Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PvE - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce PvE ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows5
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Population Zero
Population Zero

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 5 maja 2020)

Osadzony w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania, modelem rozgrywki i realiami przypominający np. ARK: Survival Evolved. Akcja gry Population Zero toczy się na wielkiej powierzchni egzotycznej obcej planety, pełnej różnorakich niebezpieczeństw.

PC

Monster Hunter: Frontier Z
Monster Hunter: Frontier Z

Akcji 9 listopada 2016

Kolejna (po edycji oznaczonej literką G) próba odświeżenia japońskiej gry MMORPG, która miała swój debiut na komputerach PC w 2007 roku. W grze Monster Hunter: Frontier Z, będącej poboczną odsłoną popularnego cyklu firmy Capcom, gracze trafiają do fantastycznego świata, gdzie zajmują się wykonywaniem rozmaitych zleceń, sprowadzających się do polowania na potwory. Każdy z graczy kontroluje własnoręcznie wykreowanego bohatera, reprezentującego jedną z kilkunastu specjalności determinujących m.in.

PS4

Guns of Icarus Alliance
Guns of Icarus Alliance

Akcji 31 marca 2017

Zorientowana na kooperację gra akcji, osadzona w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie. Gracze wcielają się w członków załogi sterowca bojowego i ściśle współpracując walczą o przetrwanie w powietrznych bataliach. Twórcy gry, amerykańskie studio Muse Games, pierwotnie planowali wydać Guns of Icarus Alliance jako dodatek DLC do ich wcześniejszego tytułu – Guns of Icarus Online.

PCPS4

Global Agenda
Global Agenda

Akcji 1 lutego 2010

Szpiegowsko-taktyczny MMORPG wykorzystujący silnik Unreal Engine 3, którego akcja rozgrywa się na Ziemi w XXII wieku. Jako wytrenowani i wyposażeni w najnowsze gadżety specjalni agenci bierzemy udział w różnorodnych misjach. Walka jest w znacznej części zręcznościowa i polega bardziej na umiejętnościach gracza niż statystykach jego postaci.

PC

ONRAID
ONRAID

Akcji 18 kwietnia 2017

Dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformówki, opracowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W ONRAID gracz prowadzi do boju reprezentanta jednej z dziewięciu specjalizacji, walcząc o zwycięstwo w czterech trybach rozgrywki. Całość wzbogacono o rozbudowany system craftingu i okraszono grafiką utrzymaną w kreskówkowej, lekko karykaturalnej stylistyce.

PC