Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Darwinia

Sukces wersji alpha Prison Architect, więziennej strategii twórców Uplink i Darwinia

Adrian Werner, 30 września 2012, 11:28

Znane z Uplink, Darwinia oraz Defcon studio Introversion ma powody do zadowolenia. W ciągu trzech pierwszych dni od udostępniania płatnej wersji alpha gry Prison Architect zespół zarobił ponad 100 tysięcy dolarów.

Humble Introversion Bundle - startuje nowa edycja akcji. Płać za gry, ile chcesz

Sarge, 23 listopada 2011, 09:00

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji charytatywnej Humble Bundle. W ramach Humble Introversion Bundle za dowolną kwotę można wzbogacić się o cztery niezależne produkcje studia Introversion. Z kolei za określoną cenę otrzymujemy dodatkowo dwie gry.

Niezależny deweloper uratowany dzięki wyprzedaży na Steamie

Hed, 22 sierpnia 2010, 11:49

Przedstawiciele Introversion ujawnili, że niedawna wyprzedaż jednej z ich gry na Steamie właściwie uratowała studio przed zamknięciem. Niezależny deweloper miał spore problemy po tym jak jego ostatni projekt (konsolowa wersja Darwinii) nie sprzedał się najlepiej. Z powodu kiepskich wyników produkcji czwórka założycieli firmy musiała zwolnić innych pracowników.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10

Hed, 12 lipca 2010, 14:56

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

Pierwsze konkrety o Subversion, nowej grze twórców Darwinii

Adrian Werner, 23 lutego 2010, 09:11

Po latach oczekiwania studio Introversion, mające na swoim koncie gry takie jak Uplink, Darwinia oraz Defcon ujawniło wreszcie pierwsze szczegóły na temat swojego następnego projektu.

Darwinia+ zmierza na Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 26 marca 2008, 09:55

Brytyjska firma Introversion potwierdziła, że tej jesieni w usłudze Xbox Live Arcade pojawi się znana zapewne wielu graczom pecetowym Darwinia.

Darwinia zmierza na Xbox Live Arcade

Von Zay, 25 marca 2008, 13:32

Na stronach Entertainment Software Rating Board pojawił się wpis dotyczący, znanej z komputerów osobistych, Darwinii. Oprócz informacji dotyczących klasyfikacji wiekowej (gra otrzymała oznaczenie „E” – czyli „dla każdego”) wyszło na jaw, że tytuł zmierza na Xbox Live Arcade.

Steam - gry firmy Introversion Software tańsze w nowym zestawie

Krystian Smoszna, 17 grudnia 2007, 11:42

Firma Valve Corporation przygotowała miłą niespodziankę dla użytkowników systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Trzy gry zaprojektowane przez brytyjskie studio Introversion Software są od ubiegłego piątku dostępne w jednym zestawie, po znacznie niższej cenie.

Firma Introversion Software mogłaby ofiarować Darwinię użytkownikom Xboksów

Krystian Smoszna, 12 marca 2007, 10:21

Produkt firmy Introversion Software o nazwie Darwinia, mógłby ujrzeć światło dzienne na konsoli Xbox 360 – oznajmili twórcy gry w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Krawall. Mógłby, gdyby znalazł się partner gotowy wspomóc brytyjskie studio w staraniach o przekonanie koncernu Microsoft do takiego kroku.

Multiplayerowa Darwinia, czyli Multiwinia

eLKaeR, 27 lutego 2007, 15:32

Utalentowani developerzy z firmy Introversion Software przystosowali już Darwinię do współpracy z systemem operacyjnym Windows Vista. Z kolei teraz potwierdzili, że tworzą nową wersję swojego dzieła, przeznaczoną, w odróżnieniu od oryginału, przede wszystkim do zabawy wieloosobowej. Nadchodząca pozycja nosi nazwę Multiwinia.

Ulepszona Darwinia na powitanie Visty

eLKaeR, 1 lutego 2007, 09:55

Najnowszy system operacyjny korporacji Microsoft, czyli Windows Vista, podbija już rynek. Brytyjscy developerzy z firmy Introversion Software przygotowali specjalnie z myślą o tym środowisku ulepszoną wersję jednego ze swoich ostatnich dzieł. Mowa o unikalnej grze, zatytułowanej Darwinia i stanowiącej hybrydę kilku różnych gatunków (uwzględniono m.in. elementy strategiczne i logiczne).

Twórcy Darwinii rozmawiają o przeniesieniu swoich gier na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 13 czerwca 2006, 07:55

Vicky Arundel – spec od marketingu w brytyjskiej firmie Introversion Software – zdradził redaktorom serwisu Eurogamer, że jego studio prowadzi rozmowy z koncernami Microsoft oraz Sony Computer Entertainment dotyczące przeniesienia wyprodukowanych przez nich gier na konsole.

Defcon - autorzy Darwinii i Uplinka zapowiadają globalny konflikt nuklearny

ComCo, 19 stycznia 2006, 10:58

Pracownicy firmy Introversion Software, odpowiedzialni za niekonwencjonalnego RTS-a o nazwie Darwinia czy „symulację” życia hakera Uplink, przygotowują kolejny projekt, zatytułowany Defcon. Jeżeli pamiętacie film Gry wojenne (WarGames) z 1983 roku i symulacje globalnego konfliktu nuklearnego, jakie przeprowadzał tamtejszy superkomputer, to już wiecie czego należy się spodziewać!

DEFCON – kolejny projekt twórców Darwinii

Krooliq, 22 grudnia 2005, 13:48

Jak donosi renomowany magazyn PC Gamer, firma Introversion Software, odpowiedzialna za produkcję niekonwencjonalnej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Darwinia, aktualnie pracuje nad kolejną grą z tego gatunku.

Darwinia wydana po raz drugi (przez Steam)

ComCo, 15 grudnia 2005, 09:03

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od wczoraj za pośrednictwem internetowego systemu dystrybucji gier o nazwie Steam można już kupić Darwinię - jedyną w swoim rodzaju strategię czasu rzeczywistego, która wykracza poza ramy tego gatunku. Całość kosztuje 19,95 USD (ok. 64 PLN).

Gabe Newell zachwycony Darwinią

Krystian Smoszna, 12 grudnia 2005, 09:59

Rzadko się zdarza, aby Gabe Newell z firmy Valve Software osobiście pisał cotygodniowy raport Steam Update, ale tym razem miał ku temu konkretny powód. Jaki? Oczywiście chodzi tu o publikację Darwinii, jednej z najciekawszych i z pewnością najdziwniejszych strategii czasu rzeczywistego, jakie zadebiutowały na rynku elektronicznej rozrywki w mijającym roku.

Darwinia doczeka się trybu multiplayer

Krystian Smoszna, 25 listopada 2005, 15:00

Panowie z firmy Introversion Software rozkręcają się. Wiemy już, że ich ostatni produkt – wysoko oceniona przez nasz serwis Darwinia – będzie dystrybuowana przez system dystrybucji elektronicznej o nazwie Steam. Nie jest to jednak jedyna ciekawa informacja związana z tym tytułem.

W grudniu kupimy Darwinię przez Steam

ComCo, 16 listopada 2005, 08:50

Pracownicy zespołu developerskiego Introversion Software podpisali ostatnio porozumienie z firmą Valve Software, na mocy którego Darwinia - wielokrotnie nagradzana, jedyna w swoim rodzaju strategia czasu rzeczywistego, zdecydowanie wykraczająca poza sztywne ramy tego gatunku - będzie sprzedawana za pośrednictwem internetowego systemu dystrybucji gier o nazwie Steam.

Darwinia - nowe demo i łatka już dostępne

Krystian Smoszna, 26 września 2005, 10:29

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, przedstawiciele studia Introversion Software zdecydowali się udostępnić nowe demo gry Darwinia szerszej publiczności. Do tej pory było ono dostępne tylko i wyłącznie dla beta-testerów, teraz o nowościach związanych z przeróbką interfejsu może dowiedzieć się każdy z Was.

Darwinia najlepszą grą według czytelników brytyjskiego magazynu Edge

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2005, 07:06

W ostatnim numerze popularnego magazynu Edge ogłoszono wyniki głosowania czytelników na najlepszy produkt elektroniczno-rozrywkowy powstałego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Nieoczekiwanie zwyciężyła gra firmy Introversion Software o nazwie Darwinia, która pokonała m.in. takie hity jak Resident Evil 4, Half-Life 2 oraz Rome: Total War.

Co nowego w Darwinii?

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 08:40

W połowie lipca bieżącego roku informowaliśmy Was o planach firmy Introversion Software dotyczących zmiany interfejsu użytkownika w grze Darwinia. Producenci nietypowego RTS-a przeprowadzili nabór testerów nowego systemu, którzy sprawdziliby jak sprawdza się on w praktyce. Wśród stu szczęśliwców znalazł się również przedstawiciel naszego serwisu, niżej podpisany.

Darwinia wkrótce się znacznie zmieni

eLKaeR, 14 lipca 2005, 11:44

Nowatorstwo w grze pt. Darwinia okazało się być niestety przeszkodą, wydatnie ograniczającą grono potencjalnych odbiorców produktu. Pozycja owa dostępna jest na rynku już od ponad czterech miesięcy, ale developerzy z Introversion Software nie są zadowoleni z wyników sprzedaży. Właśnie dlatego twórcy planują przeprowadzić pewne zabiegi, mające na celu spopularyzowanie ich dzieła.

Niebawem zaktualizujemy grę Darwinia

eLKaeR, 17 kwietnia 2005, 07:44

Twórcy niekonwencjonalnej gry Darwinia swego czasu uznali, iż jej edycja pokazowa jest zbyt skomplikowana i opracowali ulepszone demo (10,9 MB). Teraz po wypuszczeniu gotowego produktu developerzy z Introversion Software skupiają się na szybkim dostarczeniu nowej poprawki systemowej, aktualizującej całość do wersji 1.2.

Darwinia już na rynku!

Krystian Smoszna, 4 marca 2005, 08:37

Firma Introversion Software poinformowała oficjalnie o rozpoczęciu sprzedaży swojego najnowszego dziecka o nazwie Darwinia – jednej z najoryginalniejszych strategii czasu rzeczywistego, jaka zagości na PeCetach w bieżącym roku. Czy warto? Z pewnością tak, skoro takie renomowane periodyki jak PC Gamer czy PC Format, bez skrupułów wystawili grze ocenę na poziomie 90%.

"Złota" Darwinia

Krystian Smoszna, 16 lutego 2005, 09:37

Nie da się ukryć, że pośród różnej maści RTS-ów, ukazujących się co roku w zatrważających ilościach, trudno znaleźć coś oryginalnego. Duże szanse na zmianę tej ponurej rzeczywistości ma Darwinia – nowy produkt firmy Introversion Software, który właśnie osiągnął „złoty” status, a co za tym idzie, powędrował do tłoczni.

Wersja demo gry Darwinia zbyt zagmatwana?

eLKaeR, 30 stycznia 2005, 13:13

Dość niekonwencjonalna gra o nazwie Darwinia okazała się mieć na tyle nieszablonowe zasady, że sposób postępowania w niedawno wypuszczonej wersji demo (vide news z 24 stycznia 2005) nie dla wszystkich użytkowników był całkowicie jasny. Twórcy z firmy Introversion Software postanowili niezwłocznie zadziałać w niniejszej sprawie i przygotować kolejną edycję pokazową.

Demo Darwinii już dostępne

Krystian Smoszna, 24 stycznia 2005, 10:42

Firma Introversion Software, znana głównie z gry logicznej o nazwie Uplink: Trust is a Weakness, opublikowała oficjalne demo swojej kolejnej i pod wieloma względami niezwykle oryginalnej produkcji, zatytułowanej Darwinia. Przy okazji uruchomiono przedsprzedaż programu, który w pełnej wersji zadebiutuje na rynku 4 marca 2005 roku.