Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Postal - seria gier

Postal: Brain Damaged
Postal: Brain Damaged

Akcji 9 czerwca 2022

Postal: Brain Damaged jest opracowanym przez Polaków i zrealizowanym w konwencji retro spin-offem cyklu strzelanek, w którym wcielamy się w żądnego mordu psychopatę. Produkcja oferuje wrażenia podobne do strzelanek z lat 90. XX wieku. Za jej stworzenie odpowiadają studia Hyperstrange oraz CreativeForge Games.

PC

Postal 4: No Regerts
Postal 4: No Regerts

Akcji 20 kwietnia 2022

Czwarta odsłona kontrowersyjnego cyklu gier akcji od studia Running With Scissors. Postal 4: No Regerts wraca do rozwiązań i technologii z Postala 2 (z widokiem FPP na czele). Gracze ponownie wcielają się w psychopatycznego „Kolesia” i demolują kolejne amerykańskie miasteczko.

PC

Postal: Redux
Postal: Redux

Akcji 20 maja 2016

Uwspółcześniony remake jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii, jaka ukazała się w 1997 roku jako dzieło debiutującego studia Running With Sicissors. Akcja gry obraca się wokół potocznego określenia „going postal”, jakim określa się ludzi popadających w szaleństwo pod wpływem stresującej pracy zawodowej. W grze wcielamy się w ogarniętego podobnym szałem Kolesia, który wychodzi na ulice z zamiarem zamordowania każdego, kto przypadkiem stanie mu na drodze. Akcja toczy się w kilku zróżnicowanych sceneriach, zaś w eksterminacji bogu ducha innych obywateli pomaga nam bogaty arsenał broni różnego kalibru i zastosowania. Nową wersję gry stworzono na zaawansowanym silniku graficznym Unreal Engine 4, co przełożyło się na nieporównywalnie lepszą jakość oprawy, upiększone lokacje oraz bardziej szczegółowe modele postaci. Dodano też opcję zabawy w trybie kooperacji. Mimo zmian w kwestiach technicznych, autorom udało się jednak zachować specyficzny klimat pierwowzoru.

PCPS4Switch

Postal III
Postal III

Akcji 23 listopada 2011

Trzecia odsłona jednej z najbardziej brutalnych i kontrowersyjnych serii gier akcji, zapoczątkowanej w 1997 roku przez studio Running With Scissors. Fabuła gry nawiązuje do wydarzeń, ukazanych w poprzednich częściach cyklu, lecz przenosi gracza do zupełnie nowego miasteczka Catharsis, gdzie toczy się walka ekoterrorystów z lokalną policją. Gracz może dołączyć do dowolnej ze stron konfliktu, biorąc udział w dwóch nieco innych kampaniach fabularnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnej chwili – zgodnie z niechlubną tradycją serii – wyładować swą frustrację na bogu ducha winnych przechodniach, stosując wyjątkowo wymyślne narzędzia mordu. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu, akcję obserwujemy tym razem z perspektywy trzeciej osoby, a podczas rozgrywki spotykamy sporą ilość realnie istniejących postaci, takich jak reżyser Uwe Boll czy gwiazda porno Ron Jeremy. Całość pracuje na nieco już wysłużonym silniku graficznym Source, stworzonym na potrzeby Half-Life’a 2.

PCX360

Postal Fudge Pack
Postal Fudge Pack

Akcji 13 listopada 2006

Postal Fudge Pack jest specjalnym zestawem, przygotowanym przez firmę Running With Scissors na krótko przed dziesiątymi urodzinami kontrowersyjnej serii gier o nazwie Postal.

PC

Postal 2
Postal 2

Akcji 14 kwietnia 2003

Pełnoprawna kontynuacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii komputerowej rozgrywki, która pojawiła się na komputerach PC w 1997 roku. Bohaterem gry jest ponownie znany z pierwowzoru „Koleś z Postala”, któremu pewnego dnia wali się całe dotychczasowe życie. Zdesperowany bohater musi w przeciągu tygodnia uporać się z szeregiem codziennych zadań, dając przy okazji upust swojej totalnej frustracji. Akcja toczy się w miasteczku Paradise City, w którym większość z postaci – takich jak cywile, policjanci, księża, zombie, mutanci, a nawet terroryści Al-Kaidy – jest uzbrojona i wrogo nastawiona do naszego bohatera. Podczas rozgrywki może on jednak korzystać z szerokiego arsenału środków eksterminacji, począwszy od broni tradycyjnych do bardzo wyszukanych i szokujących zabawek. Największą zmianą w stosunku do oryginału jest przeniesienie rozgrywki w trzeci wymiar i ukazanie akcji w perspektywie pierwszoosobowej. Do tego celu posłużył zaś twórcom silnik graficzny Unreal Engine.

PC

Postal
Postal

Akcji 30 września 1997

Postal jest kontrowersyjną grą akcji, przeznaczoną wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników. W roli głównego bohatera występuje psychopatyczny zabójca (tzw. "Koleś z Postala"), eksterminujący bez mrugnięcia okiem wszelkie napotkane formy życia ze szczególnym uwzględnieniem ludzi.

PC