futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 4 grudnia 2021, 09:00

Najpopularniejsza emotka, Microsoft i swetry, a także gwizdek od Elona Muska

Która emotka była najpopularniejsza w 2021 roku? Jak gwizdać z klasą? Czy istnieje idealny kalendarz adwentowy? Czy to samochód, czy to już komputer? I w co ubrać się na święta?

SPIS TREŚCI:
  • Najpopularniejsza emotka 2021 roku
  • Ściereczka, która poruszyła świat
  • Kalendarz adwentowy dla prawdziwego geeka
  • Komputeryzacja samochodów na całego
  • Sweter, który nie pozostawi wątpliwości, że jesteś stary

Zapraszamy na nasz alternatywny przegląd wiadomości ze świata technologii. Poniżej znajdziecie newsy przyćmione przez te o najnowszych konsolach, wielkich skandalach czy tweetach pewnego ekscentrycznego miliardera lubującego się w kosmosie i kryptowalutach. Nie znaczy to jednak, że są to tematy nieciekawe – wręcz przeciwnie!

Najpopularniejsza emotka 2021 roku

Znamy najpopularniejsze emotki 2021 roku! Unicode Emoji Subcommittee, czyli grupa bardzo ważnych ludzi zajmujących się uśmiechniętymi pikselami, udostępniła statystyki wraz z wygodnym interaktywnym narzędziem do ich przeglądania.

Najpopularniejsza emotka, Microsoft i swetry, a także gwizdek od Elona Muska - ilustracja #1
Zaskoczeni rankingiem? Kolorowe strzałki pokazują, jak bardzo wzrosła (zielone) lub zmalała (czerwone) popularność emotki. Źródło: Unicode.

Jednak to nie pozycja lidera jest najciekawsza, ale zawrotna kariera emotki „pleading face”. Jest to smutna buźka z załzawionymi oczami, wyrażająca błaganie lub nakłanianie do czegoś. Często zestawia się ją z połączonymi wskazującymi palcami obu dłoni, wyrażając w ten sposób nieśmiałość.

„Pleading face” może przywołać skojarzenia z pewnym futrzakiem ze Shreka. Musiało upłynąć kilka ładnych lat, zanim ludzie zrozumieli jej potencjał. Koty jak zwykle górą.

Ciekawią Cię emotki? Zerknij na nasz tekst, w którym tłumaczymy jak powstają, kto je akceptuje i czy wszyscy są z tego powodu zadowoleni:

  1. Emotki, emoji, minki - kto ustala, jakie obrazki będziemy do siebie wysyłać?

Ściereczka, która poruszyła świat

Stało się, mamy trylogię o ściereczce do ekranów od Apple za jedyne 99 złotych. Najpierw niewybrednie się z niej nabijałem. Następnie opisałem, jak Samsung wykorzystał absurdalnie drogi gadżet konkurenta do własnej kampanii reklamowej. Teraz przyszła pora na pojedynek z… gwizdkiem.

Z okazji do łatwego rozgłosu postanowił skorzystać Elon Musk, prezentując metalowy gwizdek za 200 złotych, Tesla Cyberwhistle. Nawiązuje on nie tylko nazwą, ale i wyglądem do kontrowersyjnej ciężarówki Cybertruck, a także do quada Cyberquad, którego sprzedaż ruszyła kilka dni temu. Gwizdek błyskawicznie się wyprzedał i jest teraz oferowany przez scalperów za parokrotnie wyższą cenę.

Najpopularniejsza emotka, Microsoft i swetry, a także gwizdek od Elona Muska - ilustracja #2
Elon Musk jak zwykle subtelnie reklamuje swoje produkty. Źródło: Tesla.

Nie widzicie związku między gwizdkiem a ściereczką? Elon Musk rozwiewa na Twitterze wszelkie wątpliwości, pisząc:

Nie trać pieniędzy na tę głupią ściereczkę od Apple, kup zamiast tego nasz gwizdek!

Kalendarz adwentowy dla prawdziwego geeka

Kalendarze adwentowe są z roku na rok coraz popularniejszym gadżetem świątecznym. To już nie tanie czekoladki w prostokątnym kartoniku. To limitowane edycje słodyczy, herbaty, figurki, a nawet specjalne wersje dla kotów, wypełnione przysmakami na każdy dzień.

Nie trzeba jednak kupować kalendarza adwentowego, można go zbudować samemu z wykorzystaniem klocków LEGO i Raspberry Pi, co prezentuje Richard Hayler na swoim kanale w serwisie YouTube.

Po naciśnięciu wielkiego zielonego przycisku otrzymamy słodycze, ale tylko raz dziennie. Komputer pilnuje czasu i wydaje każdego dnia tylko jeden cukierek. Jak widać, postęp czasami obniża jakość życia.

Komputeryzacja samochodów na całego

Samochody coraz bardziej przypominają skomplikowane komputery na kołach, a ostatnie doniesienia od Xiaomi i Volvo tylko to potwierdzają.

Najpopularniejsza emotka, Microsoft i swetry, a także gwizdek od Elona Muska - ilustracja #3
Przednia szyba jako ekran podświetlający potencjalne zagrożenia i oferujący dodatkowe informacje dla kierowcy. Przyjmie się? Źródło: Notebookcheck.

Xiaomi, jeden z największych na świecie producentów smartfonów i elektroniki, planuje wytwarzać nawet 300 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie już od 2024 roku. To ogromne przyspieszenie projektu, bo jeszcze w październiku pisaliśmy, że chińska firma planuje wejść na rynek, jednak niewiele o tym wiadomo.

Z kolei Volvo pracuje nad futurystycznym projektem, w którym cała przednia szyba ma być ekranem prezentującym kierowcy rozszerzoną rzeczywistość. Jak tłumaczy to producent, „wirtualne obiekty są nakładane na rzeczywiste środowisko, zapewniając bezpieczne i wciągające doświadczenie”. Chociaż może bezpieczniej, żeby nie było zbyt wciągające.

Sweter, który nie pozostawi wątpliwości, że jesteś stary

Najpopularniejsza emotka, Microsoft i swetry, a także gwizdek od Elona Muska - ilustracja #4
Namaluj mnie w Paincie jak jedną ze swoich francuskich dziewczyn. Źródło: Windows/Twitter.

Oj, działo się za twoich czasów! Po szkole chodziłeś do kolegi pograć w Tekkena, podziwiałeś niesamowicie realistyczne kształty Lary w oryginalnym Tomb Raiderze, a wujek z Niemiec mówił coś o jakichś Pokemonach, chociaż nie byłeś pewien, co to.

Aby upamiętnić te wszystkie chwile, gdy jeszcze nie łupało cię w krzyżu, Microsoft wypuścił nowy model brzydkiego swetra nawiązujący do kultowej gry Saper. To powoli tradycja – gigant z Redmond w okresie świątecznym prezentuje ubrania cechujące się nienachalną urodą, promując je hashtagiem #WindowsUglySweater. W poprzednich latach były już wzory z logo Painta, Windowsa XP czy Windowsa 95. Czekamy na papier toaletowy z logo Visty.

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej