Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 30 października 2019, 12:42

autor: Froozyy

IKEA patentuje „magiczny” przycisk do sterowania całym domem

IKEA złożyła podanie do Federalnej Komisji Łączności przedstawiające nowe urządzenie do sterowania inteligentnym domem. Jest to przycisk, za pomocą którego będzie można sterować kilkoma urządzeniami naraz.

Za pomocą jednego prostego kliknięcia możliwe będzie sterowanie kilkoma urządzeniami naraz. - IKEA patentuje „magiczny” przycisk do sterowania całym domem - wiadomość - 2019-10-30
Za pomocą jednego prostego kliknięcia możliwe będzie sterowanie kilkoma urządzeniami naraz.

Jak donosi szwedzki portal Teknikveckan, IKEA złożyła podanie do Federalnej Komisji Łączności, w którym przedstawiła swoje nowe urządzenie. Jest to przycisk połączony z aplikacją IKEA Smart Home, umożliwiający włączanie wcześniej ustawionych przez nas scenariuszy za pomocą jednego kliknięcia. Jego działanie najlepiej zobrazować na prostym przykładzie – najpierw wybieramy interesujące nas opcje w aplikacji (np. zgaszenie świateł, zasunięcie rolet), następnie zapisujemy ustawienia i przypisujemy je do przycisku, aby za jego pomocą móc później jednocześnie aktywować wybrane przez nas akcje. „”

Grafika koncepcyjna inteligentnego przycisku od IKEA.
Grafika koncepcyjna inteligentnego przycisku od IKEA.

Oczywiście wszystkie urządzenia, które posiadają taką możliwość, będą musiały być podłączone do specjalnej bramki, która pozwoli na sterowanie nimi poprzez wcześniej wspomnianą aplikację IKEA Smart Home. Dodatkowo przycisk ma mieć wymienne plastikowe ikony, symbolizujące ogólne ustawienia, aby użytkownicy mogli łatwiej zapamiętać zapisane sceny. Na dodatkowe informacje, czyli cenę oraz dostępność nowego produktu będziemy musieli jeszcze poczekać.

Warto przypomnieć, że szwedzki sklep już od jakiegoś czasu poważnie myśli o „inteligentnym domu”. W jego ofercie pojawiły się głośniki Sonos, a na oficjalnej stronie internetowej IKEA można znaleźć zakładkę w całości poświęconą produktom z serii Smart Home. Poza tym stworzono nową, osobną jednostkę biznesową dedykowaną tym nowoczesnym technologiom.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.