Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

86. Gry PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 86. Najpopularniejsze gry na platformę PS3.

PS3

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

PixelJunk Shooter
PixelJunk Shooter

Zręcznościowe 10 grudnia 2009

Czwarta odsłona cyklu "PixelJunk" tworzonego przez japońskie studio Q-games. W grze pilotujemy niewielką maszynę, dzięki której możemy eksplorować piętnaście ogromnych podziemnych jaskiń i ratować uwięzione w nich osoby.

NovaStrike
NovaStrike

Zręcznościowe 5 czerwca 2008

Novastrike jest tytułem przeznaczonym przede wszystkim dla miłośników tradycyjnych strzelanek rodem z automatów. Za stworzenie omawianej gry odpowiada powstała w 2006 roku firma Tiki Games. Dystrybucja programu odbywa się poprzez PlayStation Store.

Noby Noby Boy
Noby Noby Boy

Akcji 29 stycznia 2009

Bardzo oryginalna gra zręcznościowa, którą zaprojektował twórca serii Katamari Damacy - Keita Takahashi. Wcielamy się w przypominającego robaka bohatera, który posiadł zdolność niesamowitego rozciągania własnego ciała.

Nucleus
Nucleus

Zręcznościowe 6 lipca 2007

Bardzo nietypowa strzelanina, w której przejmujemy kontrolę nad mikroorganizmem, zajmując się zwalczaniem rozprzestrzeniającego się po organiźmie wirusa.

Space Channel 5 Part 2
Space Channel 5 Part 2

Towarzyskie 5 października 2011

Space Channel 5 Part 2 to druga odsłona tanecznej serii stworzonej przez studio United Game Artists pod kierownictwem Tetsuyi Mizuguchiego. Główną bohaterką gry jest 19-letnia dziennikarka stacji telewizyjnej - Ulala, która wraz z przyjaciółmi wyrusza na ratunek ludziom porwanym przez grupę przestępczą o nazwie Rhythm Rogues.

Rage: The Scorchers
Rage: The Scorchers

Akcji 18 grudnia 2012

Dodatek do postapokaliptycznej strzelanki twórców serii Doom i Quake. Rozszerzenie koncentruje się na tytułowym gangu, który zagraża mieścinie Hager. W DLC zawarto między innymi sześć nowych obszarów, kilka misji, niedostępną wcześniej broń i wyższy poziom trudności.

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot
XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Strategiczne 4 grudnia 2012

Slingshot to opracowany przez zespół Firaxis dodatek DLC do turowej strategii XCOM: Enemy Uknown. Rozszerzenie wprowadza trzy nowe obszerne misje, w których walczymy z kosmitami na terenie Chin. W starciach pomaga nam bohater imieniem Zhang.

Chaos;Head Love Chu Chu!
Chaos;Head Love Chu Chu!

Przygodowe 22 listopada 2012

Japońska przygodówka, należąca do podgatunku visual novel. Jest ona pobocznym tytułem wydanego w 2008 roku Chaos;Head. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a komedią romantyczną, w której główną role odgrywają bohaterowie i bohaterki oryginału.

Williams Pinball Classics
Williams Pinball Classics

Zręcznościowe 5 lipca 2011

Williams Pinball Classics to symulacja fliperów firmowana logiem amerykańskiego producenta tych urządzeń. Tytuł wyprodukowany został przez studio System 3 Software. Gracze mają okazję spróbować swoich sił grając na wirtualnych replikach legendarnych stołów pinballowych.

Mensa Academy
Mensa Academy

Logiczne 12 grudnia 2012

Mensa Academy to kolekcja mini-gierek pozwalających graczom sprawdzić swój iloraz inteligencji, rozwijać umiejętności intelektualne i rywalizować ze znajomymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio Silverball i korzysta z oficjalnej licencji stowarzyszenia Mensa International, zrzeszającego osoby o bardzo wysokim współczynniku IQ.

Pressure
Pressure

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościowa gra wyścigowa osadzona w humorystycznym, lekko steampunkowym świecie. Siadamy za kierownicą uzbrojonego pojazdu typu buggy i próbujemy wyeliminować rywali, do których zalicza się między innymi zły Earl planujący zrównanie z ziemią okolicznej przyrody w celu budowy ogromnego ośrodka spa.

National Geographic Challenge!
National Geographic Challenge!

Towarzyskie 23 listopada 2011

National Geographic Challenge! to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Gusto Games na licencji słynnego towarzystwa geograficznego. Gracze mają okazję wykazać się wiedzą z zakresu historii, przyrody i geografii odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki oraz układając puzzle. Rozgrywka odznacza się walorami edukacyjnymi, a do ilustracji zadań wykorzystano bogate materiały zdjęciowe i filmowe.

Mass Effect 3: Omega
Mass Effect 3: Omega

RPG 28 listopada 2012

Kolejny duży dodatek DLC do osadzonego w konwencji science fiction RPG-a akcji Mass Effect 3. Rozszerzenie o nazwie Omega rozszerza fabułę gry podstawowej o nowe wątki, dając graczom możliwość ponownego odwiedzenia znanej z "dwójki" tytułowej stacji kosmicznej. Podczas zabawy komandor Shepard pomaga byłej władczyni Omegi imieniem Aria, zmuszonej do ucieczki przez oddziały Cerberusa.

A Virus Named TOM
A Virus Named TOM

Logiczne prace wstrzymane

Gra logiczno-zręcznościowa polegająca na scalaniu porozrzucanych fragmentów łącza w celu zainfekowania kolejnych urządzeń. Wcielamy się w tytułowy wirus stworzony przez szalonego naukowca i samotnie lub trybie kooperacji dla maksymalnie czterech graczy pokonujemy przeszło sto poziomów o rosnącym poziomie komplikacji.

AFL Live
AFL Live

Sportowe 21 kwietnia 2011

AFL Live to gra sportowa stanowiąca rozbudowaną symulację rozgrywek australijskiego futbolu. Tytuł wyprodukowany został przez studio Big Ant i korzysta z oficjalnej licencji Australijskiej Ligi Futbolowej (AFL). Gracze kierują poczynaniami zawodników ulubionych drużyn AFL i biorą udział w emocjonujących meczach toczonych na owalnych boiskach.

Earth Defense Force 2025
Earth Defense Force 2025

Akcji 4 lipca 2013

Czwarta część serii gier akcji Earth Defense Force, opowiadającej o walce z gigantycznymi robakami. Produkcja studia Sandlot pozostaje wierna założeniom marki i koncentruje się na szybkiej rozgrywce oraz trybie kooperacji. Twórcy przygotowali kilka nowych potworów, dodatkowe klasy żołnierzy i niedostępne wcześniej rodzaje broni.

Judge Dee: The City God Case
Judge Dee: The City God Case

Przygodowe 11 lipca 2012

Judge Dee: The City God Case to przygodowa gra logiczna autorstwa BiP Media. Wcielamy się w niej w sędziego Dee badającego tajemniczą klątwę ciążącą nad miasteczkiem Wu Ling. Na rozwiązanie czeka szereg zagadek i wyzwań logicznych.

Cabela's Dangerous Hunts 2013
Cabela's Dangerous Hunts 2013

Akcji 23 października 2012

Cabela's Dangerous Hunts 2013 to piąta odsłona myśliwskiego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS), rozwijanego przez słowackie studio Cauldron. Gracze mają okazję zmierzyć się z najgroźniejszymi drapieżnikami w różnych zakątkach świata. Gra wykorzystuje możliwości innowacyjnego kontrolera Top Shot Fearmaster.

Orc Attack: Flatulent Rebellion
Orc Attack: Flatulent Rebellion

Akcji 9 października 2013

Orc Attack to wyprodukowana przez studio Casual Brothers Games dynamiczna gra akcji, której głównymi bohaterami są orkowi wojownicy. Na wezwanie króla zieloni herosi wyruszają z misją wyzwolenia swej rasy spod ludzkiej tyranii. Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w trybie kooperacji bazującym na sieci LAN lub Internet.

Cloudberry Kingdom
Cloudberry Kingdom

Akcji 30 lipca 2013

Klasyczna dwuwymiarowa platformówka, w której wszystkie poziomy są losowo generowane przez silnik gry. Gracze mogą wybrać jeden z kilku poziomów trudności, mających wpływ na ilość pułapek i przeszkód, pojawiających się w stworzonym przez komputer levelu. Gra wspiera również tryb multiplayer.

Smash `N` Survive
Smash `N` Survive

Wyścigi 22 lutego 2012

Smash `N` Survive to zręcznościowa gra wyścigowa, w której zadaniem graczy poza dotarciem do mety jest jak najskuteczniejsze wyeliminowanie oponentów, za pomocą przeróżnego uzbrojenia. W grze znajdziemy 10 tras i 40 modeli samochodów, począwszy od małych aut osobowych skończywszy na ciężarówkach.

Mecho Wars
Mecho Wars

Strategiczne 10 stycznia 2012

Mecho Wars jest turową strategią w realiach świata fantasy. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami jednej z dwóch frakcji - Winged Crusade oraz The Landians i wziąć udział w toczącej się wojnie o panowanie nad magiczną planetą.

Girl Fight
Girl Fight

Bijatyki 25 września 2013

Bijatyka, w której do wyboru są jedynie postacie kobiece. Zabawa polega na pojedynkach usiłujących się nawzajem znokautować wojowniczek. Gra oferuje szeroki wybór bohaterek. Każda z nich posiada własny styl walki oraz ataki specjalne. Dodatkową atrakcją jest edytor pozwalający dopasować prezencję postaci i ich zdolności do naszych preferencji.

Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.
Mobile Suit Gundam: Extreme Vs.

Bijatyki 1 grudnia 2011

Trójwymiarowa bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwuosobowe drużyny pilotów, zasiadających za sterami wielkich robotów, pojawiających się w serialach i filmach z uniwersum Gundama. Produkcja jest bezpośrednią konwersją jednego z najpopularniejszych tytułów w japońskich salonach gier, którą poprawiono i wzbogacono o nowe tryby gry.