Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

9. Gry Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Gry na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

WP
Tematyki
Rescue: Heroes in Action
Rescue: Heroes in Action

Strategiczne 15 grudnia 2014

RESCUE: Heroes in Action to strategia czasu rzeczywistego. Gra pozwala na pokierowanie zastępem strażaków, za pomocą których musimy przeprowadzić serię trudnych misji ratowniczych. Produkcja w realistyczny sposób podchodzi do swojej tematyki i wymaga przestrzegania protokołów oraz korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Snake Rewind
Snake Rewind

Zręcznościowe 13 maja 2015

Nowe wcielenie klasycznej gry mobilnej Snake, zaprojektowana przez twórcę oryginału, Taneli Armanto. W Snake Rewind przejmujemy kontrolę nad wężem, który stale porusza się naprzód, a naszym zadaniem jest nakierowanie go na porozrzucane po planszy posiłki. Pożerając je, bohater się wydłuża, co jednocześnie zwiększa wynik punktowy, ale i utrudnia rozgrywkę, gdyż na planszy pozostaje coraz mniej miejsca do manewrowania: uderzenie w ścianę lub we własny ogon kończy zabawę.

Galaxy Trucker
Galaxy Trucker

Strategiczne 3 kwietnia 2015

Galaxy Trucker to adaptacja popularnej gry planszowej o tej samej nazwie. W tej strategii gracz konstruuje własne okręty, a następnie wysyła je na niebezpieczne misje w kosmosie. Za produkcję odpowiada studio Czech Games Edition.

Finding Teddy
Finding Teddy

Przygodowe 14 grudnia 2013

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Aby ratować zabawkę, bohaterka podąża śladem potwora do fantastycznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości.

Chaos Rings
Chaos Rings

RPG 10 października 2012

Chaos Rings to gra jRPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy kierujemy duetem bohaterów i zajmujemy się głównie eksplorowaniem lochów, rozwijaniem umiejętności postaci oraz toczeniem bitew z potworami.

Tennis in the Face
Tennis in the Face

Logiczne 19 lutego 2013

Dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca popularny cykl Angry Birds. Gracze wcielają się tenisistę, który walczy z firmą produkującą uzależniający napój gazowany. Bohater do eliminacji przeciwników używa piłek tenisowych, odbijających się wielokrotnie od różnych powierzchni.

Sparkle Unleashed
Sparkle Unleashed

Logiczne 16 kwietnia 2014

Kolejna odsłona zręcznościowych gier logicznych. Zdaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się po ekranie. Tytuł oferuje w sumie ponad 108 poziomów, kilka trybów rozgrywki oraz 18 power-upów.

Puzzle Craft
Puzzle Craft

Logiczne 20 lutego 2013

Puzzle Craft to dostępna na pecety mieszanka mechanizmów match-3 ze strategią ekonomiczną. Gracz obsadzony zostaje w roli burmistrza skromnej wioski, zaś zadaniem jest gromadzenie żywności i surowców oraz rozbudowa infrastruktury, czego dokonuje w ramach mini gierki logicznej, gdzie manipuluje obiektami na mapie w sposób, który pozwala uzyskać ciągi minimum trzech tego samego typu.

Risky Rescue
Risky Rescue

Zręcznościowe 28 maja 2015

Nieskomplikowana gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne polskie studio Digital Melody. Gracz przejmuje kontrolę nad helikopterem i bierze udział w niebezpiecznych misjach ratunkowych, polegających na niesieniu pomocy ludziom, którzy utknęli na szczytach gór, latarniach morskich, czy choćby na dachach pociągów.

Cosmophony
Cosmophony

Zręcznościowe 25 września 2014

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

Doom & Destiny Advanced
Doom & Destiny Advanced

RPG 3 sierpnia 2015

Humorystyczna gra typu RPG, przygotowana z myślą o platformach mobilnych. Doom & Destiny Advanced przedstawia historię umiejscowioną przed wydarzeniami z części pierwszej, wykorzystuje jednak podobny motyw przewodni. Czwórka przyjaciół-nerdów przenosi się do fantastycznej krainy, w której musi powstrzymać okrutnego biznesmena Solomona Steela, pragnącego podbić świat. Gracz ma sposobność odwiedzić setki rozmaitych lokacji oraz wykonać mnóstwo zadań głównych i pobocznych.

Prune
Prune

Logiczne 3 listopada 2015

Gra logiczna o minimalistycznym charakterze, stworzona przez niezależne studio Polyculture, na którego czele stoi Joel McDonald. Rozgrywka opiera się na przycinaniu gałęzi drzewa i kształtowaniu go w taki sposób, by jego korona sięgnęła w miejsce o jak największym nasłonecznieniu. Zadanie utrudnia obecność przeszkód i zagrożeń, zatem priorytetem nie jest tempo wzrostu, a bezpieczeństwo rośliny.

The Brave Furries
The Brave Furries

Logiczne 29 października 2014

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Crazy Goat Games. Podczas zabawy musimy pomóc wesołym stworkom Furries uratować towarzyszy porwanych przez Złego Czarodzieja. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek, na które natrafiamy podczas przygody.

Draw a Stickman: EPIC
Draw a Stickman: EPIC

Przygodowe 28 lutego 2013

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne, chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania głównego bohatera przy pomocy tak zwanego „wirtualnego ołówka”.

The Firm
The Firm

Zręcznościowe 17 marca 2015

Zrealizowana w stylu retro gra zręcznościowa, będąca satyrą na współczesną korporacyjną rzeczywistość. W grze wcielamy się w szeregowego pracownika tytułowej firmy, a naszym zadaniem jest sprawne przerzucanie sterty papierów oraz ich akceptowanie bądź odrzucanie – w zależności od profitów, jakie mogą przynieść naszej korporacji.

Robotek
Robotek

Strategiczne 8 listopada 2012

Gra strategiczna z elementami RPG, w której kierujemy robotem, walczącym z innymi maszynami o wolność ludzi. Tytuł wyróżnia się przede wszystkim ciekawą mechaniką rozgrywki, na którą spory wpływ ma… szczęście.

Tower Dwellers
Tower Dwellers

Strategiczne 16 lipca 2014

Polska gra z gatunku tower defense wzorowana na serii Kingdom Rush. Gracz wciela się w przywódcę mieszkańców wioski, którzy zamierzają przeciwstawić się inwazji ponurej Hordy. Tytuł powstał w polskim studiu Eccentricity Games.

Cut the Rope: Experiments
Cut the Rope: Experiments

Logiczne 17 kwietnia 2013

Kontynuacja zabawnej gry logiczno-zręcznościowej, w której naszym zadaniem jest karmienie nieustannie głodnego stworzonka imieniem Om Nom. W tej odsłonie gry nasz bohater trafia do mieszkania pewnego naukowca, który niezwłocznie poddaje go serii tytułowych eksperymentów.

Angry Birds Stella
Angry Birds Stella

Logiczne 16 grudnia 2014

Kolejna odsłona kultowej serii Angry Birds firmy Rovio, stanowiąca po wielu zróżnicowanych spin-offach swoisty powrót do korzeni cyklu. W porównaniu do poprzednich części serii, Angry Birds Stella oferuje jednak całkiem rozbudowaną warstwę fabularną.

FIFA 15 Ultimate Team
FIFA 15 Ultimate Team

Sportowe 23 września 2014

Przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych, uproszczona wersja popularnej gry piłkarskiej firmy EA, koncentrująca się na znanym z pełnoprawnych odsłon serii trybie Ultimate Team. Celem zabawy jest poprowadzenie do sukcesów własnoręcznie stworzoną drużynę gwiazd, poprzez rozgrywanie meczów, ustalanie taktyk i przeprowadzanie transferów.

Hunger Games: Panem Run
Hunger Games: Panem Run

Zręcznościowe 1 stycznia 2015

Towarzysząca promocji filmu Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia gra zręcznościowa w konwencji klasycznego endless runnera. W grze uciekamy przed agentami bezpieki, przemierzając kolejne dystrykty świata Panem i omijając rozsiane po trasie przeszkody.

Leo's Fortune
Leo's Fortune

Zręcznościowe 21 maja 2015

Piękna, dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi. Produkcja opowiada historię Leopolda, któremu złodzieje kradną całe gromadzone przez lata złoto. Wąsaty, pokryty sierścią bohater wyrusza czym prędzej w pościg za złoczyńcami.

Benji Bananas
Benji Bananas

Zręcznościowe 2 października 2013

Popularny endless runner autorstwa zespołu Tribeflame. W produkcji kierujemy małpką, która przemierza na lianach niezbadane tereny dżungli, zbierając przy okazji banany umożliwiające zakup power-upów, ułatwiających nieco rozgrywkę. Tytuł udostępniany jest w ramach modelu biznesowego free-to-play.

Asphalt Overdrive
Asphalt Overdrive

Wyścigi 24 września 2014

Spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej Asphalt, stanowiąca odejście od dotychczasowej formuły rozgrywki. Tytuł łączy elementy arcade’owych wyścigów z elementami gatunku endless runnerów, w którym nasz pojazd porusza się samoczynnie, a rola gracza ogranicza się do zmieniania pasów ruchu celem omijania przeszkód i wykonywania efektownych ewolucji kaskaderskich.