Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Postapokalipsa - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce postapokalipsa ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
postapokalipsa
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE3 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Deadlight
Deadlight

Zręcznościowe 1 sierpnia 2012

Kolejna produkcja, której akcja toczy się w świecie opanowanym przez epidemię zombie. Tym razem mamy jednak do czynienia z klimatyczną, dwuwymiarową platformówką, inspirowaną klasycznymi hitami pokroju Another World czy Flashbacka. Jej twórcą jest debiutujące studio Tequila Works, którego pracownicy mają za sobą współpracę z takimi gigantami, jak Blizzard czy Sony. W grze wcielamy się w byłego strażnika parku narodowego Randalla Wayne’a, który stara się odnaleźć zaginioną żonę i córkę.

PCX360

Double Kick Heroes
Double Kick Heroes

Zręcznościowe 13 sierpnia 2020

Double Kick Heroes to dwuwymiarowa gra rytmiczna, w której wcielamy się w fanów metalu, przemierzających świat pełen zombie i innych potworów. Walczymy z nimi, grając rozmaite utwory, które napędzają karabiny zamontowane w naszym pojeździe.

PCXONESwitch

Earn to Die 2
Earn to Die 2

Zręcznościowe 20 listopada 2014

Earn to Die 2 to zręcznościówka autorstwa zespołu Toffee Games, w której pędzimy ciężko opancerzonymi i uzbrojonymi samochodami przez dwuwymiarowe plansze zapełnione żywymi trupami. Naszym zadaniem jest dotarcie na koniec każdej mapy i przy okazji wyeliminowanie stojących nam na drodze zombiaków.

ANDiOS

The End is Nigh
The End is Nigh

Zręcznościowe 12 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra platformowa powstała dzięki współpracy dwóch niezależnych deweloperów: Tylera Glaiela (autora gry Closer) oraz Edmunda McMillena (twórcy The Binding of Isaac oraz Super Meat Boy). W grze The End is Nigh wcielamy się rolę dziwnego stworka imieniem Ash, będącego jedną z ostatnich istot, które "przetrwały" koniec świata.

PCPS4Switch

A Valley Without Wind
A Valley Without Wind

Zręcznościowe 24 kwietnia 2012

Ciekawa platformówka rozgrywająca się w nieskończonym, postapokaliptycznym świecie, w której pojawia się wątek strategiczny (zarządzanie bazą). Gracz wciela się w śmiałka przemierzającego krainę generowaną proceduralnie i szukającego surowców oraz przedmiotów niezbędnych do przetrwania. Podczas zabawy możemy tworzyć własne czary, przedmioty i bronie.

PC

Trials Frontier
Trials Frontier

Zręcznościowe 9 kwietnia 2014

Trials Fusion to wyprodukowana przez zespół RedLynx pierwsza mobilna odsłona popularnej serii motocyklowych zręcznościówek. Gracze wykonują misje w postapokaliptycznym świecie pędząc przez pełne przeszkód i pułapek tory, które wymagają zarówno sprytu, jak i umiejętności wykonywania akrobacji.

ANDiOS

Six Miles Under
Six Miles Under

Zręcznościowe prace wstrzymane

Six Miles Under to debiutancki projekt niezależnego polskiego studia Looney Bin Studios. Mowa tu o platformowej zręcznościówce typu beat ‘em up, cechującej się dwuwymiarową grafiką w ciekawym stylu oraz postapokaliptycznymi realiami. Jako Preston Trencher, były ochroniarz, przemierzamy podziemne miasto i likwidujemy dziesiątki przeciwników stojących nam na drodze do zemsty.

PCWiiU

Skytorn
Skytorn

Zręcznościowe prace wstrzymane

Przygodowa platformówka akcji, opracowana przez Noela Berry'ego – niezależnego kanadyjskiego dewelopera mającego swój udział w tworzeniu takich projektów, jak Night in the Woods oraz TowerFall: Ascension. W Skytorn gracz trafia do postapokaliptycznego świata, w którym resztki ludzkości zamieszkują wyspy unoszące się ponad chmurami.

PCPS4

A Valley Without Wind 2
A Valley Without Wind 2

Zręcznościowe 18 lutego 2013

Druga część proceduralnie generowanej platformówki, która rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Gracz wciela się w bohatera dysponującego zdolnościami magicznymi i przemierza lokacje, walczy z potworami, zbiera surowce. Dodatkiem do zabawy platformowej są między innymi motywy strategiczne, np. budowanie miast.

PC

Drylands
Drylands

Zręcznościowe 15 kwietnia 2015

Mobilna platformówka z silnymi elementami RPG. Drylands osadzone jest w ponurej wizji przyszłości, w której cywilizacja ludzka została doprowadzona do upadku, a na Ziemi niemal skończyły się zapasy wody. W grze wcielamy się w doświadczonego wojownika, który ma za zadanie pomóc mieszkańcom niewielkiego miasteczka w odparciu ataków bandytów. Rozgrywka w Drylands skupia się przede wszystkim na eksploracji, zbieraniu przedmiotów, walce z wrogami oraz unikaniu pułapek.

iOS