Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Final Fantasy IV

Promocje mobilne na weekend 26–27 lipca (m.in. Canabalt HD, Final Fantasy IV i True Skate)

Adrian Werner, 26 lipca 2014, 10:56

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak Canabalt HD, Final Fantasy IV czy True Skate.

Wieści ze świata (XCOM, Final Fantasy, Shenmue) 1/03/11

Jiker, 1 marca 2011, 14:02

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej becie Black Prophecy, dewelopingu kontrowersyjnego wznowienia XCOM, sprzedaży Super Meat Boy’a, a także wstrzymaniu prac nad platformą Jungle. Zapraszamy do lektury.

Japonia motorem napędowym Square Enix

Jiker, 8 listopada 2008, 15:10

Japońska firma Square Enix podzieliła się ze światem swoimi rezultatami finansowymi, osiągniętymi w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2008. Wynika z nich, że przyszłość firmy uzależniona jest od powodzenia i renomy, jaką cieszy się ona na terenie Japonii. Tamtejszy rynek jest bowiem zdecydowanie największym odbiorcą gier popularnego producenta tytułów należących do gatunku jRPG (choć nie tylko).

Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)

Vercetti, 6 października 2008, 10:49

Siedem nowych gier, z czego aż pięć w wydaniu na konsolę Nintendo Dual Screen – to bilans minionego tygodnia na polskim rynku gier wideo. Jedynym, aczkolwiek najgłośniejszym tytułem, który w ciągu ostatnich siedmiu dni trafił do posiadaczy pecetów, była najnowsza odsłona serii FIFA, którą w piątkowej recenzji oceniliśmy na 65%.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 12 sierpnia 2008, 10:29

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejska premiera Final Fantasy IV, zapowiedzi na Games Convention, obsuwa GTR-a, Eidos zainteresowane Falconem 3D i inne. Zapraszamy do lektury.

Square Enix na targach E3 2008

Filip „fsm” Grabski, 9 lipca 2008, 14:55

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się najsłynniejsze targi elektronicznej rozrywki – E3, których pełna nazwa od zeszłego roku brzmi E3 Media & Business Summit. Sama impreza nie jest już dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla przedstawicieli branży.

Square Enix w liczbach - pół miliona subskrybentów Final Fantasy XI

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2008, 10:10

Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawialiśmy Wam plany japońskiego Square Enix, który planuje coraz śmielej rozpychać się na rynku rozrywki elektronicznej. Posiadając olbrzymie zaufanie odbiorców i inwestorów, a także tak potężne marki, jak Final Fantasy czy Dragon Quest, teoretycznie nic nie powinno Japończykom stanąć na przeszkodzie w przejmowaniu konkurencji. A jednak, nie będzie to takie proste, jak się prezesowi Square wydaje. Wyniki finansowe za ostatni rok są dla firmy mało optymistyczne.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 maja 2008)

Jiker, 27 maja 2008, 10:00

Amerykańska data premiery Final Fantasy IV już znana, Nintendo aktualizuje serwis WiiWare, szczegóły na temat Sega Rally 3, dywagacje odnośnie światowego debiutu gry Afrika – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Final Fantasy IV dla DS latem

vampire, 25 kwietnia 2008, 12:48

Producent i wydawca Final Fantasy IV dla konsoli Nintendo DS - firma Square Enix zapowiedział dziś premierę tejże gry w Europie (wersja PAL) latem 2008 roku. FFIV to remake starego (wydanego w 1991 roku) hitu ze SNES-a.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 kwietnia 2008)

Jiker, 11 kwietnia 2008, 10:00

Ujawniono dokładną datę amerykańskiej premiery remake’u Final Fantasy IV, zapowiedziano The SimCity Box, Lair otrzyma nowy system sterowania, NCsoft walczy z nielegalnymi serwerami, opublikowano listę 100 najlepszych deweloperów – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 kwietnia 2008)

Jiker, 8 kwietnia 2008, 10:00

Uwe Boll oddaje się w ręce miłośników sztuki, Lost Odyssey z pierwszym dodatkiem, Final Fantasy IV na Nintendo DS także poza granicami Japonii, Ikaruga w ofercie Xbox Live Arcade już jutro, PSP z nową wersją firmware – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” obrodziły w kilka interesujących faktów. Zapraszamy Was do lektury.

Komórkowa kontynuacja Final Fantasy IV – znamy kolejne szczegóły

Vercetti, 20 grudnia 2007, 19:20

Przed kilkoma dniami światło dzienne ujrzała informacja, że studio Square Enix pracuje nad nietypową kontynuacją jRPG Final Fantasy IV, przeznaczoną na komórki grą o podtytule The After: Return to the Moon. Za sprawą japońskiego magazynu Famitsu dowiedzieliśmy się właśnie o kilku nowych szczegółach dotyczących nadchodzącego projektu.

Przeróbka gry Final Fantasy IV oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 14 maja 2007, 08:32

W ostatnich dniach dwukrotnie wspominaliśmy o czwartej odsłonie cyklu Final Fantasy w kontekście przeróbki tej gry, opracowywanej dla konsoli Nintendo DS. Do tej pory były to jednak plotki. Dziś możemy powiedzieć oficjalnie – Final Fantasy IV doczeka się konwersji.

Magazyn Shonen Jump potwierdza istnienie gry Final Fantasy IV w wersji na DS

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 08:36

Chociaż koncern Square Enix nadal milczy w sprawie przeróbki czwartej odsłony cyklu Final Fantasy, posiadacze konsoli Nintendo DS mogą być już pewni, że taki produkt powstanie. Krótką zapowiedź gry, wraz z pierwszymi obrazkami, opublikowano w czasopiśmie Shonen Jump.

Posiadacze Dual Screenów doczekają się przeróbki gry Final Fantasy IV?

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:08

Jeżeli internetowe plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, zapowiedziana wczoraj Dissidia nie będzie jedyną grą z serii Final Fantasy, jaką firma Square Enix przygotuje dla posiadaczy handheldów. Wieść gminna niesie, że japoński koncern planuje stworzyć przeróbkę czwartej odsłony cyklu, która dedykowana będzie konsolom Nintendo DS.