firmy przez koncern Activision, a także ujawnił dokładną liczbę sprzedanych egzemplarzy serii Project Gotham Racing (do której prawa wydawnicze posiada Microsoft).

Twórcy Project Gotham Racing pracują nad nowymi wyścigami

Filip „fsm” Grabski, 22 kwietnia 2009, 10:32

Po wykupieniu przez Activision studio Bizarre Creations oddało swoją najbardziej znaną serię, Project Gotham Racing, w inne ręce. O tym zaś, że tak utalentowani twórcy muszą zająć się produkcją innej gry wyścigowej wiedzieliśmy w zasadzie już wcześniej. I oto pierwsze informacje o tym projekcie.

Czy twórcy Forzy Motorsport przejmą serię Project Gotham Racing?

Przemysław Zamęcki, 25 maja 2008, 17:00

We wrześniu ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że znane głównie z serii wyścigów samochodowych Project Gotham Racing firma Bizarre Creations przestaje być niezależnym studiem deweloperskim i przechodzi pod parasol ochronny koncernu Activision. Co jednak z przyszłością popularnych wśród użytkowników Xboksów PGR-ów?

Microsoft dostarczy Project Gotham Racing 5

Misiek, 27 września 2007, 21:51

Największą niespodzianką dzisiejszego dnia była bez wątpienia informacja o wykupieniu studia Bizarre Creations (autorów m.in. serii Project Gotham Racing) przez Activision, o czym donosiliśmy Wam rano. Już wtedy pisaliśmy, że kolejne odsłony PGR będą najprawdopodobniej tworzone przez innego producenta. Microsoft potwierdził tę wiadomość.

Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 07:23

Istniejące od 1994 roku studio Bizarre Creations przestało być niezależnym producentem gier video. Brytyjska firma dołączyła do wielkiej rodziny koncernu Activision, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Twórcy serii Project Gotham Racing o planach względem części piątej

Metatron, 15 września 2007, 14:38

Jak informowaliśmy wczoraj, gra Project Gotham Racing 4 została ukończona i wysłana do tłoczni, by stamtąd trafić na półki sklepowe, a następnie do czytników domowych trzysta sześćdziesiątek. Miłośnicy arcade’owych wyścigów zacierają ręce, oczekując na premierę, a tymczasem twórcy serii już analizują jej najnowszą odsłonę, doszukują się elementów, które mogliby wykonać lepiej.

Project Gotham Racing w wersji komórkowej

eLKaeR, 29 listopada 2006, 08:55

Seria Project Gotham Racing była jak dotąd domeną konsol z rodziny Xbox – czwarta część zmierza właśnie ku platformie Xbox 360. Popularne wyścigi samochodowe trafią jednak również do posiadaczy nowoczesnych telefonów komórkowych za sprawą produktu o nazwie Project Gotham Racing Mobile, którego komercyjny debiut nastąpi na początku przyszłego roku.

Gra Project Gotham Racing 4 oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 27 września 2006, 21:42

Nie jest to co prawda niespodzianka, ale odnotować fakt trzeba. Czwarta odsłona cyklu Project Gotham Racing, który towarzyszy konsolom Xbox od pięciu lat, jest już w produkcji.

Microsoft wprowadzi na rynek europejski kolejny zestaw konsoli Xbox 360

Jiker, 21 września 2006, 12:16

Opisane przez nas w zeszłym tygodniu zestawy konsoli Xbox 360 nie będą jedynymi, które Microsoft wprowadzi w najbliższym czasie na rynek europejski. Już jutro na półkach sklepowych m.in. w Wielkiej Brytanii pojawi się paczka, która zadowoli fanów wirtualnych wyścigów.

Peugeot organizuje konkurs na auto koncepcyjne, mające pojawić się w Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 10 września 2006, 10:55

Dwie części serii Project Gotham Racing zadedykowano konsoli Xbox pierwszej generacji. Natomiast konsola Xbox 360 jak na razie doczekała się jednej odsłony tego bestsellerowego cyklu wyścigów samochodowych. Ów stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ ludzie z Bizarre Creations intensywnie pracują nad czwartą częścią niniejszej serii.

Dwanaście nowych samochodów do Project Gotham Racing 3 już do pobrania

Metatron, 12 lipca 2006, 09:32

Fani efektownej gry wyścigowej na X360 Project Gotham Racing 3 mogą teraz za pośrednictwem usługi Xbox Live ściągnąć z sieci zapowiadany już jakiś czas temu dodatek Style Pack zawierający między innymi 12 nowych samochodów oraz dodatkowe opcje rozgrywki.

Darmowe samochody spod znaku Cadillac od korporacji Microsoft

eLKaeR, 23 maja 2006, 07:23

Samochodowa marka Cadillac istnieje już od ponad stu lat i dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych ciągle pozostaje synonimem luksusu. Korporacja Microsoft postanowiła uraczyć tym ostatnim entuzjastów Project Gotham Racing 3, udostępniając do pobrania z Internetu dodatkowe modele aut, należących do wspomnianej rodziny (w podstawowej wersji gry obecny jest jedynie Cadillac Sixteen).

Już niedługo ujrzymy 12 nowych samochodów w Project Gotham Racing 3

Krystian Smoszna, 11 kwietnia 2006, 07:11

Już wkrótce gra Project Gotham Racing 3 doczeka się oficjalnego rozszerzenia o nazwie Speedpack w którym zobaczymy m.in. dwanaście nowych samochodów. Zgodnie z nową modą, dodatek zostanie udostępniony za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Trwa już developing Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 9 marca 2006, 08:23

Ostatnie dzieło firmy Bizarre Creations stanowi gra wyścigowa pt. Project Gotham Racing 3, przeznaczona wyłącznie dla platformy Xbox 360. Produkt ów należy do bardzo popularnej serii, którą autorzy chcą jeszcze rozwijać w przyszłości. Developerzy pracują już nad czwartą częścią cyklu.

Demo Project Gotham Racing 3 do pobrania przez usługę Xbox Live

Jiker, 10 stycznia 2006, 09:20

Posiadaczy konsoli Xbox 360, korzystających z nowych usług Xbox Live Marketplace ucieszy zapewne fakt, iż Microsoft wspólnie z Bizarre Creations uruchomiły darmowy download dema gry Project Gotham Racing 3.

Project Gotham Racing 3 zbyt proste dla amerykańskich graczy

Jiker, 1 grudnia 2005, 15:16

Mieszkańcy Starego Kontynentu z utęsknieniem oczekują europejskiej premiery najnowszego sprzętu firmy Microsoft, czyli Xboxa 360. Do rozpoczęcia tego wydarzenia pozostało jeszcze tylko kilkanaście godzin. Tymczasem z Ameryki, w której premiera miała miejsce 22 listopada, docierają do nas niepokojące wieści.

Microsoft zapowiada kanały TV w Project Gotham 3

maciek_ssi, 8 listopada 2005, 11:01

Producent konsoli Xbox 360 bardzo angażuje się w promocję nowych tytułów. Gra Bizarre Creations, Project Gotham Racing 3, wydaje się być dobitnym tego przykładem. Nie ma się co dziwić, w końcu projekt zapowiada się ciekawie. Informowaliśmy już obłędnej ilości utworów muzycznych oraz pięknej grafice. Tym razem będzie o telewizji w grze.

Z ilu wieloboków składa się naprawdę McLaren F1 w Project Gotham Racing 3?

eLKaeR, 14 października 2005, 12:12

Graficzną efektowność wyścigów samochodowych o nazwie Project Gotham Racing 3, przygotowywanych z myślą o konsoli Xbox 360, poznaliśmy już w lipcu bieżącego roku przy okazji prezentacji wyglądu wirtualnego otoczenia. Natomiast możliwe do obejrzenia w naszej galerii modele aut miały według developerów składać się z 80.000 wieloboków. Twórcy oświadczyli jednak, że tak się nie stanie.

Dziewięćdziesiąt utworów muzycznych w Project Gotham Racing 3

Krystian Smoszna, 30 września 2005, 09:25

W grudniu bieżącego roku na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się gra Project Gotham Racing 3, wyścigi samochodowe przygotowane specjalnie z myślą o konsoli Xbox 360. Do tej pory koncern Microsoft koncentrował się na przedstawieniu oprawy wizualnej programu, zarówno poprzez screenshoty, jak i krótki film. Wczoraj dowiedzieliśmy się, co w PGR3 będzie można usłyszeć.

Graficzna efektowność Project Gotham Racing 3

eLKaeR, 4 lipca 2005, 07:07

Akronim „PGR” niekoniecznie kojarzy się Polakom dobrze, bo przywodzi na myśl czasy, gdy żołnierze Wojska Polskiego przysięgali stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką. Jednak rzeczywistość elektroniczno-rozrywkowa nie zna pojęcia Państwowego Gospodarstwa Rolnego, lecz nazwę Project Gotham Racing. Mamy dla Was garść nowości, dotyczących trzeciej części tej serii.