Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2018, 10:17

Phil Spencer obiecuje: Microsoft Store zostanie dopasowany do potrzeb graczy PC

Podczas imprezy XO18 w Mexico City Phil Spencer obiecał graczom, że Microsoft Store doczeka się wielu poprawek dedykowanych użytkownikom Windowsów. Niestety, nie podano żadnych konkretów w kwestii rozwoju platformy.

Microsoft Store z pewnością nie przychodzi do głowy jako pierwsza, kiedy mowa o najbardziej intuicyjnych i przyjaznych użytkownikom platformach. Brak współpracy z wieloma zewnętrznymi aplikacjami, technologiczne niedociągnięcia i niezbyt imponująca oferta oprogramowania sprawiły, że sklep nie cieszy się zbyt dobrą renomą. Jeśli jednak gigant z Redmond dotrzyma obietnic złożonych podczas imprezy XO18, platforma już wkrótce może doczekać się poważnych zmian na lepsze.

Microsoft Store może wkrótce wzbogacić się o nowe funkcje. Pole do potencjalnych poprawek na pewno jest szerokie… - Phil Spencer obiecuje: Microsoft Store zostanie dopasowany do potrzeb graczy PC - wiadomość - 2018-11-12
Microsoft Store może wkrótce wzbogacić się o nowe funkcje. Pole do potencjalnych poprawek na pewno jest szerokie…

Jak miałyby one wyglądać? Cóż, możemy się tylko domyślać, bowiem Phil Spencer, szef marki Xbox, poskąpił nam konkretów. Zapewnił jednak, że firma usłyszała odzew na temat platformy.

„Sądzę, że mamy mnóstwo roboty do wykonania z Windowsem. [...] Mam zamiar przejąć ważniejszą rolę w sprawach dotyczących Microsoft Store i sprawić, że będzie on naprawdę dopasowany do potrzeb graczy, którzy, jak wiemy, chcą otrzymać to, co mamy najlepszego do zaoferowania” - Phil Spencer.

Szczegółowych planów na razie więc nie znamy, ale platforma rzeczywiście potrzebuje jeszcze wielu szlifów, by poprawić nieco swoją reputację. A że gigant z Redmond nadal oferuje część swoich tytułów ekskluzywnych na PC wyłącznie za jej pośrednictwem, gracze chcący wypróbować chociażby Forza Horizon 4 są na nią skazani. Tymczasem na Microsoft Store nadal brakuje wsparcia dla tak popularnych aplikacji jak Fraps czy Nvidia Shadowplay (przynajmniej w niektórych grach), a sama platforma ma problemy z obsługą automatycznych aktualizacji i zdarzają jej się błędy podczas instalowania oprogramowania. Pola do poprawek na pewno więc nie zabraknie.

  1. Oficjalna strona internetowa Microsoft Store
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.