Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Monstrum - seria gier

Monstrum 2
Monstrum 2

Akcji 2022

Kontynuacja wydanego w 2015 roku survival horroru, w przeciwieństwie do pierwowzoru nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Część graczy stara się uciec z morskiej fortecy, podczas gdy reszta poluje na nich jako tytułowe monstra. Za produkcję odpowiada Team Junkfish.

PC

Monstrum
Monstrum

Przygodowe 20 maja 2015

Survival horror opracowany przez niezależne studio Team Junkfish. Gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem uwięzionym na pokładzie olbrzymiego, popadającego w ruinę okrętu, a jego zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki. Sprawę utrudnia fakt, że jego śladem nieustannie podąża tytułowe monstrum, któremu nie można stawić czoła w bezpośredniej konfrontacji. Kluczem do sukcesu jest zatem korzystanie z kryjówek i rozmaitych przedmiotów odwracających uwagę. W Monstrum akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a poza kluczowymi pomieszczeniami, poszczególne lokacje są generowane losowo. Dodatkowo, śmierć ma tutaj charakter permanentny, zatem w przypadku niepowodzenia całą zabawę musimy zaczynać od początku. Warto również odnotować, że tytuł wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości.

PCPS4XONESwitch