Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Katamari - seria gier

Katamari Damacy Reroll
Katamari Damacy Reroll

Zręcznościowe 7 grudnia 2018

Odświeżona wersja Katamari Damacy, nietypowej gry logicznej z 2004 roku od firmy Namco (znanej później jako Bandai Namco). Zadaniem graczy jest toczenie kuli i zwiększanie jej masy przez zbieranie kolejnych obiektów.

PCSwitch

Amazing Katamari Damacy
Amazing Katamari Damacy

Zręcznościowe 7 grudnia 2017

Kolejna produkcja spod szyldu Katamari. Tym razem mamy do czynienia z klasycznym endless runnerem. W trakcie zabawy sterujemy kulą, do której przyklejają się mniejsze od niej obiekty – bryła z czasem zwiększa swoje rozmiary, co pozwala na zabieranie ze sobą coraz większych elementów otoczenia.

ANDiOS

Touch My Katamari
Touch My Katamari

Zręcznościowe 21 lutego 2012

Po raz kolejny przenosimy się do szalonej rzeczywistości Katamari Damacy i mamy okazję pokierować kulą, do której przykleja się wszystko, przez co się przetoczy. Gra w wersji na PlayStation Vita oferuje nowe możliwości interakcji ze światem gry.

PSV

Katamari Forever
Katamari Forever

Zręcznościowe 23 lipca 2009

Nowa odsłona niezwykła serii łączącej w sobie elementy gry logicznej i zręcznościowej. Podobnie jak w poprzednich odsłonach kontrolujemy magiczną kulę (tytułowe Katamari), do której przyklejają się wszystkie mniejsze/lżejsze od niej przedmioty. Naszym zadaniem jest manewrowanie po planszy w celu stworzenie jak największego obiektu.

PS3

Beautiful Katamari
Beautiful Katamari

Zręcznościowe 16 października 2007

Beatiful Katamari to kolejna odsłona niezwykle ciekawej japońskiej serii. Zabawa polega na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty (dokładnie tak, jak się to odbywa w przypadku śnieżnej bryły).

X360PS3

Me and My Katamari
Me and My Katamari

Zręcznościowe 21 marca 2006

Zabawa w Me and My Katamari polega na kontrolowaniu kuli, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów. W ten sposób zwiększa swą objętość. Większość zadań wymaga osiągnięcia odpowiedniej wielkość w określonym czasie. Problem tkwi w tym, że wraz ze wzrostem objętości, coraz trudniej jest kontrolować wielki obiekt.

PSP

We Love Katamari
We Love Katamari

Zręcznościowe 20 września 2005

We Love Katamari to logiczno-zręcznościowa gra wyprodukowana przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Tytuł uznawany jest za następcę Katamari Damacy. Podobnie jak w pierwowzorze zadaniem graczy polega na turlaniu tytułowych kul - katamari. Zachowując wierność podstawowym zasadom rozgrywki, twórcy wprowadzili m.in. nowych bohaterów oraz dodatkowe obiekty, które mogą stanąć na przeszkodzie kulom.

PS2

Katamari Damacy
Katamari Damacy

Zręcznościowe 21 września 2004

Katamari Damacy jest cokolwiek niestandardową i niezbyt skomplikowaną grą wirtualną, zaprojektowaną raczej z myślą o wyjątkowo zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieło firmy Namco zawiera mnóstwo charakterystycznych odniesień do kultury japońskiej, więc zachodni laicy mają zazwyczaj problem z należytym zrozumieniem zabawy.

PS2