Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Geometry Wars: Retro Evolved

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

Jiker, 18 lutego 2011, 14:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Blur i Project Gotham Racing kończą działalność

Jiker, 15 lutego 2011, 08:45

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu Develop wynika, że studio Bizarre Creations oficjalnie kończy swoją działalność. Do jego zamknięcia dojdzie w najbliższy piątek, 18 lutego.

Smutny koniec twórców serii Project Gotham Racing

Hed, 20 stycznia 2011, 11:55

Firma Activision zamierza zamknąć studio Bizarre Creations, które znamy z dużych (Blur, James Bond) i małych produkcji (Geometry Wars). Losy dewelopera ważyły się od listopada 2010 roku, kiedy okazało się, że wspomniane projekty nie przyniosły zadowalających rezultatów finansowych.

Geometry Wars z użyciem Natala?

Hed, 27 grudnia 2009, 11:55

W sieci pojawił się film (YouTube) prezentujący osobę grającą w Geometry Wars: Retro Evolved rzekomo za pośrednictwem technologii Natal, którą Microsoft zamierza wprowadzić na rynek podobno pod koniec przyszłego roku. Materiał nie przybliża szczegółów prezentacji, ale widać, że osoba kontroluje poczynania statku na ekranie wykonując tylko rozmaite gesty i ruchy.

Nominacje do Live Arcade Awards 2008

Jiker, 28 lutego 2009, 08:54

Koncern Microsoft opublikował listę tytułów nominowanych do Xbox Live Arcade Awards 2008. Znalazło się wśród nich kilkanaście propozycji podzielonych na dziewięć kategorii. Niemal wszystkie z nich zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i miłośników XBLA.

Wielki sukces marki Geometry Wars

Jiker, 26 listopada 2008, 10:31

Firma Bizarre Creations poinformowała o wielkim sukcesie marki Geometry Wars: Retro Evolved. W jedne z najlepiej ocenianych produkcji wśród tytułów wydanych w ramach serwisu Xbox Live Arcade zagrało już milion użytkowników.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 15 lipca 2008, 12:12

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demo Tales of Vesperia, zapowiedź Dragon Age na konsole, strona internetowa Multiwinii, data premiery Geometry Wars 2, statystyki w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

Gra Geometry Wars: Waves w najnowszej odsłonie Project Gotham Racing

Metatron, 25 sierpnia 2007, 15:57

Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje szansa na to, że posiadacze X360 otrzymają kontynuację jednej z najpopularniejszych gier na Xbox LIVE Arcade, Geometry Wars: Retro Evolved. Jak się okazało, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Geometry Wars 2 coraz bardziej realne

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 12:10

Kosmiczna strzelanina Geometry Wars: Retro Evolved przez długie miesiące była jedną z głównych atrakcji usługi Xbox Live Arcade. Popularność pozycji ze stajni Bizarre Creations sprawiła nawet, że obecnie możemy testować ją na komputerach osobistych, a już wkrótce ujrzymy jej specjalną wersję na Wii i NDS-a. Czy istnieje więc szansa, że niebawem doczekamy się również sequela tej nieskomplikowanej z

Geometry Wars: Retro Evolved przez Steam w wersji dla systemu Windows XP

eLKaeR, 19 czerwca 2007, 06:06

Komputerowa wersja Geometry Wars: Retro Evolved obecna jest na rynku od ponad trzech miesięcy i podobnie jak edycja dla Xboxa 360 ma spore grono zwolenników. Oficjalnie niniejsza strzelanina działa na PC jedynie w środowisku Windows Vista. Tymczasem za pośrednictwem usługi Steam rozpoczęto właśnie dystrybucję wersji, przeznaczonej specjalnie dla systemu Windows XP.

Jakie są szanse na grę z serii Geometry Wars dla PlayStation 3?

eLKaeR, 29 maja 2007, 11:11

Doniesienia z ubiegłego wtorku i piątku uświadomiły graczy, że monopol komputerowców oraz posiadaczy konsol z rodziny Xbox na pozycje spod znaku Geometry Wars zostanie przełamany przez Geometry Wars: Galaxies dla Wii i Nintendo DS. Redakcja serwisu Computer and Video Games przeprowadziła wywiad z Rogerem Carpenterem, odpowiedzialnym za produkcję nowych "Geometrycznych Wojen", pytając m.in. o PS3.

Dodatkowe informacje nt. Geometry Wars: Galaxies oraz pierwsze screenshoty

eLKaeR, 25 maja 2007, 14:14

"Geometryczne Wojny", znane na razie wyłącznie posiadaczom PeCetów i maszyn z rodziny Xbox, toczyć będą w przyszłości również posiadacze Wii i Nintendo DS. Po pierwszych informacjach na ten temat, które przekazaliśmy Wam trzy dni temu, czas na nieco dokładniejsze wiadomości oraz premierowe screenshoty, związane z Geometry Wars: Galaxies dla nintendowskich konsol.

Geometry Wars także dla konsol marki Nintendo

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:14

Nieskomplikowane strzelaniny spod znaku Geometry Wars zdążyli już docenić posiadacze PeCetów oraz obu generacji Xboxa. Już wkrótce nie tylko entuzjaści tych platform będą bawić się w "Geometryczne Wojny", ponieważ wyłącznie z myślą o konsoli Wii i Nintendo DS powstaje właśnie pozycja, zatytułowana Geometry Wars: Galaxies.

Geometry Wars miało być za darmo - Microsoft się sprzeciwił

Metatron, 16 marca 2007, 10:44

Geometry Wars: Retro Evolved to kosmiczna strzelanina, która trafiła na Xbox LIVE Arcade i z miejsca podbiła serca graczy. Jak się okazało, gra w założeniu miała być prezentem od ekipy deweloperskiej Bizarre Creations dla graczy. Niestety Microsoft nie zgodził się na to.

Geometry Wars już dostępne na PC

Metatron, 8 marca 2007, 11:14

Posiadacze pecetów doczekali się własnej wersji Geometry Wars: Retro Evolved. Informacje o tym, że jest przygotowywana, pojawiły się na początku roku. Obecnie każdy może produkcję ściągnąć, przetestować bezpłatne demo, albo zakupić pełną wersję. Jest jednak jeden warunek – należy mieć zainstalowany system Vista.

Geometry Wars: Retro Evolved też na PC

eLKaeR, 8 stycznia 2007, 12:12

Trwająca właśnie w Las Vegas tegoroczna edycja targów CES (Consumer Electronics Show) przyniosła optymistyczną wiadomość dla pecetowych graczy, którzy dotychczas zazdrościli użytkownikom konsol z rodziny Xbox pozycji z serii Geometry Wars. Korporacja Microsoft podała bowiem, że Geometry Wars: Retro Evolved na pewno trafi do użytkowników komputerów osobistych.

Xbox 360 straci wyłączność na Geometry Wars: Retro Evolved

eLKaeR, 6 listopada 2006, 06:23

Gry spod znaku Geometry Wars są jednymi z najpopularniejszych pozycji, osiągalnych w ramach Xbox Live Arcade dla obu generacji konsoli Xbox. Posiadacze X360 mają dostęp do Geometry Wars: Retro Evolved już od blisko roku – na razie na wyłączność, ale już wkrótce monopol zostanie przełamany za sprawą firmy Sony BMG Music Entertainment.