Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 czerwca 2020, 13:00

autor: Smoczy

Apple zawstydza Google i Samsunga - stare iPhone'y z aktualizacją

Apple zapowiedziało aktualizację systemu iOS do wersji 14 dla 16 modeli urządzeń. Update otrzymają smartfony nawet z 2015 roku - np. iPhone 6S.

Apple zawstydza Google i Samsunga - stare iPhoney z aktualizacją - ilustracja #1
Apple kontynuuje wsparcie swoich starszych produktów.

Na konferencji WWDC 2020 Apple ogłosiło aktualizację systemu iOS do wersji 14 dla sporej grupy urządzeń. Wśród nich możemy znaleźć smartfony z 2015 roku (iPhone 6S /6S Plus). Warto zaznaczyć, że update’u doczeka się również pierwotna wersja iPhone SE (pierwszej generacji) pomimo niedawnej premiery jego nowszego modelu.

Lista urządzeń, które otrzymają iOS 14

 1. iPhone 11
 2. iPhone 11 Pro
 3. iPhone 11 Pro Max
 4. iPhone Xs
 5. iPhone Xs Max
 6. iPhone Xr
 7. iPhone X
 8. iPhone 8
 9. iPhone 8 Plus
 10. iPhone 7
 11. iPhone 7 Plus
 12. iPhone 6s
 13. iPhone 6s Plus
 14. iPhone SE (1. generacji)
 15. iPhone SE (2. generacji)
 16. iPod touch (7. generacji)

W wypadku smartfonów działających na Androidzie nie ma co liczyć na to, że urządzenia z 2015 roku otrzymają oficjalną aktualizację do wersji 11. Apple dostarcza też update’y w o wiele krótszym czasie - w przypadku Androida użytkownicy nierzadko muszą czekać naprawdę długo.

iOS 14 zaoferuje kilka nowych rozwiązań takich jak CarKey - funkcję, która umożliwia nam otwarcie wybranych modeli samochodów smartfonem. Ponadto zmian doczekają się Mapy, aplikacja Wiadomości, czy znana asystentka głosowa - Siri. Update w znaczny sposób wpłynie na wygląd ekranu głównego w smartfonach, wprowadzając np. widżety.

Aktualizacja zostanie oficjalnie wydana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Datę premiery przewiduje się na wrzesień bieżącego roku. Chętni użytkownicy będą mogli wziąć udział w rozwoju systemu przez udział w beta-testach, które powinny rozpocząć się w przyszłym miesiącu.