Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia grecka - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce mitologia grecka ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 2 Przed premierą 1
Przygodowe
mitologia grecka
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Chorus
Chorus

Przygodowe 2021

Nietypowe połączenie interaktywnego musicalu i gry z gatunku visual novel w klimacie urban fantasy z elementami mitologii greckiej. Chorus jest debiutancką produkcją zespołu Summerfall Studios, założonego przez m.in. Davida Gaidera, byłego scenarzystę serii Dragon Age.

PC

Beyond the Legend: Mysteries of Olympus
Beyond the Legend: Mysteries of Olympus

Przygodowe 25 listopada 2011

Beyond the Legend: Mysteries of Olympus to casualowa przygodówka z zagadkami typu „ukryte przedmioty”, wyprodukowana przez krakowskie studio deweloperskie Teyon. Gracz wciela się w rolę Therona – myśliwego, który zakochał się w bogini Artemidzie. Heros pragnie udowodnić starożytnym bogom, że jest godzien, by zająć miejsce wśród nich na Olimpie.

PC

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water
Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water

Przygodowe 31 października 2012

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water to opracowana przez zespół Mariaglorum casualowa przygodówka typu hidden object. Fabuła zainspirowana została mitami greckimi, a zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek i odnajdywaniu przedmiotów.

PC