24. Gry Zręcznościowe PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 24. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Thumper
Zręcznościowe 11 października 2016
Rytmiczna gra akcji stworzona przez niezależne studio Drool. W psychodelicznej oprawie graficznej Thumper dominują chromowane płaszczyzny, a stanowiąca ważny element gry muzyka elektroniczna jest szybka i dynamiczna. Efekty naszych poczynań odzwierciedla towarzyszący zabawie licznik punktów, a następujące po sobie etapy charakteryzują się rosnącym poziomem trudności. Produkcja wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one niezbędne do zabawy.

Hue
Zręcznościowe 30 sierpnia 2016
Debiutancka produkcja niezależnego studia Fiddlestick, łącząca elementy platformówki oraz gry logicznej. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego bohatera, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej matki. Droga do celu jest jednak wyboista, gdyż zajmująca się badaniem kolorów pani naukowiec zagubiła się gdzieś w monochromatycznym świecie.

Grow Up
Zręcznościowe 16 sierpnia 2016
Opracowana przez studio Ubisoft Reflections trójwymiarową zręcznościowa gra przygodowa z elementami platformówki, stanowiąca kontynuację wydanej w roku 2015 gry Grow Home. Podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać sympatycznego, czerwonego robota imieniem BUD. Jego statek kosmiczny, MOM, wybucha i rozpada się na wiele kawałków, a jego pasażer twardo ląduje na powierzchni jednej z planet. BUD wyrusza więc w podróż, której celem jest odnalezienie wszystkich zagubionych elementów statku.

Trials of the Blood Dragon
Zręcznościowe 13 czerwca 2016
Poboczna odsłona serii Trials, zręcznościowych gier o motocyklach. Trials of the Blood Dragon osadzone zostało w cyberpunkowym uniwersum znanym z samodzielnego dodatku Far Cry 3: Blood Dragon. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, a my przejmujemy kontrolę nad parą bliźniaków: Slayterem i Roxanne Colt, potomków głównego bohatera wspomnianej produkcji.

El Hijo: A Wild West Tale
Zręcznościowe 3 grudnia 2020
Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja El Hijo została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca.

Snake Pass
Zręcznościowe 28 marca 2017
Zręcznościowa gra platformowa z elementami logicznymi, zrealizowana przez brytyjskie studio Sumo Digital na podstawie prototypu Seba Liese, stworzonego na potrzeby imprezy Game Jam. Fabuła Snake Pass opowiada o przygodach węża, który wraz ze swoim przyjacielem kolibrem musi odnaleźć klucze do magicznych bram, zapewniających krainie Harmony Foothills magiczną moc. Wszystko zaś po to, aby pokonać tajemniczego intruza, zagrażającego życiu jej mieszkańców.

Metal Slug X
Zręcznościowe 2 października 2014
Odświeżona z myślą o użytkownikach komputerów, konsol i urządzeń przenośnych wersja kultowej zręcznościówki z 1999 roku, opracowana – jak wszystkie z dotychczasowych odsłon serii – przez japoński koncern SNK. Gra pojawiła się pierwotnie na automatach i konsoli Neo Geo jako ulepszona wersja Metal Slug 2: Super Vehicle. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”.

Badland: Game of the Year Edition
Zręcznościowe 27 maja 2015
Oryginalna, dwuwymiarowa zręcznościówka z widokiem z boku, będąca debiutancką produkcją niezależnego fińskiego studia Frogmind. W grze Badland przejmujemy kontrolę nad bliżej nieokreślonym żyjątkiem, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie go przez kolejne poziomy, wypełnione rozmaitymi przeszkodami i pułapkami.

The Binding Of Isaac: Afterbirth
Zręcznościowe 30 października 2015
Opracowany przez studio Nicalis obszerny (bo przewidziany nawet na 200 godzin rozgrywki) dodatek DLC do gry The Binding of Isaac: Rebirth, wymagający do działania podstawowej wersji gry. Afterbirth wprowadza szereg nowinek, w tym zupełnie nową strefę finałową z nieznanym wcześniej bossem i zakończeniem.

Bubble Bobble
Zręcznościowe 12 sierpnia 1989
Bubble Bobble to kolejny hit z automatów, który trafił na Pecety dzięki firmie NovaLogic. Głównymi bohaterami gry są małe brontozaury o imieninach Bub i Bob, które na wyraźne polecenie swoich sympatii, muszą przebrnąć przez pełną niebezpieczeństw jaskinię. Jeśli im się to uda, potwierdzą tym samym swoją niesłychaną odwagę i zyskają dozgonny podziw ukochanych.

New York Taxi
Zręcznościowe 2 września 2004
New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.

Spacecraft (2004)
Zręcznościowe 12 grudnia 2004
Spacecraft to gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w rolę pilota futurystycznego pojazdu, przemierzając tunele i niszcząc hordy wrogo nastawionych robotów.

World Championship Snooker 2002
Zręcznościowe 7 lutego 2001
Symulacja najpopularniejszej odmiany bilarda - snookera, w której gracz może wziać udział w Mistrzostwach Świata mierząc się z największymi gwiazdami tego sportu.

Gry i zabawy dla dzieci
Zręcznościowe 20 września 2004
Gry i zabawy dla dzieci to zestaw czterech gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan, Robin Hood, Guliwer, etc.), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

Pinball Dreams
Zręcznościowe 4 grudnia 1993
Pierwszy komputerowy pinball z prawdziwego zdarzenia, zaskakujący zarówno perfekcyjną konstrukcją stołów, jak i rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi.

Kostucha: Just One Fix
Zręcznościowe 15 maja 2003
Kostucha: Just One Fix to gra zręcznościowa/platformowa powstała w Rzeszowskim Laboratorium Komputerowym Avalon. Naszym zadaniem jest złapanie jak największej ilości Potępieńców i dostarczenie ich dusz z powrotem do Hadesu. Autorzy przygotowali 40 pełnych walki i zagadek poziomów głównych oraz 10 treningowych poziomów.

Dragon's Lair III
Zręcznościowe 5 listopada 2004
Kontynuacja słynnej serii Dragon's Lair. Ponownie możemy razem z Dirkiem Nieustraszonym ratować księżniczki, toczyć pojedynki, pokonywać smoki i unikać pułapek zastawianych przez złych czarnoksiężników.

Virtual Pool
Zręcznościowe 15 maja 1995
Virtual Pool firmy Celeris jest komputerową symulacją gry w bilard. Jako początkujący adepci wbijania bil do łuz poznamy rozgrywkę od strony teoretycznej. Do programu dołączone są krótkie filmy z objaśnieniami, co, jak i dlaczego dzieje się w tym sporcie.

Pszczółka Ula
Zręcznościowe 15 stycznia 2006
Pszczółka Ula to trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której dzieci mogą się wcielić w rolę pracowitej, tytułowej bohaterki. Każdego poranka Ula ma za zadanie nazbierać określoną ilość pyłku kwiatowego, w tym celu zabiera swoje wiaderko i leci na łąkę.

Golec
Zręcznościowe 26 maja 2006
Flitzer jest nieskomplikowaną grą zręcznościową, przygotowaną przez bawarską firmę developerską HandyGames z okazji futbolowych Mistrzostw Świata, zorganizowanych w 2006 roku na terenie Niemiec. Wcielamy się w postać fanatycznego piłkarskiego kibica, który nago biega po boisku w trakcie meczu.

Super Star Wars
Zręcznościowe 9 września 1996
Reedycja klasycznej gry zręcznościowej z konsoli SNES. W grze wcielamy się w Luke'a Skywalkera, Hana Solo lub sympatycznego Chewbaccę, a fabuła odtwarza najważniejsze wydarzenia z czwartej części filmowej sagi Gwiezdnych Wojen.

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko
Zręcznościowe 28 listopada 2005
Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko to kolejna, trzecia już część serii gier dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputera. Opisywana gra jest wykorzystywana w dość popularnym, animowanym programie telewizyjnym o nazwie „Królestwo Maciusia” i stanowi kontynuację przygód na wyspie Togo-Pogo.

Pro Pinball: Fantastic Journey
Zręcznościowe 31 grudnia 1999
Czwarta odsłona serii Pro Pinball, stworzonej przez duet Adrian Barritt – Richard Horrocks oraz firmę Cunning Development. W tym przypadku do dyspozycji graczy oddano tytułowy stół Fantastic Journey, wykorzystującego liczne motywy z bogatej twórczości Juliusza Verne.

Cooking Academy 2: Kuchnie Świata
Zręcznościowe 27 kwietnia 2009
Kontynuacja gry zręcznościowej poświęconej sztuce kulinarnej. Na wirtualnych kucharzy czeka 60 przepisów z 8 krajów: Chin, Włoch, Ameryki, Indii, Tajlandii, Meksyku, Japonii i Francji.