Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Crafting - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce crafting ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 9 Przed premierą 1
Zręcznościowe
crafting
PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS2 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Terraria
Terraria

Zręcznościowe 16 maja 2011

Opracowana przez niezależne studio Re-Logic sandboksowa gra platformowa, określana jako dwuwymiarowa wersja popularnego Minecrafta. Terraria nie ma określonego celu, a zadaniem graczy jest dowolne kształtowanie otaczającego ich, losowo generowanego świata. Przystępując do zabawy, dysponujemy jedynie kilkoma prostymi narzędziami, które pozwalają nam na kopanie i pozyskiwanie surowców, ścinanie drzew i wznoszenie prostych budowli.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOSWPWiiUPSV3DS

Terraria: Otherworld
Terraria: Otherworld

Zręcznościowe prace wstrzymane

Druga odsłona popularnej sandboksowej platformówki, opracowanej przez Andrew Spinksa i jego niezależne studio Re-Logic. W grze określanej mianem „dwuwymiarowego Minecrafta” otrzymujemy możliwość nieograniczonego kształtowania losowo generowanego świata oraz tworzenia przy pomocy systemu craftingu szeregu przydatnych narzędzi, obiektów użytkowych i budowli.

PC

Planet Explorers
Planet Explorers

Zręcznościowe 8 listopada 2016

Kolejna produkcja należąca do popularnego gatunku inspirowanych Minecraftem sandboksowych symulatorów, kładących szczególny nacisk na aspekt survivalowy. Gra niezależnego studia Pathea Games opowiada historię kolonistów, których statek uległ awarii podczas lądowania na niezbadanej planecie. Ci, którzy wyszli cało z opresji, muszą walczyć o przetrwanie w obcym i opanowanym przez wrogie istoty środowisku.

PC

Trash Sailors
Trash Sailors

Zręcznościowe 2021

Polska gra action-adventure z elementami survivalu i roguelike’a, w której wcielamy się w żeglarzy przemierzających zatopiony świat w poszukiwaniu skrawka suchego lądu. W Trash Sailors można grać w pojedynkę, jednak tytuł stworzono z myślą o 4-osobowej kooperacji.

PCPS4XONESwitch

Planetoid Pioneers
Planetoid Pioneers

Zręcznościowe 8 lutego 2018

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której trafiamy na niewielką planetę. Wcielając się w dzielnego astronautę, eksplorujemy jej zakamarki, walczymy z napotkanymi przeciwnikami czy też wytwarzamy rozmaite urządzenia ułatwiające rozgrywkę. Zabawa w dużej mierze opiera się na fizyce i trybie kooperacji.

PC

Junk Jack X
Junk Jack X

Zręcznościowe 29 sierpnia 2013

Ulepszona edycja sandboxowej gry Junk Jack, będącej mobilną odpowiedzią na popularność pecetowej Terrarii. Zabawa sprowadza się do eksploracji i nieograniczonej modyfikacji generowanych proceduralnie, otwartych światów. W grze nie zabrakło także niezwykle rozbudowanego systemu craftingu oraz elementów zręcznościowych i walki z rozmaitymi przeciwnikami.

iOS

Windforge
Windforge

Zręcznościowe 11 marca 2014

Dwuwymiarowa platformówka z otwartą rozgrywką i motywem wydobywania surowców oraz konstruowania własnych pojazdów, czy budynków. W grze eksplorujemy powietrzny świat złożony z wysp w poszukiwaniu minerałów. Całość przypomina więc popularną Terrarię, ale operuje znacznie ładniejszą grafiką i paroma autorskimi pomysłami.

PC

Junk Planet
Junk Planet

Zręcznościowe 21 marca 2019

Sandboksowa platformówka, w której trafiamy na tytułową zaśmieconą planetę, a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do porządku. W Junk Planet nie tylko sprzątamy śmieci, lecz także sadzimy rośliny, przywracamy do życia zwierzęta, tworzymy przedmioty i budowle oraz walczymy.

Switch

Junk Jack
Junk Jack

Zręcznościowe 1 grudnia 2016

Inspirowana popularną Terrarią sandboksowa zręcznościówka 2D studia PixBits, będąca pecetową konwersją wydanej wcześniej na urządzeniach mobilnych gry Junk Jack X. Zgodnie z regułami gatunku, zabawa nie ma ściśle określonego celu, a jej celem jest przede wszystkim odkrywanie losowo generowanego świata, w którym czekają na nas rozmaite atrakcje. Kluczowym elementem jest tu oczywiście pozyskiwanie surowców, niezbędnych do wytwarzania narzędzi oraz innych elementów potrzebnych do budowy.

PC

room13
room13

Zręcznościowe 13 stycznia 2017

Platformowa gra akcji opracowana przez niezależne studio The Paper Robot. Gracz wciela się w bezimiennego bohatera, którego cechą charakterystyczną jest brak oblicza. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest odkrycie jego tożsamości, co wymaga przemierzenia labiryntu wypełnionego agresywnymi zombie.

PC