Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Pirates

Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią

Rock Alone, 5 maja 2010, 09:30

Tej jesieni na konsolach Nintendo Wii, zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do tej platformy.

Sid Meier myśli o MMO

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 11:34

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Będzie nowy patch do Sid Meier's Pirates!

Krystian Smoszna, 21 czerwca 2005, 07:43

Firma Firaxis Games, producent nowej wersji Sid Meier’s Pirates!, poinformowała o pracach nad kolejnym patchem do wyżej wymienionej gry. Oznaczona numerem 1.0.2 łata znów wyeliminuje rażące błędy, które zostały zauważone przez fanów programu.

Sid Meier's Pirates! w 2K Games, polska premiera pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 4 maja 2005, 08:58

Koncern Take 2 Interactive wyraźnie polubił się z Firaxis Games. Zaczęło się od wykupienia za sumę 22 milionów dolarów marki Civilization, co pozwoliło ekipie Sida Meiera na spokojne prace nad czwartą odsłoną legendarnej strategii. Wczoraj poinformowano o kolejnej transakcji, tym razem dotyczącej marki Pirates!

Poradnik: Sid Meier’s Pirates!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 kwietnia 2005, 19:28

Poradnik ten jest wyczerpującym zbiorem informacji na temat najnowszej odsłony gry Sid Meier’s Pirates!, a zawarta w nim skondensowana dawka wiadomości z pewnością dobrze przysłuży się podbijaniu karaibskich osad i zatapianiu wrogich okrętów.

Pod piracką banderą... cz. 2

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2005, 09:48

Kontynuujemy opowieść o Piratach! Sida Meiera. Wczoraj przyjrzeliśmy się sylwetce jednej z najwybitniejszych postaci w historii komputerowej rozrywki, dzisiaj powiemy co nieco o pierwszej odsłonie kultowej gry.

Pod piracką banderą... część 1

Krystian Smoszna, 5 stycznia 2005, 10:26

Gdy siedemnaście lat temu na rynku pojawiła się gra Pirates! sygnowana nazwiskiem Sida Meiera, nikt nie przypuszczał, że na zawsze stanie się ona klasykiem komputerowej rozrywki i będzie wymieniana jednym tchem obok tak żelaznych pozycji jak Doom, Dune 2 czy Civilization. Za kilkanaście dni pojawi się na polskim rynku kolejna odsłona kultowego pierwowzoru. Jest to doskonała okazja aby przyjrzeć się, jak cała seria ewoluowała przez lata. Można też pokusić się o próbę rysu historycznego i sprawdzenia jaki faktycznie wpływ miały dzieje Karaibów na to, co w Piratach! Sida Meiera możemy sami przeżyć.

Piraci na horyzoncie!

Elrond, 17 listopada 2004, 12:09

Oczekiwanie wszystkich miłośników wirtualnych podbojów morskich wchodzi w ostatnią fazę. Firmy Atari oraz Firaxis poinformowały, iż gra Sid Meier's Pirates osiągnęła złoty status i spodziewana jest w sklepach amerykańskich już 22 listopada!

Limitowani piraci Sida Meiera

Krystian Smoszna, 7 września 2004, 07:36

W ofercie internetowego sklepu EB Games pojawiła się nie lada gratka dla wszystkich fanów gry Pirates!, sygnowanej nazwiskiem Sida Meiera. Limitowana edycja DVD, bo o niej mowa, trafi na rynek w tym samym dniu, co wersja podstawowa i zawierać będzie specjalne bonusy.

Nowa wersja Sid Meier's Pirates! podąża śladami The Elder Scrolls III: Morrowind

eLKaeR, 21 czerwca 2003, 11:23

Pomiędzy firmami NDL i Firaxis została właśnie podpisana umowa, na mocy której ta druga instytucja wykorzysta engine Gamebryo w nadchodzącym remake’u klasycznej gry komputerowej pt. Sid Meier’s Pirates! (rynkowa premiera nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku).

Co mówi Sid Meier o wskrzeszaniu legendarnych „Piratów”?

eLKaeR, 26 maja 2003, 14:16

Internetowy serwis Computer and Video Games przeprowadził ostatnio wywiad ze słynnym Sidem Meierem w sprawie nowego produktu, zapowiedzianego podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Mowa tu o odświeżonej wersji klasycznej gry sprzed prawie szesnastu lat, noszącej nazwę Pirates!.

Sid Meier’s Pirates 2 - marzenie stało się rzeczywistością

Łosiu, 15 maja 2003, 08:38

Na kilka dni przed rozpoczęciem się targów E3 Sid Meier, człowiek stojący m.in. za legendarną serią Civilization, oświadczył, że w czasie targów ujawni swój najnowszy projekt... i tak też się stało. Początkowo spekulowano na temat czwartej części Cywilizacji, jednakże to, co powiedziano przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Otóż, po blisko 15 latach oczekiwań doczekamy się w końcu kolejnej części niezapomnianych Piratów!.