Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lipca 2020, 08:40

autor: Froozyy

Prezentacja pada do PS5; porównanie DualSense z DualShock

Zakończyła się prezentacja na żywo pada DualSense do PS5. Dziennikarz Geoff Keighley podzielił się pierwszymi wrażeniami z użytkowania kontrolera, a także porównał go z DualShockiem.

Prezentacja DualSense; porównanie z padem DualShock - ilustracja #1
Podczas transmisji na żywo Geoff Keighley zaprezentował pada DualSense.

Jakiś czas temu zakończyła się specjalna transmisja w ramach sieciowego wydarzenia Summer Game Fest, podczas której dziennikarz Geoff Keighley zaprezentował na żywo pada DualSense do konsoli PS5. Keighley podzielił się pierwszymi wrażeniami z użytkowania kontrolera, a także porównał go do DualShocka. Według niego DualSense waży więcej, przez co wydaje się znacznie solidniejszy, ale nie czuć tego przy normalnym użytkowaniu. Redaktor na swoim koncie na Twitterze udostępnił także zdjęcie porównawcze obu padów.

Keighley zachwalał również adaptacyjne triggery, których siłę nacisku deweloperzy będą mogli dostosowywać, dzięki czemu np. naciąganie cięciwy łuku będzie bardziej realistyczne. Jego uwadze nie uszło także wykorzystanie technologi haptycznej i zaznaczył, że pad ma zamontowany więcej niż tylko jeden punkt wibracji, co również pozwoli twórcom gier na przekazywanie różnych elementów rozgrywki przez zwykły dotyk. Nie zabrakło też krótkiego pokazu działania kontrolera DualSense na PS5 w grze. Keighley przetestował urządzenie w demie Astro's Playroom, które zostało stworzone, aby jak najlepiej ukazać jego możliwości. Zapis z całej transmisji znajdziecie poniżej.