Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Warhammer

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce Warhammer ułożone według popularności.

PC
PC Windows24
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 410
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X3 Microsoft XBOX ONE10
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android9 Apple iOS10
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch6
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji5
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG3 Strategiczne18
Przygodowe
Sportowe3
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
Total War: Warhammer - Call of the Beastmen
Total War: Warhammer - Call of the Beastmen

Strategiczne 28 lipca 2016

Pierwszy duży dodatek DLC do gry Total War: Warhammer, czyli kolejnej odsłony uznanej serii strategicznej studia Crative Assembly. Rozszerzenie zatytułowane Call of the Beastmen pozwala graczom objąć kontrolę nad całkiem nową, grywalną frakcją Zwierzoludzi, a wszystko to w ramach dedykowanej im, premierowej kampanii fabularnej. Tytułowa rasa humanoidalnych bestii powstała w wyniku mutacji ludzi, którzy dostali się pod wpływ Chaosu i odznacza się bardzo agresywnym sposobem walki. Zwierzoludzie posiadają własne, unikalne budynki, technologie, umiejętności, taktyki, jednostki i bohaterów, jawiąc się jako mistrzowie wojny partyzanckiej i typowy lud koczowniczy, bezproblemowo przemieszczający swą infrastrukturę z miejsca na miejsce. Jako rasa naznaczona Chaosem, są w stanie zatruwać podbite regiony, a także korzystać z pomocy mrocznych sił, zaś ich styl rozgrywki wspierany jest bonusem w postaci dodatkowego oddziału, pojawiającego się w zależności od naszych sukcesów w kolejnych bitwach.

PC

Warhammer: Vermintide 2 - Winds of Magic
Warhammer: Vermintide 2 - Winds of Magic

Akcji 13 sierpnia 2019

Pierwszy duży dodatek do gry Warhammer: Vermintide 2. W DLC Winds of Magic deweloperzy ze studia Fatshark wprowadzili kolejną wrogą frakcję (zwierzoludzi), jak również nowy tryb gry, czyli tytułowe Wiatry Magii.

PCPS4XONE

Warhammer Quest
Warhammer Quest

Strategiczne 30 maja 2013

Rozgrywana w turach taktyczna gra strategiczna od studia Rodeo Games, stworzona na podstawie systemu figurkowego o tej samej nazwie. Gracze kierują śmiałkami przemierzającymi losowo generowane podziemia w poszukiwaniu sławy i bogactwa. Podczas przygody czeka na nich mnóstwo wrogów i innych niebezpieczeństw.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Warhammer Age of Sigmar: Champions
Warhammer Age of Sigmar: Champions

Logiczne 2 sierpnia 2018

Osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar gra karciana, łącząca fizyczne karty z systemem rozszerzonej rzeczywistości. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma PlayFusion, znana z opartej o podobny koncept produkcji Lightseekers.

PCSwitchANDiOS

Warhammer: Arcane Magic
Warhammer: Arcane Magic

Strategiczne 28 lipca 2015

Osadzona w popularnym uniwersum Warhammera mobilna strategia turowa autorstwa studia Turbo Tape Games. Fabuła gry przenosi nas kontynent znany jako Stary Świat i opowiada o drużynie, złożonej z najsilniejszych magów w historii tej krainy. Na barki tej grupy spada obowiązek pokonania armii ciemności, przywołanej do świata śmiertelników przez tajemniczy magiczny sztorm. W grze Warhammer: Arcane Magic zabawa toczy się w stylu przypominającym typowe planszówki i sprowadza się do toczenia kolejnych turowych bitew, w których warunkiem zwycięstwa jest podbicie magicznych portali oraz utrzymanie ich podczas kontrofensywy przeciwnika. Podczas potyczek dowodzimy max. trzyosobową drużyną magów, z których każdy posiada swój unikalny zestaw zaklęć. Na naszej drodze stają zaś potwory doskonale znane ze świata Warhammera. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy doświadczenie, dzięki któremu nasi bohaterowie uczą się nowych czarów, a my zyskujemy sposobność do zwerbowania kolejnych herosów.

iOS

Man O' War: Corsair
Man O' War: Corsair

Akcji 19 kwietnia 2017

Adaptacja gry stołowej Man O' War, należącej do uniwersum Warhammer Fantasy. Man O' War: Corsair jest grą akcji opracowaną przez zespół Evil Twin Games, w której gracz wciela się w kapitana okrętu. Filar zabawy stanowi eksploracja otwartego świata – w trakcie podróży możemy nie tylko przybijać do portów i handlować, lecz także brać udział w starciach z wrogimi jednostkami. W potyczkach wykorzystujemy zarówno zróżnicowane okręty i zamontowane na ich pokładach działa, jak i poszczególnych członków załogi, na którą składają się między innymi strzelcy i czarownicy. Na naszej drodze stają orkowie, mroczne elfy czy też różnego rodzaju potwory żyjące w morskich głębinach. Dodatkową atrakcję stanowią zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy.

PC