Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 30 czerwca 2016, 11:15

autor: Keczup

Windows 10 trafił do 350 milionów użytkowników, duża aktualizacja w sierpniu

Microsoft zapowiedział, że 2 sierpnia w ręce pecetowców trafi „rocznicowa” aktualizacja Windows 10. Przy tej okazji gigant z Redmond pochwalił się, że z jego najnowszego systemu operacyjnego korzysta już 350 milionów użytkowników i jest to najlepiej oceniany OS w historii firmy.

Trudno ukryć, że Windows 10 zyskał niemałą popularność wśród użytkowników głównie za sprawą bezpłatnego dostępu dla wszystkich posiadaczy legalnej kopii Windowsa 7 i 8.1. Jeżeli do tej pory nie skorzystaliście z darmowej wersji systemu, to Microsoft zachęca do tego informacjami o zbliżającej się aktualizacji, jednocześnie chwaląc się, że Windows 10 trafił już do 350 milionów użytkowników i jest najlepiej ocenianym systemem w historii. Z doniesieniami o zadowoleniu odbiorców polemizować nie będziemy, bo ciężko też określić na jakiej zasadzie było mierzone, ale faktem jest, że na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy Windows 10 zyskał 80 milionów użytkowników. Jest to oczywiście łączny wynik dla komputerów osobistych, telefonów i konsol Xbox One. Tak duża dynamika z pewnością związana jest z tym, że 29 lipca upływa termin, do którego przejście na najnowszy OS jest bezpłatne.

Windows 10 trafił do 350 milionów użytkowników, duża aktualizacja już w sierpniu - ilustracja #1

Rocznicowa aktualizacja w skrócie

Xbox One:

  1. uruchomienie funkcjonalności Play Anywhere – listę dostępnych tytułów znajdziecie tutaj;
  2. na potrzeby Play Anywhere dokonano zmian w funkcjonowaniu Windows Store, który jest spójny dla konsoli i komputerów osobistych;
  3. na konsoli na stałe zagości Cortana – cyfrowy asystent, z którym będziemy mogli komunikować się za pośrednictwem Kinecta lub mikrofonu;
  4. dowolność w wyborze obsługiwanego przez konsolę języka, bez względu na region, w którym korzystamy z urządzenia.

Komputery osobiste:

  1. uruchomienie dwóch form zabezpieczeń danych na komputerach – Windows Defender Advanced Threat Protection i Windows Information Protection;
  2. udostępnienie Cortany dla szerszego grona odbiorców i usprawnienie działania aplikacji;
  3. ulepszone działanie i mniejsze zużycie pamięci przez przeglądarkę Microsoft Edge;
  4. uruchomienie aplikacji Windows Ink, dzięki której będzie możliwe tworzenie notatek i zapisywanie informacji w cyfrowej wersji za pośrednictwem długopisu.

To oczywiście tylko skrócona lista nowości, jakie przygotował dla nas Microsoft. Twórcy systemu podkreślają, że większość proponowanych usprawnień wynika z sygnałów użytkowników systemu, którzy łącznie, od daty premiery Windowsa 10, korzystali z niego przez ponad 135 miliardów godzin. Macie jeszcze prawie miesiąc, żeby rozważyć darmową zmianę systemu operacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą korzyści, jakie przyniesie rocznicowy update. Znajdziecie ją tutaj.

  1. Oficjalna strona Microsoft
  2. Oficjalna strona Xbox One
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.