Komentarze do gry: Finding Paradise

Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz
08.01.2018 08:27
1
1
odpowiedz
marcin_o26
20
Legionista
7.0
PC

Historia trochę gorsza niż w TTM, pod koniec gra troszeczkę już się dłużyła. Niemniej jednak to dalej ciekawy pixel art z dobrą muzyką, ciekawymi dialogami i niezłym humorem. Dla fanów pierwszej części - pozycja obowiązkowa.
Jest już spolszczenie, na steamie załącza się automatycznie.

post wyedytowany przez marcin_o26 2018-01-08 08:29:32
18.02.2018 13:24
👍
3
odpowiedz
mercuryweb
39
Chorąży
9.5
PC

Gra jest równie dobra jak To The Moon. Prawdziwa perełka, której jedyną wadą może być symboliczna oprawa graficzna.

13.04.2018 12:47
Zapalony graczek
😎
4
odpowiedz
Zapalony graczek
45
Centurion
10
PC

Oprawa graficzna to nie wada a wyróżniająca ją na tle innych gier zaleta świadcząca o wyjątkowości tej serii.
Świetna fabuła dobrze opowiedziana.

25.07.2018 22:44
Shadoukira
5
odpowiedz
Shadoukira
114
Chill Slayer
8.0
PC

Jak dla mnie To the moon było lepsze, ale mimo wszystko świetnie się bawiłem przy tej grze. Polecam ludziom, którzy lubią ciekawe, trochę radosne, a trochę smutne historie.

post wyedytowany przez Shadoukira 2018-07-25 22:45:14
26.10.2018 21:08
😍
6
odpowiedz
Kuros100
49
Centurion
9.5
PC

Nie sądziłem, że po zagraniu to napisze, ale tak: gra dorównuje swojemu poprzednikowi (To the Moon). Ma równie zaskakujące zwroty akcji oraz niesamowicie wzruszającą końcówkę. Dałbym dychę jakby nie kilka, drobnych błędów technicznych. Polecam każdemu lubiącemu świetne, nietuzinkowe historie, a niekoniecznie piękną grafikę (chociaż pikselowa warstwa wizualna gry Pana Kana Gao też jest na swój sposób urocza).

03.05.2019 03:25
7
odpowiedz
PeaceGuard
25
Centurion
7.5
PC

Oceniam Finding Paradise jako grę równie dobrą, co To The Moon.
Moje odczucia są bardzo podobne jak w przypadku poprzedniczki, więc chętni mogą doczytać moją tamtejszą opinię.
Generalnie ponownie świetna historia, która skutecznie gra na emocjach i ludzkiej wrażliwości, ma swoją wartość filozoficzną. Niebanalna, trudna do przewidzenia.
Prosta, acz dopasowana, poruszająca muzyka. Grafika w stylu gameboy, ale nie dla niej gra się w takie gry.
Widzę, że w przypadku TTM miałem zastrzeżenia co do tłumaczenia. Tutaj grałem w wersji EN i wszystkie żarty i gry słowne były smooth, bez zastrzeżeń.
Generalnie moja ocena jest bliska maksimum jakie przewiduję dla takiej 'mini-gry' i jak najbardziej polecam.

08.08.2020 22:47
gutosaw
8
odpowiedz
gutosaw
77
Płomienny Alchemik
6.5
PC

Wiele z moich uwag dotyczących To the Moon zostało zaadresowane w tej grze.
Osoba, której tym razem pomagamy jest naprawdę ciekawa. Jego wspomnienia ogląda się z przyjemnością, a poważne dialogi słucha się już bez uczucia zażenowania. Grywalni bohaterowie ciągle wypadają w miarę ok. Bez rewelacji, ale pasują do historii.
Do gry dodana została rozgrywka :). Tutaj możemy zostać w kilku miejscach wynagrodzeni za eksplorację. Czy to poprzez zabawny dialog, czy przez całą scenkę. Dodatkowo poprawiono minigierki. Teraz są słabe, a nie fatalne. Nie wybijają aż tak bardzo z historii.
Historia ciągle jest ciekawa. Powiedziałbym, że pół półki niżej niż w To the Moon, głównie przez końcowe etapy gry. Jednak wciąż jest to najmocniejsza strona tej produkcji, która potrafi zatuszować wiele wad. Tym razem 'plot twist' jest dużo ciekawszy, a przewidzenie go na 1-2h przed wystąpieniem daje dużo satysfakcji.
Uważam, że każdy komu spodobała się pierwsza część, będzie zadowolony z tej gry. Jednak ciągle nie uważam, że przekona ona do siebie ludzi, których To the Moon zraziło rozgrywką, czy oprawą artystyczną.

08.08.2020 22:48
Admin
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
Admin
289
Administrator Forum

GRY-Online.plAdmin forum

Finding Paradise - recenzje graczy

29.06.2018 07:21
9.1
jakubcjusz
161
Konsul
9.0
PC

Po prostu piękna... Pozycja obowiązkowa po zagraniu w To The Moon.

21.08.2018 22:15
szczur julian
9.2
szczur julian
6
Legionista
10
PC

Dzieło sztuki.

Dobra fabuła i świat przedstawiony, jak w To The Moon. Skłania też do refleksji w inny sposób.

Forum Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl