Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2020, 12:50

autor: Smoczy

Jak wygodnie usuwać stare posty na Facebooku

Facebook powoli udostępnia narzędzie ułatwiające zarządzanie naszymi treściami. Za jego pomocą będziemy mogli np. usuwać swoje stare posty.

Jak wygodnie usuwać stare posty na Facebooku - ilustracja #1
„Zarządzanie aktywnością” może być już dostępne w naszej aplikacji.

Firma Marka Zuckerberga zdecydowała się na wprowadzenie funkcji o nazwie Zarządzanie aktywnością”. Narzędzie pozwala na selekcję naszych starych postów, odpowiednie przefiltrowanie udostępnianych przez nas treści oraz przeniesienie ich do kosza lub archiwum. Omawiana funkcja jest częścią istniejącego już Dziennika aktywności”.

Co znajdziemy w nowej opcji?

Swoje posty możemy znaleźć po dacie, kategorii czy oznaczonych tam osobach. Wybrany wpis możemy usunąć, zmienić jego ustawienia wyświetlania, ukryć na osi czasu, oraz przenieść do archiwum, z którego post możemy przywrócić w ciągu 30 dni. Po upływie tego czasu, zawartość zostaje permanentnie usunięta.

Jak wygodnie usuwać stare posty na Facebooku - ilustracja #2
Narzędzie oferuje kilka nowych, ciekawych możliwości (fot. The Verge)

Kiedy uzyskam dostęp?

Początkowo opcja pojawiła się w aplikacji Facebook Lite. Jak wiadomo, Facebook wypuszcza nowe narzędzia i funkcje falami - nie znamy konkretnych wytycznych, kto dostanie aktualizację wcześniej. Obecnie wielu użytkowników informuje, że funkcja dostępna jest już w standardowej apce. Niebieski gigant zapowiedział, że trafi ona również do wersji desktopowej.

Jak przejść do Zarządzania aktywnością?

  1. Najpierw przechodzimy do naszego profilu;
  2. kolejno klikamy przycisk z wielokropkiem obok funkcji Dodaj do relacji”;
  3. wybieramy Dziennik aktywności”;
  4. następnie przycisk Zarządzaj aktywnością” i funkcja Twoje posty”.

Jeśli w Twoim wypadku nowe narzędzie nie jest jeszcze dostępne pomimo zaktualizowania aplikacji, najpewniej dostaniesz do niego dostęp w niedalekiej przyszłości.