Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 listopada 2021, 09:40

Steam Deck - Valve zaprasza na konferencję Steamworks

W przyszłym tygodniu firma Valve zorganizuje konferencję Steamworks, która ma pomóc twórcom gier w dopasowaniu ich produkcji do urządzenia Steam Deck.

W SKRÓCIE:
 1. 12 listopada o 19:00 ruszy konferencja Steamworks,
 2. w jej trakcie pracownicy Valve zorganizują panele, mające pomóc deweloperom w dopasowaniu ich gier do Steam Decka.

Studio Valve zapowiedziało wirtualną konferencję Steamworks poświęconą urządzeniu Steam Deck. Impreza odbędzie się 12 listopada tego roku.

W wydarzeniu wezmą udział członkowie zespołu, który opracował Steam Deck. Zaprezentują oni deweloperom gier informacje i praktyki, które pozwolą dopasować ich produkcje do potrzeb tego urządzenia. W planach są panele poświęcone następującym zagadnieniom:

 1. sprzęt Steam Deck,
 2. dostosowanie gier bez zestawu deweloperskiego,
 3. Steam na Decku,
 4. obsługa Protona,
 5. Steam Input,
 6. ocena zgodności ze Steam Deckiem,
 7. omówienie APU wraz z AMD.

Każdy panel podzielony zostanie na dwie części. Po wykładach odbędą się sesje, w których pracownicy Valve będą na żywo odpowiadali na pytania uczestników.

Konferencja wystartuje 12 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego. Odbędzie się poprzez platformę Steamworks, a udział w niej będzie darmowy. Dopuszczone do niej zostaną jednak tylko osoby będące partnerami Steamworks.

Sama konferencja poprowadzona zostanie w języki angielskim. Valve poinformowalo jednak, że w kolejnych dniach po zakończeniu wydarzenia udostępnione zostaną jego nagrania w wielu innych językach.

Przypomnijmy, że wysyłka pierwszych egzemplarzy Steam Deck do konsumentów rozpocznie się w grudniu 2021 roku. Niestety wszystkie egzemplarze szykowane na ten rok zostały już rozdysponowane. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej połowy 2022 roku.

 1. Steam Deck – oficjalna strona
 2. Steam Deck w sklepie Steam
Steam Deck - Valve zaprasza na konferencję Steamworks - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.