Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 grudnia 2020, 11:32

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 odpalony na handheldzie

Cyberpunk 2077 trafił już na PC i konsole, ale grę najwyraźniej można też uruchomić na urządzeniu przenośnym. Mowa o Aya Neo, które najwyraźniej jest w stanie zapewnić płynną rozgrywkę w grze studia CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 odniósł niewątpliwy sukces w dniu premiery, ale mimo to gra budzi mieszane uczucia. Oczywiście nikt nie kwestionuje klimatu, grywalności i innych elementów, które świadczą o wysiłku włożonym w powstanie tytułu. Gorzej, że produkcja cierpi z powodu pokaźnej liczby błędów, a z rzadka pojawiają się też wzmianki o nie najlepszej optymalizacji. W świetle tych ostatnich za zabawne trzeba uznać, że pewnemu graczowi udało się uruchomić Cyberpunka 2077 na… handheldzie Aya Neo z procesorem Ryzen 4500U. Filmik pokazujący bloggera bawiącego się w grze zamieszczono na kanale YouTube chińskiego urządzenia (do obejrzenia poniżej).

Aya Neo formalnie nie jest jeszcze dostępne na rynku (w Chinach ma ukazać się dopiero w lutym), ale twórcy urządzenia – określanego przez niektórych jako „tablet gamingowy” – co i rusz korzystają z okazji do pochwalenia się swoim produktem. W zeszłym tygodniu pokazano sesję z Dooma z mieszanką wysokich, średnich i niskich ustawień, z płynnością animacji na poziomie 50-60 fps. W przypadku Cyberpunka 2077 trzeba było już pójść na większe ustępstwa. Grę uruchomiono w rozdzielczości 800p na najniższych ustawieniach, a i to wystarczyło tylko do utrzymania 30-35 klatek na sekundę. Niemniej to wciąż imponujący wynik dla urządzenia ze zintegrowaną kartą graficzną (AMD Vega 6) i z pewnością przełoży się na wzrost zainteresowania urządzeniem.