Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

18. Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry na platformę PS Vita.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Doodle God
Doodle God

Logiczne 23 stycznia 2013

Oryginalna gra logiczna, w której wcielamy się w bóstwo tworzące nowe pierwiastki, związki chemiczne, przedmioty i stworzenia. Twórcy przygotowali setki kombinacji, których odkrycie wymaga sprytu, ale też czasami poczucia humoru i pokrętnej logiki.

Dragon Fantasy Book II
Dragon Fantasy Book II

RPG 10 września 2013

Proste dwuwymiarowe RPG z turowym systemem walki, które wzorowane jest na japońskich klasykach gatunku z czasów konsol 8-bitowych. Zarówno mechanika jak i oprawa tytułu nie różni się od tego co mogliśmy zobaczyć w tamtych grach.

The Bridge
The Bridge

Logiczne 18 sierpnia 2015

Dwuwymiarowe połączenie platformówki i gry logicznej, rozgrywające się w czarno-białym świecie wzorowanym na iluzjonistycznych obrazach M.C. Eschera. Gracze muszą wykazać się spostrzegawczością i zrozumieniem pokrętnych praw fizyki, funkcjonujących na niemożliwych do odtworzenia w rzeczywistości poziomach, by przeprowadzić bohatera z ich jednego końca na drugi.

Monster Monpiece
Monster Monpiece

Strategiczne 24 stycznia 2013

Wirtualna gra karciana, w której zmierzymy się z przeciwnikami wystawiając do walki mityczne potwory i zwierzęta, takie jak jednorożce czy minotaury, przedstawione w postaci młodych dziewcząt i kobiet. Karty na których występują zostały podzielone na cztery kategorie, a rozgrywka odbywa się w trybie turowym.

Space Hulk
Space Hulk

Strategiczne 2 września 2015

Turowa gra strategiczna, będąca komputerową wersją popularnej planszówki firmy Games Workshop, osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000. Kierujemy w niej oddziałem kosmicznych marines z Legionu Krwawych Aniołów, którzy muszą zbadać wrak olbrzymiego statku Grzech Potępienia, gdzie stwierdzono obecność biologicznej rasy genokradów.

Big Sky Infinity
Big Sky Infinity

Zręcznościowe 11 grudnia 2012

Klasyczna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym walcząc z przeważającymi siłami obcych. Wszystkie poziomy w grze są generowane losowo i dopasowują swoją trudność do poziomu gracza.

Little Busters!
Little Busters!

Przygodowe 22 marca 2012

Little Busters! to wyprodukowana przez studio Key przygodówka należąca do podgatunku visual novel. Gra opowiada historię grupki japońskich licealistów, a rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania co pewien czas wyborów. Zabawę urozmaicają minigierki.

Fieldrunners 2
Fieldrunners 2

Strategiczne 16 grudnia 2014

Fieldrunners 2 to wyprodukowana przez zespół Subatomic Studios gra strategiczna z gatunku tower defense. Celem gracza jest obrona bazy i eliminacja atakujących jednostek przeciwnika. W tym celu na ich drodze stawia wieżyczki strażnice.

Class of Heroes II
Class of Heroes II

RPG 4 czerwca 2013

Produkcja z gatunku dungeon crawler okraszona mangową stylistyką. Tworzymy drużynę składającą się z uczniów Szkoły Miecza i Czarodziejstwa i przemierzamy rozbudowane sieci podziemi walcząc z napotkanymi grupkami różnorodnych stworów.

Garou: Mark of the Wolves
Garou: Mark of the Wolves

Bijatyki 3 grudnia 2016

Garou: Mark of Th Wolves to kolejna odsłona słynnej bijatyki 2D, w której spotykają się ze sobą mistrzowie różnorodnych sztuk walki. Akcja nawiązuje do serii Fatal Fury, przywracając jednak jedynie jedną postać z poprzedników.

Orgarhythm
Orgarhythm

Strategiczne 9 sierpnia 2012

Innowacyjny koktajl gatunkowy łączący elementy gry logicznej i strategii czasu rzeczywistego. Wcielamy się w bóstwo dowodzące armią żywiołaków. Interfejs oparto na dotyku i dźwięku, a rozkazy trzeba wydawać w odpowiednim rytmie. Autorzy przygotowali zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosbowy.

Fireworks
Fireworks

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Fireworks to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Zadaniem graczy jest aktywowanie wystrzeliwanych rakiet ze sztucznymi ogniami i wywoływanie ich eksplozji.

Cliff Diving
Cliff Diving

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Cliff diving to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Gracze wcielają się w zawodowego skoczka do wody, wykonującego widowiskowe sztuczki i akrobacje.

Frobisher Says!
Frobisher Says!

Zręcznościowe 2 maja 2012

Frobisher Says to zestaw kilkudziesięciu minigier prezentujących możliwości konsoli PS Vita. Tytuł odznacza się kolorową i stylową oprawą graficzną oraz wspiera tryb multiplayer.

Bystry jak...
Bystry jak...

Logiczne 23 października 2012

Smart As... to tytuł edukacyjny, która udostępnia dwadzieścia mini gier kształtujących i rozwijających umysł użytkownika. Dzięki bogatym funkcjom społecznościowym PS Vity, sukcesy osiągane w poszczególnych konkurencjach możemy porównywać z wynikami graczy z całego świata.

Ragnarok Odyssey
Ragnarok Odyssey

RPG 2 lutego 2012

RPG akcji, które umiejscowione jest w świecie stworzonym na potrzeby MMO Ragnarok Online. Gracze rozwijają swoją postać wykonując dziesiątki zadań i polując na setki zróżnicowanych stworów oraz dziesiątki ogromnych bossów. Tytuł pozwala na zabawę w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci lokalnej i internetu.

Hatsune Miku: Project DIVA F
Hatsune Miku: Project DIVA F

Towarzyskie 30 sierpnia 2012

Klasyczna gra rytmiczna, w której celem jest wciskanie wskazanych na ekranie przycisków w odpowiednim momencie. Główną postacią tytułu jest wirtualna piosenkarka Hatsune Miku, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w Japonii. Produkcja jest rozszerzonym portem wersji z konsoli PS Vita.

Treasures of Montezuma Blitz
Treasures of Montezuma Blitz

Logiczne 10 kwietnia 2012

Zręcznościowa gra logiczna, przypominająca popularne produkcje z serii Bejeweled. Zadniem graczy jest układanie w linie kolorowych klejnotów. Gra, jako pierwsza na konsoli PS Vita, udostępniana jest w modelu f2p.

Mercenary Kings: Reloaded Edition
Mercenary Kings: Reloaded Edition

Akcji 6 lutego 2018

Dwuwymiarowa scrollowana strzelanka utrzymana w stylistyce dawnych produkcji dostępnych na automatach. Wcielamy się w najbardziej doświadczonego najemnika na Ziemi, Króla, i wyruszamy z misją pomszczenia zamordowanych towarzyszy. Skaczemy po platformach, eliminujemy nadbiegających z obu stron ekranu przeciwników i ulepszamy posiadany arsenał dzięki rozbudowanemu systemowi craftingu.

Lord of Apocalypse
Lord of Apocalypse

RPG 17 grudnia 2011

Lord of Apocalypse to gra będąca połączeniem gry zręcznościowej i role-playing, stanowiąca sequel wydanego w 2010 roku na PlayStation Portable Lord of Arcana. Światu ponownie zagraża niebezpieczeństwo, mroczne siły knują chcąc przejąć władzę. W samym środku intrygi znajduje się zaś tajemniczy kamień Arcana.

The Swindle
The Swindle

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Dwuwymiarowa gra platformowa studia Size Five Games, łącząca estetykę steampunkową z kreskówkowym stylem graficznym. W grze The Swindle wcielamy się w rolę złodzieja włamującego się do różnego rodzaju chronionych kompleksów i kradnącego zgromadzone tam kosztowności. Wraz z postępami w grze zdobywamy kapitał, który możemy spożytkować na liczne ulepszenia sprzętu, w tym przede wszystkim głównego narzędzia pracy, czyli specjalnych, modyfikowalnych rękawic.

Reality Fighters
Reality Fighters

Bijatyki 22 lutego 2012

Reality Fighters jest zręcznościową bijatyką, wyprodukowaną przez hiszpańskie studio Novarama Technology z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation Vita. Gra wykorzystuje techniczne możliwości platformy, pozwalając graczom tworzyć wojowników na bazie własnego wizerunku, a także toczyć pojedynki w sceneriach przeniesionych na ekran konsoli z jej otoczenia.

Super Stardust Delta
Super Stardust Delta

Zręcznościowe 19 stycznia 2012

Super Stardust Delta to stworzona przez studio Housemarque gra zręcznościowa, wzorowana na klasycznym Asteroids. Gracze przejmują kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, a ich zadaniem jest niszczenie za pomocą różnorakich broni nadciągających asteroid. Gra korzysta z możliwości konsoli PlayStation Vita, w tym chociażby ekranu dotykowego oraz tylnego touchpada.

Sumioni: Demon Arts
Sumioni: Demon Arts

Akcji 9 lutego 2012

Dwuwymiarowa gra platformowa, której oprawa plastyczna wzorowana jest na klasycznych japońskich obrazach malowanych tuszem. Gracze pomagają sterowanemu przez nich bohaterowi używając wirtualnego pędzla, dzięki któremu mogą domalowywać nowe platformy i ranić przeciwników.