Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Boxboy - seria gier

Boxboy! + Boxgirl!
Boxboy! + Boxgirl!

Logiczne 26 kwietnia 2019

Czwarta część serii platformowych gier logicznych, w których wcielamy się w kwadratowe postacie; bohaterowie potrafią replikować własne kształty, co pozwala im pokonywać przeszkody i rozwiązywać łamigłówki blokujące dalszą drogę. Tytuł umożliwia przy tym zabawę w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza, w ramach trybu współpracy.

Switch

Bye-Bye Boxboy!
Bye-Bye Boxboy!

Przygodowe 2 lutego 2017

Trzecia odsłona cyklu platformowych gier logicznych, nad którym pieczę sprawuje studio HAL Laboratory. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych częściach serii, głównym bohaterem jest Qbby – kwadratowa postać potrafiąca replikować własny kształt. Tym razem jego zadaniem jest uratowanie tak zwanych Qbabies, czyli niewielkich, podobnych mu istot, które w podzięce za udzieloną im pomoc obdarzają go dodatkowymi umiejętnościami. Na Bye-Bye Boxboy! składa się osiemnaście różnorodnych etapów, na których rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe oraz omijamy liczne pułapki. W trakcie zabawy robimy użytek ze stopniowo odblokowywanych zdolności – przykładowo, Boxrocket tworzy kwadraty wyposażone w silnik odrzutowy, co pozwala naszemu podopiecznemu przełączać znajdujące się nad nim przyciski, a Warpbox umożliwia teleportację na niewielkie odległości. W miarę odnoszonych postępów zyskujemy dostęp do bonusowej zawartości. Wszystko to zaprezentowano w niebywale prostej formie – dwuwymiarowa rysunkowa oprawa graficzna jest przejrzysta i dobrze spełnia swoją rolę, choć nie ma tu miejsca na wizualne wodotryski.

3DS

Boxboy!
Boxboy!

Logiczne 2 kwietnia 2015

Dwuwymiarowa gra platformowo-logiczna stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. W Boxboy! gracz wciela się w sympatycznego, kwadratowego bohatera o imieniu Qbby, posiadającego niezwykłą zdolność tworzenia dokładnych kopii samego siebie. Na protagonistę czeka szereg wyzwań logicznych – na każdej planszy musi ułożyć specjalne bloczki w odpowiedniej konfiguracji oraz kolejności, tak aby móc przejść dalej. Każdy z siedemnastu poziomów oferuje inne wyzwania, a w późniejszych etapach natrafiamy na tak zabójcze elementy jak lasery czy śmiertelnie niebezpieczne kolce. Największym wyzwaniem w Boxboy! jest jednak limit kwadracików, jakie jesteśmy w stanie wygenerować na pojedynczej planszy. Biorąc pod uwagę, że każda mapa usiana jest specjalnymi znajdźkami oraz to, że do wielu rozwiązań i konstrukcji dochodzimy metodą prób i błędów, okazuje się, że bloczki potrafią stosunkowo szybko się skończyć. Boxboy! oferuje minimalistyczną grafikę, opartą na czarno-białej kolorystyce oraz prostych kształtach: kwadratach i trójkątach.

3DS