Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Space Grunts - seria gier

Space Grunts 2
Space Grunts 2

Strategiczne 3 grudnia 2019

Turowa gra typu roguelike będąca kontynuacją Space Grunts z 2016 roku. Space Grunts 2 porzuca elementy zręcznościowe, wykorzystując szereg rozwiązań kojarzonych z karciankami. Za jego opracowanie i wydanie odpowiadają autorzy pierwszej części, czyli niezależny zespół OrangePixel.

PCANDiOS

Space Grunts
Space Grunts

Akcji 12 stycznia 2016

Opracowany przez niezależne studio OrangePixel niecodzienny miks zręcznościowej strzelaniny z turową grą roguelike. Akcja Space Grunts rozgrywa się w roku 2476, kiedy to z jednej z księżycowych kolonii dobiega na Ziemię sygnał SOS. Na miejsce wysłana zostaje specjalna grupa wojskowa, której celem jest zbadanie okoliczności całej sprawy. Mechanika rozgrywki przypomina nieco rozwiązania znane z gry Nuclear Throne. Podczas każdego podejścia wcielamy się w jednego z członków drużyny, który musi dotrzeć do bazy i dokładnie ją zbadać. Na naszej drodze staje jednak cała masa zróżnicowanych przeciwników, z którymi walka odbywa się w tradycyjnym systemie turowym. Zadanie utrudnia dodatkowo fakt, że a po każdej śmierci zmuszeni jesteśmy rozpoczynać zabawę od nowa, a wszystkie lokacje w grze generowane są losowo, co uniemożliwia perfekcyjne opanowanie poszczególnych etapów. Całość zrealizowana została w charakterystycznym pixelartowym stylu, nawiązującym do produkcji sprzed lat.

PCANDiOS