Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 czerwca 2016, 22:50

Wyciekły szczegóły na temat konsoli Xbox One S(lim)

W sieci pojawiły się pierwsze grafiki prezentujące pomniejszoną wersję konsoli Xbox One. Xbox One S ma być o 40% mniejszy w stosunku do oryginału, oferować wsparcie dla materiałów w rozdzielczości 4K i technologii HDR. Przy okazji zwiększono pojemność dysku twardego do 2TB i uwzględniono zasilacz wewnętrzny. Więcej informacji spodziewamy się usłyszeć w trakcie konferencji firmy Microsoft.

Wyciekły szczegóły dotyczące konsoli Xbox One S. - Wyciekły szczegóły na temat konsoli Xbox One S(lim) - wiadomość - 2016-06-12
Wyciekły szczegóły dotyczące konsoli Xbox One S.

Konferencja firmy Microsoft odbędzie się dopiero jutro, jednak pojawiły się już pierwsze przecieki. Na forum NeoGAF zamieszczono grafikę prezentującą konsolę Xbox One S. Zgodnie z podanymi informacjami sprzęt będzie o 40% mniejszy w stosunku do standardowej wersji. Chociaż nie mówimy tu o domniemanej ulepszonej wersji Xboksa One, to jednak Xbox One S także doczeka się paru usprawnień. Sprzęt zapewni obsługę materiałów w rozdzielczości 4K uwzględniając przy tym High Dynamic Range, czyli technologię pozwalającą na uzyskanie obrazu charakteryzującego się dużą rozpiętością tonalną. Oprócz tego urządzenie otrzyma powiększony dysk, oferujący 2TB miejsca na przechowywanie danych. Oczywiście nie zabraknie też specjalnej nóżki, dzięki której będziemy mogli postawić konsolę pionowo. Przeprojektowano także kontroler, który ma mieć bardziej smukły kształt, pasujący do całości zestawu. Xbox One S ma również posiadać zasilacz wewnętrzny.

Xbox One Slim to Xbox One S. - Wyciekły szczegóły na temat konsoli Xbox One S(lim) - wiadomość - 2016-06-12
Xbox One Slim to Xbox One S.

Nie wiadomo, na jaką kwotę zostanie wyceniona nowa konsola, ani kiedy oficjalnie zadebiutuje na rynku. Bez odpowiedzi pozostaje także pytanie o dalsze plany firmy Microsoft wobec standardowej wersji swojego sprzętu. Otwarta pozostaje również kwestia ewentualnej ulepszonej wersji Xboksa One, która ma być odpowiedzią na PlayStation 4 NEO. Chociaż gigant z Redmond dementował plotki odnośnie możliwości stworzenia „Xboksa One i pół” w ostatnim czasie portale Polygon i Kotaku informowały, że szykowana konsola ma charakteryzować się mocą obliczeniową na poziomie 6 teraflopów (ponad cztery razy więcej niż obecnie i blisko o połowę lepiej, niż w przypadku PlayStation 4 NEO). Także procesor grafiki ma zostać wymieniony na lepszy. Wszystko to z myślą o wirtualnej rzeczywistości, w szczególności goglach Oculus Rift. Zgodnie z doniesieniami, sprzęt ma zostać zapowiedziany podczas targów E3, a premiery możemy się spodziewać w przyszłym roku.

Konsolę będzie można postawić także pionowo. - Wyciekły szczegóły na temat konsoli Xbox One S(lim) - wiadomość - 2016-06-12
Konsolę będzie można postawić także pionowo.

Z pewnością więcej dowiemy się podczas konferencji amerykańskiego koncernu, która odbędzie się jutro o godzinie 18:30 czasu polskiego. Oprócz nowości technicznych spodziewamy się prezentacji takich gier jak Gears of War 4, Halo Wars 2, Recore czy też Scalebound. Całość będziecie mogli śledzić pod tym adresem, natomiast w tym miejscu znajdziecie rozpiskę wszystkich paneli, które odbędą się w ramach tegorocznych targów E3.