Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 lipca 2019, 11:50

autor: Aquma

Twórcy aplikacji TikTok opracują własnego smartfona

Firma ByteDance - stojąca za popularną aplikacją TikTok - poinformowała, że planuje stworzyć własnego smartfona. Urządzenie zostanie opracowane we współpracy z koncernem Smartisan Technology.

ByteDance stworzy własny smartfon we współpracy ze Smartisan Technology. - Twórcy aplikacji TikTok opracują własnego smartfona - wiadomość - 2019-07-30
ByteDance stworzy własny smartfon we współpracy ze Smartisan Technology.

Agencja Reuters donosi, że chińska firma Bytedance - autorzy popularnej aplikacji do dzielenia się filmami TikTok - planuje stworzyć własnego smartfona. Urządzenie zostanie opracowane we współpracy z koncernem Smartisan Technology (również pochodzącym z Chińskiej Republiki Ludowej), który pracował nad nim jeszcze przed podpisaniem umowy.

Produkt stanowi kontynuację wcześniejszych planów Smartisan, mających na celu zaspokojenie potrzeb starej bazy użytkowników koncernu Smartisan - stwierdziła w oświadczeniu prasowym rzeczniczka prasowa ByteDance.

Produkt najprawdopodobniej będzie dostępny wyłącznie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej - przynajmniej na początku. Urządzenie może być częścią szerszych planów ByteDance, dotyczących stworzenia sieci społecznościowej służącej do dzielenia się materiałami wideo. Telefon mógłby pomóc w promocji tego rozwiązania.

Niestety, póki co nie wiemy, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić omawiany model - trudno powiedzieć, czy zaoferuje coś, co uczyni go atrakcyjnym dla użytkowników. Biorąc pod uwagę nasycenie rynku, może to być niemałe wyzwanie, ale chińskie koncerny - np. Xiaomi, Huawei czy OnePlus - pokazały już, że są w stanie z powodzeniem rywalizować z koreańską i amerykańską konkurencją. Być może podobnie będzie w przypadku ByteDance.

  1. ByteDance – strona główna

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.