Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Homeworld: Cataclysm

Homeworld: Cataclysm powróciło jako Homeworld: Emergence

Adrian Werner, 23 czerwca 2017, 11:11

Klasyczna kosmiczna strategia Homeworld: Cataclysm z 2000 roku wreszcie trafiła do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej. Produkcja trafiła na serwis GOG.com, ale jej tytuł został zmieniony na Homeworld: Emergence.

Tekst z okazji 15-lecia premiery Homeworld

Filip „fsm” Grabski, 26 września 2014, 19:15

W Internecie wszystko musi być szybciej, więc na 3 dni przed faktyczną rocznicą zapraszam na wspominkowy tekst o genialnej grze Homeworld. 15 lat temu Relic Entertainment wypuściło na rynek jednego z najlepszych RTSów w historii.

Homeworld ma nowego właściciela i nie jest nim studio teamPixel

Sarge, 19 kwietnia 2013, 13:30

15 kwietnia zakończyła się licytacja praw do marki Homeworld. Na razie wiemy tylko, że nie wygrało jej studio teamPixel, które przymierzało się do wskrzeszenia serii. Jak dotąd nie zdradzono, kto jest zwycięzcą aukcji.

Zbiórka pieniędzy na „uratowanie” marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Hed, 11 marca 2013, 13:26

Studio teamPixel wystartowało z akcją na Kickstarterze, która ma na celu odkupienie licencji Homeworld i wyprodukowanie jej dwóch nowych odsłon. Mały deweloper próbował podobnej zbiórki w konkurencyjnym serwisie IndieGoGo, gdzie zebrał 14 tysięcy dolarów.

Mały producent chce „uratować” markę Homeworld i zbiera pieniądze na ten cel

Hed, 25 stycznia 2013, 13:49

Niezależne studio teamPixel wystartowało ze zbiórką społecznościową, która ma „uratować serię Homeworld”. Deweloper chce kupić prawa do marki od THQ, aby przywrócić jej świetność. W planach jest między innymi stworzenie Homeworld 3. Niestety, akcja budzi pewne wątpliwości.

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat

Jiker, 28 września 2009, 10:10

Przetestuj za darmo poszerzoną demonstrację pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Do dyspozycji graczy oddano w niej m.in. pełnowymiarowy tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Homeworld 3 w produkcji?

Hed, 25 listopada 2008, 09:39

W jednym z wywiadów firma Relic przyznała, że poważnie zastanawia się nad trzecią częścią jednej z najlepszych strategii kosmicznych – Homeworld. Wobec tego wyznania wiele zagranicznych serwisów spekuluje o trwających już pracach nad tym tytułem, na który czeka przecież znaczna rzesza fanów. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest to całkiem prawdopodobne.

Nowe plany autorów Company of Heroes

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:24

Relic Entertainment po olbrzymich sukcesach odniesionych takimi seriami, jak Warhammer 40 000: Dawn of War czy Homeworld nie zamierza zapadać w sen zimowy. Głowy pracowników są pełne świeżych pomysłów, zaś o jednym z nich poinformował słuchaczy podcastu Games For Windows Josh Mosqueira, główny projektant ostatniego hitu firmy – Company of Heroes.

Wiadomo już do kogo należy Homeworld

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:02

Wyjaśniła się ostatecznie kwestia posiadania praw do marki Homeworld. Kres plotkom położył sam zainteresowany, czyli koncern THQ, zabierając w tej ważnej dla wielu graczy sprawie oficjalne stanowisko.

Seria Homeworld będzie kontynuowana?

Metatron, 5 listopada 2007, 09:06

Po tym, kiedy studio Relic Entertainment zostało wykupione przez THQ, fani kosmicznych strategii czasu rzeczywistego Homeworld stracili nadzieję na kontynuację serii. Jak się jednak okazało, istnieje prawdopodobieństwo, że takowa powstanie.

THQ przejęło na własność studio Relic Entertainment

ComCo, 13 sierpnia 2004, 10:48

Najpierw była mowa o ponad ośmiu, teraz - niecałych dziesięciu milionach dolarów. Taką kwotę korporacja THQ zapłaci za całkowicie przejęcie studia developerskiego Relic Entertainment, które specjalizuje się w produkcji strategii czasu rzeczywistego (vide Impossible Creatures czy słynna seria Homeworld).

Homeworld 2, Shadows of Undrentide - uczta dla oczu...

Łosiu, 17 stycznia 2003, 09:17

W dniu dzisiejszym firmy Relic Entertainment oraz BioWare zafundowały graczom małą niespodziankę wizualną, tzn. wypuściły najnowsze screeny ze swych nadchodzących i gorąco oczekiwanych tytułów. W przypadku Relic Entertainment mowa o dziewięciu nowych screenach z Homeworld 2, zaś jeżeli chodzi o BioWare, to mam na myśli pierwsze pięć screenów z dodatku do Neverwinter Nights o podtytule Shadows of Undrentide.

Ostatnie dni panowania Homeworld'a?

Fajek, 30 października 2002, 12:51

Wydany klika lat temu Homeworld na stałe zapisał się na kartach historii komputerowej rozrywki. Tytuł przełomowy, zaskakujący i niespotykany, do dziś jest znakomitą pozycją dla fanów gatunku. Czymś co miało zdetronizować Homeworld’a miał okazać się nasz rodzimy Starmageddon. Niestety pomimo całkiem dobrej koncepcji, Starmageddon nie pokonał kilkuletniego już Homeworld’a. Tymczasem kolejny kandydat do tytułu „najlepszego RTS’a 3D rozgrywanego w przestrzeni kosmicznej” czai się już za rogiem. Dziś właśnie O.R.B, bo o nim mowa, zyskał status „gold”, czyli wszelkie prace zostały zakończone i gra powędrowała do tłoczni.

Homeworld 2 jednak wyjdzie

Fajek, 21 sierpnia 2001, 11:11

Tak to jest jak chce się być na bieżąco. Wczoraj informowałem o prawdopodobnym zawieszeniu przez Sierrę projektu Homeworld 2, tymczasem dziś plotki te zostały również przez Sierrę zdementowane.

Homeworld 2 wstrzymany?

Fajek, 20 sierpnia 2001, 12:05

Dziś się trochę załamałem. Pojawiły się plotki, jakoby Relic Entertainment a ściślej mówiąc Sierra wstrzymała projekt pod nazwą Homeworld 2!

Przykra niespodzianka

Łosiu, 19 maja 2001, 10:28

Wszystkich nas zaskoczyła wiadomość o tym, iż w wielkim tłumie gier i ich projektów przedstawianych na targach E3 zabrakło dwóch niezwykle oczekiwanych tytułów, są to Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge oraz Homeworld 2.

Homeworld 2 na horyzoncie...

Michał Bobrowski, 22 marca 2001, 09:56

Sierra Studios uruchomiła właśnie stronę startową sequela słynnej gry strategicznej Homeworld. Co prawda znajdziemy na niej tylko zapisy dla subskrybentów i informację o rozpoczęciu „transmisji” za 55 dni, ale już sam fakt pojawienia się takiej strony w serwisie producenta jest jednoznacznym potwierdzeniem, że prace Homeworld 2 zostały rozpoczęte!

Recenzja Homeworld Cataclysm

Solnica, 26 stycznia 2001, 15:25

Cataclysm to kontynucja gry Homeworld, której akcja rozgrywa się w 15 lat po wydarzeniach opisywanych w pierwszej części. Gracz obejmuje w niej dowództwo nad nową, dysponującą bardziej zaawansowaną technologią i wyposażoną w nowe jednostki flotą. W tym miejscu chciałbym zachęcić wszystkich do lektury zamieszczonej dziś na naszych stronach recenzji tej gry w której autor postara się udzielić odpowiedzi na pytanie czy jest to sequel czy raczej tylko zwykły mission-pack.