Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 kwietnia 2014, 10:15

autor: qjin

Steam Controller w sklepach przed końcem 2014 roku

Według najnowszych, nieoficjalnych informacji z imprezy PAX East, kontroler Steam powinien trafić do sprzedaży zgodnie z planem, czyli przed końcem bieżącego roku. Powiększy się także lista gier działających pod kontrolą systemu operacyjnego SteamOS, który jest zmodyfikowaną wersją Linuksa.

Tak obecnie prezentuje się Steam Controller - Steam Controller w sklepach przed końcem 2014 roku  - wiadomość - 2014-04-14
Tak obecnie prezentuje się Steam Controller

Według zaufanego źródła, do którego dotarł serwis PC Gamer, Steam Controller powinien zadebiutować na rynku w październiku lub listopadzie 2014 roku. Informacje te udało się uzyskać na zakończonym w minionym tygodniu wydarzeniu PAX East w Bostonie i zdaniem redaktorów rzeczonego portalu są one bardzo prawdopodobne, gdyż pochodzą od osób zaznajomionych ze sprzętowym projektem Gabe’a Newella i jego firmy Valve. Ponadto do końca tego roku wzrośnie liczba tytułów obsługujących system operacyjny SteamOS – z 382 do 500. Wieści z PAX East pokrywają się z planami związanymi z komputerami Steam Machines, których sprzedaż zostanie uruchomiona również w drugiej połowie tego roku.

Firma Valve wciąż dopracowuje prototyp swojego gamepada – podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference (GDC 2014) ujrzeliśmy odmieniony wygląd urządzenia. Zmiany te zapowiedziano już na styczniowej konferencji Steam Dev Days, a największą modyfikacją okazała się rezygnacja z ekranu dotykowego umiejscowionego w samym sercu kontrolera. Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że na półki sklepowe wyląduje jedynie autorska wersja pada zespołu Gabe’a Newella – w przeciwieństwie do Steam Machines, które z kolei będą sprzedawane tylko przez partnerów handlowych Valve. Pierwszy, niedokończony model urządzenia możecie zobaczyć w akcji w tym miejscu.

Steam Controller może sporo namieszać na rynku kontrolerów, gdyż ma cechować się większą precyzją niż dotychczasowe rozwiązania konkurencji. Gamepad raczej nie zastąpi myszki, ale może okazać się udaną alternatywą dla niej, jeśli będziemy chcieli rozsiąść się wygodnie na kanapie przed dużym telewizorem. A właśnie do tego ma zachęcać sprzętowa „rewolucja” firmy Valve – Steam Machines, czyli miniaturowe PC wyglądem przypominające konsole.