Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 sierpnia 2019, 13:35

autor: Froozyy

Zapisy w chmurze na PlayStation 4 posiadają limit pozbawiony sensu

PlayStation 4 posiada limit liczby zapisów stanów gry w chmurze. Wynosi on 1000 plików, co przy ostatnim powiększeniu ilości miejsca na zapis do 100 GB wydaje się całkowicie pozbawione sensu.

Sony ograniczyło ilość zapisów stanów gry w chmurze. - Zapisy w chmurze na PlayStation 4 posiadają limit pozbawiony sensu - wiadomość - 2019-08-18
Sony ograniczyło ilość zapisów stanów gry w chmurze.

Zapisy stanów gry w chmurze to zbawienie dla wielu graczy. Nie trzeba się martwić o dodatkowe miejsce na dysku, można zachować dane w łatwy sposób lub grać na dwóch różnych urządzeniach, korzystając z jednego zapisu. Jednak jak widać funkcja ta ma wciąż wiele ograniczeń, które często wydają się całkowicie pozbawione sensu.

Jak się okazuje na konsolach PlayStation 4 ilość zapisów stanów gry w chmurze jest ograniczona do 1000 plików. Jest to o tyle dziwne, że ich limit całkowitej wielkości został ostatnio powiększony z 10 GB do 100 GB. Coś, co wydawało się dużym przeskokiem, jest praktycznie nieznaczące, bowiem 1000 zapisów to około 10 GB danych. Wychodzi więc na to, że pozostałe miejsce nie zostaje nawet wykorzystane ze względu na ograniczenia nałożone przez Sony. Być może istnieje konkretny powód, dlaczego w ogóle został wprowadzony limit liczby plików, jednak póki co japońska firma nie odniosła się do tego w żaden sposób.

Oczywiście ten problem nie dosięgnie wielu graczy. Osiągnięcie takiej liczby zapisów wymaga nie lada wysiłku, tak że większość z nas może spać spokojnie. Godni podziwu są jednak zapaleńcy uzyskujący taki wynik, jak na przykład użytkownik dizzy_ziddy, który ostatnio narzekał na to na swoim Twitterze.