Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2014, 13:19

autor: Draug

PlayStation 4 - sprzedaż konsoli przekroczyła 7 milionów sztuk

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że do 6 kwietnia 2014 roku konsola PlayStation 4 sprzedała się w nieco ponad 7 milionach egzemplarzy. Przy okazji poznaliśmy też pierwsze konkrety na temat najbliższej aktualizacji (1.70), która ma przynieść sporo nowości posiadaczom omawianej platformy sprzętowej.

Wygląda na to, że PlayStation 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Ciekawe, jak powodzi się Xboksowi One? - PlayStation 4 - sprzedaż konsoli przekroczyła 7 milionów sztuk - wiadomość - 2014-04-17
Wygląda na to, że PlayStation 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Ciekawe, jak powodzi się Xboksowi One?

Wyniki sprzedaży PlayStation 4

Dynamika sprzedaży PlayStation 4:
  • Do 6.04.2014 – ok. 7 milionów
  • Do 2.03.2014 – ok. 6 milionów
  • Do 8.02.2014 – 5,3 miliona
  • Do 28.12.2013 – 4,2 miliona
  • Do 1.12.2013 – 2,1 miliona

Kolejny miesiąc i kolejny milion – tak pokrótce można byłoby opisać dynamikę sprzedaży konsoli PlayStation 4. Na początku marca firma Sony Computer Entertainment informowała o nieco ponad 6 milionach egzemplarzy wspomnianego urządzenia w rękach nabywców, natomiast wczoraj japoński gigant pochwalił się, że do 6 kwietnia bieżącego roku sprzedaż jego głównej platformy sprzętowej wzrosła do 7 milionów sztuk z haczykiem. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że mniej więcej w tym samym czasie nabywcy zaopatrzyli się w ok. 20,5 miliona gier (zarówno tradycyjną, jak i cyfrową drogą dystrybucji). W oświadczeniu prasowym wspomniano również, że w 2014 roku wyszło lub wyjdzie około 120 tytułów na PlayStation 4 (więcej informacji na ten temat poznacie dzięki tej wiadomości) – co ciekawe, wśród przykładowych produkcji wymieniono DriveClub, co stanowi kolejną sugestię, że mimo problemów, na dzieło Evolution Studios nie będziemy musieli czekać do przyszłego roku.

Aktualizacja 1.70

Co nowego dzięki aktualizacji 1.70?
  • Opcja wyłączenia zabezpieczenia HDCP
  • SHAREfactory, czyli narzędzie do edytowania i udostępniania zapisów rozgrywki
  • Możliwość rozpoczęcia pobierania gier kupionych w pre-orderze jeszcze przed ich premierą

Lecz na tym wieści się nie kończą. W tym samym czasie firma Sony Computer Entertainment ujawniła część nowości, jakie czekają posiadaczy PlayStation 4 przy okazji wypuszczenia następnej aktualizacji, opatrzonej numerem 1.70. Zgodnie z ubiegłomiesięcznymi zapowiedziami, pojawi się opcja wyłączenia zabezpieczenia HDCP, co przełoży się na możliwość zapisywania swoich nagrań z rozgrywki na zewnętrznych urządzeniach, zaopatrzonych w wejście HDMI. Kolejna nowość to SHAREfactory – narzędzie służące do wszechstronnego edytowania filmów z gier, oferujące m.in. opcje cięcia i przestawiania fragmentów zapisów, dodawania filtrów i podpisów, a także importowania muzyki i innych efektów dźwiękowych. Po zakończeniu prac aplikacja ułatwi nam udostępnienie nagrania w Internecie, a także umożliwi eksport pliku wideo np. na zewnętrzny dysk podłączony do USB.

Nie mniej istotną innowacją będzie rozszerzenie funkcji związanych z wczesnym dostępem do gier. Do tej pory mogliśmy cieszyć się wybranymi elementami zabawy (na przykład początkowymi misjami) jeszcze w trakcie pobierania lub instalacji produkcji. Sony chce pójść o krok dalej, wychodząc naprzeciw graczom, którzy składają zamówienia przedpremierowe. Mianowicie aktualizacja 1.70 umożliwi rozpoczęcie pobierania gry jeszcze przed jej premierą, tak aby w momencie debiutu tytuł był już gotowy do uruchomienia. Niestety, data wypuszczenia omawianego uaktualnienia w dalszym ciągu pozostaje nieznana. Producent zapowiada, że ma w związku z nim jeszcze niejedno do ujawnienia, zatem istnieje prawdopodobieństwo, że termin udostępnienia łatki poznamy przy okazji publikacji kolejnej porcji informacji na ten temat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.