Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dragon Ball - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce Dragon Ball ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Akcji
Dragon Ball
Czas
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601Microsoft Xbox1
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance2Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
Dragon Ball Z: Advanced Adventure
Dragon Ball Z: Advanced Adventure

Akcji 17 czerwca 2005

Zręcznościowa gra akcji stworzona przez studio Dimps Corporation, w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze mają okazję prześledzić dzieciństwo Goku – głównego bohatera oryginalnej serii – zaprezentowane w formie piętnastu zróżnicowanych etapów. Możemy nie tylko ponownie przeżyć najważniejsze przygody młodocianego herosa, lecz także spotkać znane z serialu postacie, na czele z Bulmą i Piccolo. Rozgrywka w Dragon Ball Z: Advanced Adventure prezentowana jest w perspektywie bocznej, a polega na eksploracji otoczenia, przeskakiwaniu po platformach, rozwiązywaniu prostych zagadek środowiskowych i walce z napotkanymi przeciwnikami. O ile starcia ze standardowymi oponentami nie stanowią większego wyzwania, o tyle walka z czekającym na końcu każdego poziomu bossem wymaga wykorzystania zaawansowanych zdolności bojowych bohatera (w tym „fali uderzeniowej” zasilanej energią Ki) oraz opracowania skutecznej taktyki działania. Całości dopełnia kolorowa oprawa graficzna, inspirowana dziełami japońskiego mangaki.

GBA

Dragon Ball Z: Sagas
Dragon Ball Z: Sagas

Akcji 22 marca 2005

Hybryda gatunkowa zawierająca elementy gry akcji, przygodówki, bijatyki oraz RPG. Produkcja została stworzona przez zespół Avalanche Software w oparciu o kultową mangę autorstwa Akiry Toriyamy. Dragon Ball Z: Sagas prezentuje historię opowiedzianą w serialu telewizyjnym Dragon Ball Z – wcielając się w niepokonanego Goku, musimy stawić czoła kolejnym, coraz potężniejszym przeciwnikom: od Raditza, przez Vegetę i Nappę, skończywszy na Freezerze oraz Cellu. Sama rozgrywka koncentruje się na eksploracji otoczenia oraz wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych, sprowadzających się zwykle do starć z napotkanymi przeciwnikami. W pojedynkach korzystamy nie tylko z zaawansowanych zdolności sztuk walki, lecz również z potężnych ataków energetycznych, na czele z Kamehamehą. Bawić się możemy zarówno w pojedynkę, jak i w stworzonym z myślą o dwóch graczach trybie współpracy. Całość okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną, wiernie oddającą stylistykę dzieł japońskiego mangaki.

PS2XBOXGCN

Dragon Ball Z: Dokkan Battle
Dragon Ball Z: Dokkan Battle

Akcji 16 lipca 2015

Hybryda gry logicznej, akcji oraz planszówki, której stworzenie wziął na swoje barki zespół Bird Studio. Produkcja została oparta na licencji kultowego anime, wykreowanego przez Akirę Toriyamę. Zadaniem gracza jest zbudowanie niepokonanej drużyny bohaterów, zdolnej stawić czoła każdemu adwersarzowi. Rozgrywka opiera się na dwóch filarach: pierwszym z nich jest zrealizowana w oryginalny sposób walka z przeciwnikami, polegająca na łączeniu w grupy kolorowych kul Ki. Skutkuje to zadaniem przeciwnikowi określonych obrażeń, zależnych od liczby i rodzaju połączonych kul, a całość okraszono efektowną, przywodzącą na myśl serialowy odpowiednik, animacją. W trakcie zabawy ładujemy także potężne ataki specjalne, pozwalające często odmienić losy starcia. Eksploracja z kolei odbywa się na dwuwymiarowej planszy — przesuwając naszą postać po jej płaszczyźnie, możemy trafić na przydatne przedmioty oraz pieniądze. Ponadto, w grze zaimplementowano nieskomplikowany system rozwoju postaci. W Dragon Ball Z: Dokkan Battle grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomych. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami — za realną gotówkę możemy na przykład uzupełnić kolekcję kart ze znanymi z serii postaciami.

ANDiOS

Dragon Ball Z for Kinect
Dragon Ball Z for Kinect

Akcji 5 października 2012

Gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, opracowana przez zespół Spike z myślą o konsoli Xbox 360 i kontrolerze ruchu Kinect. Gracz trafia do fantastycznego, wykreowanego przez Akirę Toriyamę świata, gdzie musi stawić czoła znanym z serii przeciwnikom. Do naszej dyspozycji oddano ponad 50 rozpoznawalnych herosów, a także rozbudowany edytor, dzięki któremu możemy stworzyć własnego wojownika. Na Dragon Ball Z for Kinect składają się dwa tryby zabawy: Story Mode jest klasyczną kampanią fabularną, a opowiedzianą w nim historię poznajemy w trakcie przerywników filmowych odtwarzanych pomiędzy kolejnymi potyczkami; Score Attack z kolei pozwala na stoczenie dowolnego pojedynku, w którym gracz musi zgromadzić jak największą liczbę punktów. Cechą wyróżniającą ten tytuł jest oryginalne sterowanie, bowiem poczynaniami awatara sterujemy za pomocą ruchów ciała — w ten sposób wykonujemy ponad setkę ataków i kombinacji ciosów. Wśród nich prym wiedzie słynna Kamehameha. Produkcja charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, inspirowaną mangowym oryginałem.

X360

Dragon Ball: Origins
Dragon Ball: Origins

Akcji 4 listopada 2008

Klasyczna gra RPG, stworzona pod skrzydłami firmy Bandai Namco w oparciu o mangę autorstwa Akiry Toriyamy. Głównym bohaterem gry jest Goku, a fabuła, rozpoczynająca się w momencie spotkania protagonisty z Bulmą, opowiada o ich wspólnej wędrówce w poszukiwaniu tytułowych smoczych kul. Schemat rozgrywki oparto na eksploracji otoczenia, wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych, rozwiązywaniu zagadek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a kolejne ciosy wykonujemy korzystając z prostych gestów. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu energii Ki otrzymujemy dostęp do rozmaitych ataków specjalnych, na czele ze sławną „falą uderzeniową”, znaną również jako „kamehameha”. Na uwagę zasługuje dwuwymiarowa oprawa graficzna, utrzymana w wiernej animowanemu oryginałowi stylistyce.

NDS

Dragon Ball GT: Transformation
Dragon Ball GT: Transformation

Akcji prace wstrzymane

Dwuwymiarowa gra akcji, stworzona przez zespół Webfoot w oparciu o telewizyjną serię Dragon Ball GT, nad którą czuwał autor oryginalnego Dragon Ball – Akira Toriyama. Fabuła gry koncentruje się na postaci Goku – legendarnego wojownika, zamienionego w dziecko przez imperatora Pilafa. Jego zadaniem jest znalezienie siedmiu smoczych kul, rozrzuconych po siedmiu planetach Układu Słonecznego. Na ukończenie czeka dwanaście zróżnicowanych etapów, polegających przede wszystkim na starciach z przeciwnikami. W potyczkach korzystamy z możliwości trzyosobowej drużyny, zasilanej przez tak ikoniczne postacie, jak choćby Vegeta czy Pan. Każdy z bohaterów charakteryzuje się odmiennym wachlarzem dostępnych zdolności i ataków, a ich zestaw poszerza się po transformacji w tak zwanego „superwojownika”. Oprócz fabularnego trybu Story Mode oraz opierającego się na podobnych założeniach Standard Mode, W Dragon Ball GT: Transformation zaimplementowano inne moduły (Endurance, Boss Endurance, Robot Swarm, Piccolo), pozwalające na zabawę z innym graczem. Na uwagę zasługuje kolorowa oprawa graficzna, inspirowana popularnym serialem.

GBA

Dragon Ball: Origins 2
Dragon Ball: Origins 2

Akcji 22 czerwca 2010

Przygodowa gra akcji stworzona przez zespół Game Republic. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony cyklu, a opowiedziana w niej historia rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się fabuła pierwszego Dragon Ball: Origins. Gracze mają zatem okazję poznać dalsze losy Goku, który musi zmierzyć się z próbującą przejąć kontrolę nad światem Armią Czerwonej Wstęgi. W przeciwieństwie do pierwowzoru, tym razem prowadzimy do boju nie tylko głównego bohatera, lecz również inne, znane z animowanej serii postacie, takie jak Yamscha oraz Krillin. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej grze z serii, schemat rozgrywki inspirowany jest kultowym cyklem The Legend of Zelda. Akcja prezentowana jest zatem w rzucie izometrycznym, a oprócz eksploracji otoczenia i niezliczonych starć z oponentami przychodzi nam rozgrywać etapy platformowe oraz logiczne. Dragon Ball: Origins 2 pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na grę w towarzystwie znajomych. Uzupełnienie trybu fabularnego stanowi specjalny wariant rozgrywki, noszący miano „Survival Tower”, gdzie mierzymy się z supersilnymi oponentami na specjalnie przygotowanych arenach.

NDS